Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Haziran 2017> Daha Fazla

Şans Allah'ın kaderde o kişiye mahsus yarattığı imkanlar veya zorluklardır. Kör tesadüf anlamında olan şans yanlıştır. Her şey kaderdedir.
Şımarma görgü eksikliğinden ve cehaletten kaynaklanır. Görgüsü, bilgisi arttıkça kişi şımarmanın küçük düşürücü olduğunu anlar.
Namus dinin tamamıdır. Dinin korunması namustur.
İnsanlar çocukluktan itibaren üzüntüyü, kızmayı, nefreti, heyecanı öğreniyor. Mümin bu olumsuzlukları Kuran terbiyesiyle kontrol altına alıyor.
Sevgi, dostluk, kardeşlik olsa insanların, evlerin, ülkelerin arasında duvarlar kalmaz.
Yaşlılık imtihan açısından daha zordur ama değerlidir. Yaşlılıktaki sevabın nimetini iyi bilerek yaşayan kişi güzel bir ruh elde etmiş olur.
Putin dine saygılı ve müspet düşünen bir insan. Cesareti ve İngiliz derin devletine karşıtlığı da güzel. Türkiye ile Rusya sıkı dost olmalı.
Gençlere genel kültürü sevdirmek lazım. Kültürlü bir insanın güzelliği ve kalitesi gençlere iyi anlatılırsa onlar da severek kültürlerini artırırlar.
Özbekistan da tüm Türki devletler de her yönüyle Türkiye'nin öz kardeşidir.
Dünya imanla güzeldir. Hayat Allah sevgisiyle, Allah korkusuyla ve imanla anlam kazanır. Allah sevgisi olmadığında dünya cehennem gibidir.
Her istediğimiz cennette olacak. Dünyada ise istediklerimizin bir kısmını ertelemek durumunda kalırız.
Taşların güzelliği çiçek güzelliği gibi özel bir nimet. Allah'ın taşlarda bu kadar ince sanat yaratması çok büyük bir güzellik.
İnsanlara derinlik, yaşam sevinci, muhakeme ve akıl gücü veren iman ve Allah aşkıdır. Allah korkusu olmadan bunların hiçbiri olmaz.
Allah'ın ve ahiretin varlığını bilmek çocuklara huzur verir. Allah sevgisi ve ahiret inancıyla yetişen çocuk dengeli, tutarlı olur.
Çocuklar kendilerine değer verilmesinden hoşlanırlar. Onlarla büyük insanla konuşur gibi konuşup akılcı üslupla anlatım yapmak gerekir.
Allah hayvanları sevmemiz için özel olarak bu kadar sevimli ve tatlı yaratıyor.
Müslümanların Allah'ın haram kıldığı homoseksüelliğin propagandasına karşı dikkatli olmaları, demokratik tepki haklarını kulanmaları gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Haziran 2017> Daha Fazla

Yıkıcı şaka hiç yapılmamalı. Karşı tarafı şoka sokan mahcup eden şaka olmaz. Şaka onore edici olmalıdır.
Sevgi olmadan saygı oluşmaz, sadece suni saygı gösterisi oluşur.
Gelecek çok güzel, çok parlak. Çünkü Allah'ın vaadi var. Hz. Mehdi ve İsa Mesih'i göreceğiz inşaAllah.
Ağrıyı yaratan da ağrı kesiciyi vesile ederek ağrıyı kaldıran da Allah'tır.
Her şeyin Allah'a ait olduğunu bilen ve her şeyi Allah'ın yarattığına iman eden birisi kıskançlık duygusu yaşamaz.
Gençlerin hem Avrupai ve kaliteli olmaları hem de örflerimizi çok iyi öğrenip özümüze sahip çıkmaları gerekir.
Benim için en iyi insan Allah'ın rızasına en çok uyan kişidir.
Bir insanın en değerli zamanı Allah'ı en çok sevdiği, tüm dikkatini Allah'a verdiği zamandır.
Üzüntü içindeki insanların arabesk müzik dinlemesi derin travmalara sebep olabilir. Üzüntü olunca Allah'a sığınıp neşe, sevinç istemek gerek.
Tüm insanların sevgiye ihtiyacı vardır. Özellikle zihinsel engelli kardeşlerimize çok yoğun şefkat ve merhamet gösterilmelidir.
Bir hadisin doğru olması için Kuran'a mutabık olması veya hadiste bildirilen olayın gerçekleşmesi gerekir. O zaman bu hadise güvenebiliriz.
Hayvan sevgisi çok hayatidir. İnsanların bir kısmı hayvanları sevmenin kıymetini ve güzelliğini daha yeni anlamaya başladı.
Kıbrıs'tan toprak istemek hem Kıbrıs Türk halkına hem milletimize hakarettir. Kimse böyle bir teklifte dahi bulunmamalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Haziran 2017> Daha Fazla

Kadınlara karşı bazı yerlerde acımasız kurallar uygulanıyor. Kadınlara gereken saygı ve değerin verilmesi Mehdiyetle olacaktır.
Herkes birbirini çok sevse, kadınların üstündeki baskı, gerilim ortadan kalksa, cennet gibi bir ortam olur ve insanlar da mutlu yaşarlar.
Allah imtihan olarak kimi zaman hastalıklar verse de gerçek imana dayalı neşede insanlar çok sağlıklı olurlar.
Bel ağrıları, cilt bozuklukları, saç dökülmesi gibi hastalıkların nedeni genellikle üzüntü ve strestir. İmana dayalı neşede vücut savunması güçlenir.
Allah en yüksek sevgiyi ister. Dünyadaki zorluklar istenen bu sevgi düzeyini yükseğe çıkartmak içindir. İnsanlar Allah'a tam dikkatlerini verseler aslında zorluk da yaşamazlar.
Dünyada cenneti de andıran özellikler vardır cehennemi andıran da. Allah zorluklar meydana getirerek Kendisini hatırlatır.
Dünyadaki imtihan çok zorludur. Allah güçlü bir sevgi oluşmasını ister, bu yüzden zorluklar yaratır.
Müminlerin imanları ölümden sonra da devam eder, Allah'ın kendilerini sonsuz yaşatacağına iman ederler, şuurlu şekilde güzel tavırları devam eder.
Ölümden sonra iman edenler hiçbir sıkıntı ile karşılaşmaz, en ufak bir korku ve gerginlik yaşamazlar, inkar edenler ise büyük korku yaşarlar.
İman edenler şeytanın olumsuzluklarından, vesveselerinden etkilenmezler.
Şeytan insana her yönden yaklaşır, her yerdedir fakat etkisi zayıftır, insanlara kötülük telkin eder ama iman edenler onu dinlemezler.
Şeyh Nazım Hazretleri dünya tatlısıydı, Allah gani gani rahmet etsin.
Hz. İsa (as) Allah'ın Hayy isminin bir tecellisidir.
Hz. İsa ve Hz. Mehdi geldi ama son ana kadar belli olmayacaktır, Allah onu bir plan dahilinde gizli tutacak, en sonunda ortaya çıkacaktır. Hz. Mehdi'nin vefatından sonra İsa Mesih tebliğ faaliyetine devam edecektir.
Tayyip Hocam bütün gençliğini zorlu bir hayat yaşayarak, Allah için çalışarak geçirdi, hala da çile çekiyor. Tayyip Hocamı kendince eleştirenlerin hakkaniyetli olması, yıkıcı değil, yapıcı ve olumlu yönde eleştirmesi gerekiyor. Tayyip Hocam Allah için bütün gücüyle gayret ediyor, dünyadan bir beklentisinin olmadığı da açıkça görülüyor.
Tayyip Hocam çok vasıflı bir lider, şevkli ve gayretli bir insan. Ekonomi alanında da çok yetenekli, bu yüzden desteklenmesi gerekiyor.
Kanuna uygun yürüyüş, konferans ve miting yapılması Türkiye'de demokrasinin işlediğini gösteren örnekler olması bakımından gayet güzel.
İngiliz derin devleti her yere homoseksüelliği yaymak istiyor, bu konudaki oyunlarına karşı çok dikkatli olmak gerekiyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Haziran 2017> Daha Fazla

Sadece Kuran'a tabi olan insan tam anlamıyla özgürdür.
Mutlu olmak gerçek anlamda Allah'ı sevmekle olur. Derin iman eden insan dünyanın en mutlu insanıdır.
Yeni nesil bağnazlığın etkisinde değil. Aydın modern dindarlığı seviyorlar.
Türkiye'nin geleceğinde İslam aleminin birliğine vesile olmak ve Müslüman dünyasının manevi lideri olmak var Allah'ın izniyle.
Şii - Sünni karşıtlığını sanki takva alametiymiş gibi gösteriyorlar. Müslümanların kardeş olduğunu unutuyorlar, bu yüzden İslam Birliği olmuyor.
Hayvanseverliğin artması çok güzel oldu. Hayvanların korunması için de çok kararlı davranıyorlar. Hayvanların rahat etmesi güzelliktir.
Zorluk anında Allah'a aşkla sadık olmak çok yüksek bir ahlaktır. Sahabe böyle yüksek ahlaklıydı. Her Müslüman bu ahlakta olmalı.
Sünni-Şii karşıtlığı İngiliz derin devletinin oyunudur. Bölgenin iki güçlü ülkesi olan Türkiye ile İran’ı çatıştırmak istiyorlar. Kimse oyuna gelmesin. İran ve Türkiye çatışırsa Allah korusun İslam alemi mahvolur. İki ülke ittifak ederse çatışmalar ortadan kalkar, İslam Birliği oluşur.
İmtihan ve çile insanların kendilerinin gerçek ahlakını görmelerini sağlar.
Zorluk anında Allah'ı haşa terk etmek çok büyük bir nankörlüktür. İnsan aşık olduğu Sevgilisini asla yalnız bırakmaz.
Sahabe kendisinden kat kat büyük ordulara karşı cesaretle mücadele ediyordu. Hepsi iman sevinci ve neşesi içindeydi, kimse fütur vermiyordu.
PKK'nın barış veya çözümden anladığı Türkiye'yi baştan başa bölen Ortadoğu ile arasında set olacak komünist devlet kurmaktır.
Darwinizm bilimsel bir düşünce değildir. Eski pagan dinlerinde olan putperest bir inançtır. Gençlere bilim olarak öğretilmesi doğru değildir.
Evrim diye bir süreç yaşanmadı. Bulunan 700 milyon fosil var, hepsi bir anda yaratılışı gösteriyor, sözde evrimsel süreci gösteren tek bir fosil yok.
Allah zer aleminde tüm insanlığı yaratmıştır. Sonra insanları anne baba vesilesiyle dünyaya göndermiştir. Zer aleminde evrim yoktur.
İran ırk üstünlüğüne göre değil ümmet anlayışına göre yönetilen bir ülkedir. İran'ın ırkçı olduğu iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Şiilerin yanlış yönleri olabilir ama Ehli Beyt'e ve Hz. Ali'ye aşıktırlar. Ehli Beyt'e yapılan hainlikten dolayı yaşadıkları bir öfke var. O tarihi öfkenin acısıyla kendilerini korumak için çok güçlü olmaları gerektiğine inanıyorlar. Ama bu Pers ırkçılığı düşüncesi değildir. Şiileri, Sünnileri, Vahabileri çok seviyor, hepsini Müslüman kardeşimiz olarak görüyoruz. Müslümanlar birbirlerini ırkçılıkla itham etmemeli.
Sevgisizlik hastalığı veba gibi bulaşıcı ve tehlikeli bir hastalık. Bu hastalığa karşı mutlaka tedbir alınması gerekir.
Hristiyanlar Kitap Ehlidir. Kuran'a göre Müslümanlar Kitap Ehli'ne şefkat ve sevgiyle yaklaşmakla yükümlüdür.
Allah şehitlerimizin şanını, namını, güzelliğini sonsuza kadar cennette devam ettirsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Haziran 2017> Daha Fazla

Her beden, dünyanın en güzel insanının vücudu da dahil, mezarda darmadağın olacak. Bedeni hırsla sahiplenmenin manası yok.
İnsanların bir çoğunun aklı nimetlere değil de imtihanın zorluklarına takılıyor. Zorlukla karşılaşınca Allah'ı unutuyorlar. Allah sayısız nimet yaratıyor, nimetleri saymakla bitiremiyoruz ama bazı insanlar en ufak bir zorlukta Allah'ın aleyhine düşünüyorlar.
Allah'ın Sanatını sürekli düşünmek ve anlatmak lazım. Her yerde herkesin birbirine Allah'ın Sanatını hatırlatması gerekir. Beynimizin içinde gözsüz gören biri var, bu çok büyük bir sanat. Göktaşlarının içinde büyük bir hızla gidiyoruz, bu büyük bir sanat. Allah hoşumuza gidecek şekilde müzik yaratıyor. Hem müziği hem müziğin hoşumuza gitmesini yaratıyor. Bu büyük bir sanat. Halının tek bir ipliğinde yünün alındığı hayvana dair tüm bilgi var, bu çok büyük bir sanat. Dışarıda sessizlik, hissizlik, karanlık hakim ama biz beynimizde ışıl ışıl rengarenk bir dünyada yaşıyoruz. Bu Allah'ın harika Sanatı.
Mehdi gelmeyecek diye sürekli gündem yapanlar Mehdiyetin doğru olduğunun farkında oldukları için böyle panik oluyorlar. Mehdi çıkmayacak diyenler alametlerden ısrarla hiç bahsetmiyorlar. Çünkü Mehdi'nin alametlerinin hepsinin gerçekleştiğinin farkındalar.
Avrupa'da yaşayan Müslümanların bir çoğu birbirlerinin camilerine dahi gitmiyorlar. Oysa hepsinin birbirini coşkuyla sevip korumaları lazım.
Gelenekçi ortodoks sistemde kadın potansiyel suç unsuru olarak görülüyor, varlığını bile tehlike görüyorlar. O zaman kadına saygı olmuyor.
Kadının değerini bilmek onu Allah'ın tecellisi olarak görmekle olur. O zaman kadın gözünde yücelir ve koruma hissiyle bakarsın. Kadın Allah'ın en güzel Sanatlarından biridir. Kadının mutlu yaşaması için kendi çıkarlarını terk eden bir ruh olmalı.
Türkiye'de tarım ve hayvancılığa çok önem verilmeli. Ziraat Fakültelerinin sayısı artırılmalı, tarım ve hayvancılık teşvik edilmeli.
Öğrencilere herkesin destek olması gerekir. Staj yapan öğrencilere ücret vermemek doğru değil. Öğrenciye sahip çıkmak sorumluluktur. Bayram harçlığı gibi öğrenci harçlığı geleneği olmalı. Aileden, komşulardan herkesin öğrencilere imkanı oranında destek olması önemlidir.
Toplumun bazı katı kuralları insanların hayatını zehire çeviriyor, kendi kendilerini ezen bir sistem oluşturuyorlar. Gereksiz kurallar insanları boş yere eziyor, her gereksiz kural yeni bir pranga oluyor. Kuran insanların üzerindeki bu zincirleri kırar. Kuran özgürlüktür.
Araştırmak, incelemek, öğrenmek Kuran'da tavsiye edilir. Bizler Allah'ın Sanatını öğrenmekle sorumluyuz.
Benim en mutlu olduğum an Allah ile yoğun bağlantıda olduğum zamandır. Allah ile yakınlık insanı mutlu eder, diğerleri gelip geçicidir.
Kuran'a göre üzülmek tevekkülsüzlük anlamına gelir. İnsanın kendisini sonra toparlarım diye bırakması doğru olmaz.
Bir insana haksızlık yapıldığında Allah mutlaka o haksızlığı yapana karşılık verir. Bu, Allah'ın Kuran'da bildirdiği kanunudur.
İngiliz derin devletinin umudu milletimizin tek vücut olmaması. O yüzden bir lider etrafında kenetlenmek önemlidir. Bu, siyasi mesele değil.
Kıbrıs'ta askeri varlığımızın azaltılması doğru olmaz. %80 azalmasın tam tersine %80 artsın, Türk askerinin varlığı güvenliktir, huzurdur.
Tayyip Hocam iradeli, sabırlı ve azimli bir delikanlı. İslam'a candan sahip çıkıyor. Böyle bir lidere sahip çıkmamak vicdansızlık olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Haziran 2017> Daha Fazla

Huruf-u Mukattaa, Hz. Hızır'ın yapması gereken işlerde Kuran'dan aldığı bir bilgi, bir sır sistemi olabilir Allahualem.
Zaman da mekan da izafidir. Allah sonsuz uzun zamanı sonsuz kısa zaman içinde yaratmıştır, bunun adı kaderdir.
Dünyadaki tüm detayları yaratan Allah, cennette de sevdiğimiz, beğendiğimiz güzellikleri ve detayları yaratacak, istediğimiz her şey olacak.
İnsan, beyninin içinde elektrik sinyallerinin ulaştığı mercimek kadar yerde rengarenk ışıl ışıl müthiş detaylı bir dünya izliyor.
Allah insanların Kendisi'ne yaklaşması için çileler, dertler, hastalıklar verir. Bunların hepsi samimi kullar için birer nimettir.
Gelenekçi ortodoks İslam anlayışının en büyük tahribatlarından biri insanları dinden uzaklaştırmak oluyor.
Gençlerin eğitiminde Darwinizmin açmazlarının öğretilmesi, Kuran mucizeleri ve iman hakikatlerinin anlatılması çok önemlidir.
Bir ülkeye ambargo uygulamak orada yaşayan kadın, çocuk, yaşlı, hasta, sivil insanları mağdur ediyor. Bu vicdani bir uygulama değil.
Gelenekçi ortodoks İslam anlayışının olduğu yerde kadına saygı duyulmaz. Çünkü kadın dövülmesi gereken potansiyel suç unsuru olarak görülür. Gelenekçi ortodoks İslam anlayışında kadın, insanın başını belaya sokan çok tehlikeli bir varlık olarak görülüyor. O zaman kadına saygı duyulmuyor.
Sayın Kılıçdaroğlu'nun demokrasiyi, adaleti savunan, kendi kanaatine göre mağdur gördüğü kişileri savunan üslubu normal. Sağlıklı muhalefet budur. Güçlü muhalefet olması demokrasinin sağlıklı olduğunu gösterir. Muhalefetten rahatsızlık duymamak gerekir.
Türkiye'nin yalnızlaştırılmasını engellemek için en güzel çözüm bağnaz zihniyetin oluşturduğu tahribatın ortadan kaldırılması ve modern İslam anlayışının dünyaya gösterilmesidir. O zaman Batı'daki Türkiye karşıtlığı hızla sona erer.
İslam aleminde her cemaatten her tarikattan her mezhepten insan bir araya gelip zincir oluştursunlar, biz her yerde beraberiz diye. Fotoğraf çektirip kamuoyuna duyursunlar. O zaman deccaliyetin İslam alemi üzerindeki planları boşa çıkarılmış olur. Ama sürekli birbirine nefretle konuşan, birbirini düşman gören bir anlayış devam ederse deccaliyet Müslümanları kolayca birbirine kırdırır Allah korusun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Haziran 2017> Daha Fazla

Sevgisiz, bilgisiz insanlar farkında olarak veya olmayarak insanları İslam'dan uzaklaştırıyorlar.
Mümin malı, mülkü ve zenginliği Allah için ister. Allah yolunda hizmet etmek için ister.
Müminlerin gafil insanlardan etkilenmesi çok büyük bir hata olur. Allah'ı unutanların çok olması kimseyi yanıltmamalıdır.
Her görüntüyü yaratan Allah. Her beğendiğimiz, her sevdiğimiz şey Allah'a ait. İnsanların gaflet içinde Allah'ı unutması mucizedir.
Milletçe İngiliz derin devletinin esaslı atağıyla karşı karşıyayız. Katar'a yönelik operasyonun ardından da Türkiye'yi hedef almak istiyorlar.
Milletçe Tayyip Hocam'ın etrafında kenetlenirsek İngiliz derin devletinin tüm oyunlarını bozarız inşaAllah.
Rahmetli Başbuğ Türkeş çok dindar bir insandı ve tüm cemaatleri, tarikatları sevgiyle kucaklardı. Gerçek ülkücü ruhu budur.
Türkiye her zaman mazlumların yanındadır. Katar'ın yanındayız. Suudi Arabistan ile Katar da kardeş, kardeşleri barıştıracağız inşaAllah.
Tayyip Hocama sahip çıkmanın milli bir mesele olduğunu bazıları hala fark edememiş durumda. Türkiye ve bölge açısından Tayyip Hocama sahip çıkmak ve şahsının desteklenmesi çok önemli, bazıları bunun gerekliliğini tam kavrayamadılar. Kişisel çatışmalar değil ülke menfaatleri esastır, bu yüzden Tayyip Hocamı her kesimin desteklemesi gerekiyor.
Herhangi bir karşılık bekleyerek değil, içten gelerek, samimi ve Allah için yapılan dua önemlidir.
Türkiye ultra modern bir ülke olsun. Kaliteli toplum modelini her yerde görmemiz lazım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Haziran 2017> Daha Fazla

Siyasi meseleyi bir kenara bırakıp güçlü bir liderin etrafında milletçe kenetlenirsek İngiliz derin devleti Türkiye'ye bir şey yapamaz.
Peygamberimiz (sav) bir an bile kendisi için yaşamamıştır. Hayatın tüm yönlerinden çekilerek her anında sadece Allah için yaşamıştır.
Allah her insana hem kötülüğü hem de o kötülükten kurtulmanın yolunu öğretmiştir.
İsa Mesih'i gördüğümüzde modern, yakışıklı bir delikanlı olarak göreceğiz. Yaşı ileri olmasına rağmen çok genç, dinç ve atletik olacaktır. İsa Mesih, Hz. Mehdi'nin vefatından kısa bir süre sonra vefat edecek. Ondan sonra toplumda çok hızlı bir bozulma başlayacak.
Allah sevgisi ve Allah korkusu Kuran'ı titizlikle hayata geçirmektir.
Mümin her anında en Yüce Sevgilisi Allah'a her vesileyle sevgisini ifade etmek ister. Bu da mümine dinçlik ve şevk verir.
Çocuklara bir konuyu saygı duyarak, değer vererek anlatmak gerekir. Çocuktur bu diyerek saygı duymayan bir üslup doğru olmaz.
Müminin ahiretteki sorgusu da çok kolaydır. Küfür için ise çok detaylı zorlu bir sorgulama söz konusudur.
İnsan ölüm anından itibaren yeni bir boyuta geçer. Mümin ölüm sırasında hiçbir korku, endişe veya sarsıcı olay yaşamaz. Ölüm rüya gibi olan bu görüntünün çok keskin bir görüntüye dönüşmesidir. Küfür ölüm anından itibaren acı yaşamaya başlar, müminde acı olmaz.
Darwinizm fikren yenilince sol ideolojilerin dayanak noktası yıkılmış oldu. Bu yüzden tüm dünyada sol geriliyor.
Kendini tamamen Allah'a vermiş, dünyadan tamamen çekilmiş, egoistlikten vazgeçmiş bir insanda tutkunun kapısı açılır. Tutku, Allah'ın rızasının en çoğunu arayan insanlara verilen özel bir nimettir.
Dejavu Allah'ın insanlara kaderi hatırlatmasıdır.
Rumlar çok güzel bir halk. Yunanistan ile ilişkilerimizin çok güçlü olması, Rumlara sahip çıkmamız gerekir.
Bediüzzaman, kendisi için yaşamayan samimi insan konusunda en güzel örneklerden biridir.
Çin'de komünist ideolojinin getirdiği insanı değersiz görme ve mekanikleşme var. Çoğunun yüzüne donuk ve ürkek bir ifade yerleşmiş.
Samimi olan kişi çıkarıyla çatıştığında mağlup olmaz. Samimi insan hayatının tamamını Allah'a adamıştır, her şeyi Allah için yapar.
Allah samimi olan tüm tevbeleri kabul eder.
Allah'ı unutmaktan Allah'a sığınmak, Allah'ı unutmaktan utanmak Müslümanın vasfı olması lazım.
İslam alemi tek bir beyin etrafında toplandığında kurtulur. Çok beyin olduğunda hepsi birbiriyle çelişiyor, parçalanma oluyor.
İnsan samimi olduğunda çıkarıyla çatışan durumlarla karşılaşır, hiçbir defasında çıkarını tercih etmemek samimiyettir. Samimi bir insan asla kendisi için yaşamaz. Samimiyetin temel ölçüsü budur.
Samimiyet dünyanın en kolay ibadetidir. Allah insanların sadece samimi olmasını ister.
Atatürk Allah'ın inayetine mazhar olmuş özel bir insandır. Modern bir dindardır, aydın bir Osmanlı paşasıdır.
PKK'nın hedefinin sadece Güneydoğu olduğunu zannediyorlar, oysa komünist ideoloji tüm bölgeyi yutmayı amaçlayan bir harekettir.
Allah'ın tüm kainattan tek istediği sevgidir. Allah yarattıklarını sever. Sevgiyle hayat anlamlı olur. Kainat sevgiyle güzeldir.
Kadın aklının, ruh derinliğinin, nezaketinin, sanatçı ruhunun, güzelliğinin takdir edilmesini ister. Takdir edildiğinde kadın ruh kazanır. Dünyanın hemen her yerinde kadınların hayatlarını adeta cehenneme çevirmişler. Hiçbir yerde rahat huzurlu yaşatmıyorlar.
Kadınların ekonomik özgürlüğü önemlidir. İş yerlerinde kadınlara öncelik verilmeli ve kadınların her yönden çok güzel korunmaları gerekir.
Din mühendisi insanların hiç iman hakikatleri anlattıklarını duymaz, Allah sevgisi, insan sevgisinden bahsettiklerini işitmezsiniz. Bu insanların sadece üst perdeden halkı eleştiren, kendilerince haşa dini eleştiren açıklamaları vardır. Yüzleri de buz gibi sevgisizdir.
Haşa Allah'ı eleştiren din mühendisi bazı kişilerin Müslümanlara akıl vermesini istiyorlar. Müslümanlar Kuran'dan, Resulullah'tan öğüt alır.
Allah milletimizi ve ülkemizi büyük depremlerden ve felaketlerden korusun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Haziran 2017> Daha Fazla

2019-2020 yılları Mehdiyetin en güçlü ilmi faaliyette bulunacağı yıllar olacak Allah'ın izniyle.
Allah'ın, vicdanına ilham ettiklerine direnmeyen insana samimi insan denir.
Dünyadaki en güzel varlık kadındır, tutkuyla sevilebilecek bir varlıktır kadın, Allah çok büyük nimet olarak kadını yaratmıştır.
Spor, sağlık açısından çok önemli, Devletimizin gençlerimize yönelik çocukluktan itibaren mutlaka iyi bir spor politikası izlemesi gerekir.
İnsanlar kanunlar çerçevesinde bir başkasının hürriyetini, mutluluğunu gaspetmeyecek şekilde alabildiğine özgür olmalı.
Tevekkül eden Müslümanın akli dengesi yerinde olur, işleri hep rast gider. Gelecek korkusu ise insanı psikolojik yönden çok yıpratır.
Allah'a tevekkül eden, dünya hırsı yapmayan kişiyi Allah güzellikle yaşatır. Dünyada görevini başarı ile ifa edip güzellikle ahirete gider.
Müslüman sadece Allah'ın rızası için hareket eder.
Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri, Hz. Mehdi’nin zuhur edeceği tarihten, çıkacağı yere kadar çok fazla detay bildirmiştir.
Şeytanın Darwinizm tuzağı ile insanlar bencil, saldırgan ve şiddete eğilimli hale geliyorlar.
Bütün sahte Mehdilerin yolu kapalıdır, başarısız olurlar. Mehdiyetin delili başarıdır. İslam alemini birleştiren ve Hz. İsa ile namaz kılan kişiye 'Allah-u alem Mehdi' diyebiliriz.
Şeyh Nazım Hocamızın evlatları tertemiz, nur gibi insanlardır.
Beynin dışında mutlak sessizlik ve simsiyah karanlık vardır. Işık ve ses beynin yani ruhun yorumudur. Kimileri maddenin gerçeği konusunu düşünmekten kaçınıyorlar ve bu konuda beyinlerini uyuşturuyorlar. Allah’ın ruhunu fark eden böyle yapmaz.
Teknoloji Allah tarafından yaratılır, her imkanı, her yazıyı, her konuşmayı Allah yaratır.
Çocuklarla aklı başında bir insan gibi konuşmak gerekir. Çocuklar da akıllıdır, saygı duyarak, değer vererek konuşulursa olumlu etki oluşur.
Allah yolunda samimi gayret edildiğinde Allah yollar açar. Allah’ın bir planı var ve biz o planı ne hızlandırabiliriz ne de geciktirebiliriz. Dünyanın bütün imkanları yan yana getirilse Allah’ın dilediğinin dışında hiçbir şey gerçekleşmez.
Mehdi talebeleri dünyanın her yerinde aktifler. İnterneti Allah Mehdiyete hizmet etmesi için yarattı, gazetelerle, internet siteleriyle dünya çapında tebliğ imkanı oluştu.
İran da Türkiye de hem NATO’da olsun hem de Şangay’da olsun ama asıl olarak İslam aleminin birleşmesi gerekiyor.
Şehide ağlanmaz, şehitlik tebrik edilir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Haziran 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devletinde Türk milletine karşı nefret hakimdir. Darwin de Türklerin sözde aşağı ve yok edilmesi gereken bir ırk olduğunu söylüyordu.
Karşındaki insan samimi olmayabilir ama mümin olarak sen samimi olmakla yükümlüsün. Samimi insan çok azdır. Zaten insanların mutsuzluğunun sebeplerinden biri de budur, samimi insan bulamamalarıdır.
Mümin pis bakışı ayırt edecek gibi yaratılmıştır. Gülün kokusuyla leşin kokusu nasıl farklıysa münafık da geldiği ortama çirkinliğiyle gelir.
Affedici olmak mühim bir ibadettir. Allah o olayı affetmen için özel yaratıyor, o olay olduğunda affetme ibadetinin vakti gelmiştir. Affetmeyi bilmeyen insan cennet ahlakını almamış olur. Affedilecek olayı da affetmeyi de yaratan Allah'tır.
Müslümanların bir manevi önderi olmadığında nasıl büyük sıkıntılar yaşandığını şu anda tüm dünya görüyor.
Katar'ın vatandaşlarını ambargo uygulayan ülkelere karşı sert üslup kullanmamak, güzel sözle uyarmak konusundaki hatırlatması güzel olmuş.
Peygamberimiz (sav)'in Hz. Mehdi'ye yardımı, ahir zaman alametlerini tek tek anlatması ve bu anlattıklarının hepsinin bir bir gerçekleşmesidir.
Zer aleminde insanların tamamı bir anda yaratılmıştır ve tüm insanlar orada Allah'a söz vermişlerdir. Zer aleminde insanlar konuşulanı anlıyor, muhakeme edip karşılık veriyorlar. Daha kainat yaratılmadan tüm insanlar var. İlkel insan yok.
Varlığının şuurunda olan bir insan, ruhunun farkında olan bir insan Allah'a kesin olarak iman eder.
Dünya hayatının amacı oyun ve eğlence değildir. Gerçek eğlence ahirettedir.
Bir kişinin kalbinde hastalık olması demek, vicdanına, Allah'ın ilham ettiğine uymaması, vicdanının sesini kapaması demektir.
Sevgisizliğin dünya geneline yayılmış felaket olduğu görülüyor. Egoistlik dünyayı kasıp kavuruyor. Bir çok insan acımasızlığı normal görüyor.
Türkiye'nin Katar'a insani yardımı çok kıymetli ve güzel. Bu, milletimizin asil ahlakıdır.
Bir insan her çevreden, her düşünceden insanla görüşür, konuşur, fikir alır. Bunu anormal karşılamak çok yanlış.
Darwinizm'in komünizmin temeli olduğunu komünist liderlerin kendisi anlatıyor. Darwinist propaganda yapan bilerek veya bilmeyerek komünizme zemin hazırlamış olur.
Arda Turan temiz, efendi delikanlı. Her insan bir anlık sinir yaşayabilir, hata yapabilir. Bir insanı hemen silmek, üstüne gitmek doğru değil. Bazıları tarafından bir insanı harcamak kolay görülüyor. Arda gibi bir futbolcu kolay yetişmiyor. Milli Takımdan ayrılmasına gerek yok.
Katar, Suudi Arabistan ve tüm Körfez ülkeleri tertemiz Müslümanlar. Allah onlara ne güzel zenginlik vermiş, barış içinde yaşamak güzeldir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Haziran 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devleti 100 sene öncesinin mantığıyla hareket ediyor. İran'a müdahaleye yeltenirse karşılığını çok fazlasıyla alır.
Sokak hayvanları için özel lokantalar olması lazım. Kuş lokantaları, kedi lokantaları, köpek lokantaları acil ihtiyaç. Onlara her ikram olmalı.
İran, Rusya ve Türkiye'nin birlikte hareket etmesi tüm bölgeye huzur ve barış gelmesine vesile olur.
Cimrilik haramdır. Allah'ın emanet verdiğinin hırsını yapmak, Allah'ın verdiğini dağıtmamak Kuran'a uygun değildir.
Cennet ve cehennemin tabaka tabaka olması aynı değildir. Cennetteki tabakalar kişinin takvasına göre aldığı zevkle orantılıdır. Cehennem ise kişinin yaptığı zulme göre derece derecedir. Hem ortamın dehşeti hem çekilen acı buna göre farklıdır.
Biz Allah'a ait kullarız. Beden de ruh da tamamen Allah'a ait. Bu çok mühim bir sırdır. Buna tam anlamıyla iman edenden sıkıntı kalkar.
Çile ve sıkıntı yaşamayan insanlar derinlik kazanamıyor. Kolay gaflete kapılıyor. Sıkıntılar insana derinlik katıyor.
Dünyada her şey mükemmel olsa insanların büyük bölümü çirkin, saldırgan bir ahlak gösterir. Allah dünyanın eksikliğini sürekli gösteriyor.
Suudi Arabistan tertemiz Müslüman ülke, tüm Müslümanlar onları sevip sayıyor. Kardeşliği pekiştirmek onlara yakışır.
Sıkıntılar insanı Allah'a çok yaklaştırır. Dünyada kalacağımız süre zaten az, sıkıntı olduğunda Allah aşkı daha da güçlenir.
Katar'a sahip çıkmak Türkiye'nin ve Tayyip Hocam'ın delikanlılığının güzel bir yansımasıdır.
Tayyip Hocam'a destek olmak partiler üstü bir konudur. Bölgenin ve Türkiye'nin bu zor döneminde birlik olup kendisini destekleyelim.
Müslümanlar birbirlerini ezerek bir şey elde edemez. Suudi Arabistan da Katar da Müslüman. Çözümleri sadece bir olmak. Müslümanların birbiriyle çatışması Allah korusun hepsinin ezilmesine sebep olur. Çatışmadan kaçınıp Kuran'da birlik olmaları gerekir.
Toplumun bazı kuralları insanları acımasızca eziyor. Kuran'ın güzelliğiyle yaşamıyor, şirk sisteminin birbiriyle çelişen felsefesiyle boğuşuyorlar.
Tutku ve gerçek sevgi sadece Allah için yaşandığında oluşur.
Barzani yönetiminin tek başına PKK ile mücadele edip baş edebilmesi mümkün olmaz. Barzani mutlaka komşu ülkelerin desteğini almalı.
İnsanların çoğu birbirinden farklı görüşteki kişilerin dostluk kurmasına şaşırıyorlar. Oysa dostluk ve arkadaşlık doğal olandır, güzeldir.
İslam inancında şehit tebrik edilir, şehitle onur duyulur. Tebrik, bir kimseyi eriştiği bir iyilikten dolayı "BârekAllâh" diye sevincini bildirmek ve mübarekliğini, Cenab-ı Hakk'ın onu muvaffak kıldığını söyleyerek ta'ziz etmektir.
Bu millet imanlı millettir, ister İngiliz derin devleti ister başkası gelsin bu milleti yenemezler. Milletimizin kaderinde galibiyet var.
Şehadet iman edenler için nimettir, güzelliktir, şereftir. Allah şehitlerin sevinç içinde olduğunu bildirmiştir.
İslam saf sevgidir. İslam adına şiddete başvuranlar ise kendi hastalıklı zihinlerini ve hurafeleri öne sürüyorlar. Kuran'da şiddet yoktur.
Samimi olarak Allah'a iman eden birini görmek insanların kalbinde imanı güçlendirir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Haziran 2017> Daha Fazla

Kibirden dolayı insanlar birbirlerini sevemiyor, birbirlerine selam dahi vermiyor, selamlarını almıyorlar.
İnsan gibi aciz bir varlığın bu kadar kısa ömrüne rağmen büyüklük taslaması bir mucize. Normalde insanın tevazulu olması lazım.
Allah "Dinde zorlama yoktur"hükmüyle her türlü dayatmanın haram olduğunu bildirmiştir. Müslüman doğruyu anlatıp kişiyi kendi vicdanına bırakır.
Çocuklara kaliteli insanın güzel yönleri hissettirildiğinde, kültürün insanı güzelleştireceği açıklandığında zevkle eğitim alırlar.
Türkiye, İslam ülkelerini birbirine düşman etme oyunlarına karşı itidalin ve vicdanın sesidir.
Allah korusun Suudi Arabistan Katar'a saldırırsa, İran da devreye girer ve çok fazla Müslüman kanı akar. İtidal ve sükunet çok hayatidir. Şiiler, Sünniler, Vahabiler halis tertemiz Müslümanlar. Deccalin kan dökme oyununa hiçbiri gelmesin.
İran, Suudi Arabistan ve Katar'ın arasındaki çatışmaya engel olmak gerekir. İtidal, sükunet, olaylara akılcı yaklaşmak önemli.
Özgürlük insanların üzerindeki sıkıntıyı, kasılmayı kaldırır, beynin iyi çalışmasını sağlar ve telif gücünü geliştirir. İslam özgürdür.
Lise ve üniversitelerde laboratuvarlarda uygulamalı eğitim verilmesi daha akılda kalıcı olur, hem gençler zevkle öğrenirler.
İngiliz derin devleti Ortadoğu'yu 1900'lerdeki gibi oyuna getireceklerini sanıyorlar. O devirler geçmişte kaldı, tüm oyunları çökecek.
İran, Türkiye, Suudi Arabistan, Katar tüm İslam alemi kardeştir. Hepsi ittifak etsin. İngiliz derin devletine ilmi tokat olsun.
İran ve Katar hiç sarsılmasın. İngiliz derin devleti eski akılsız yöntemlerle Müslümanları birbirine düşüreceklerini sanıyorlar, o devir bitti. İran, Suudi Arabistan, Katar nur gibi Müslümanlar. İnadına, Türkiye – İran - Suudi Arabistan - Katar birleşme kararı alsın, oyunlarını bozalım.
İran'daki terör saldırısında şehit olan Şii kardeşlerimizin ailelerine Allah sabrı cemil nasip etsin.
Şehitlerin en hoşuna giden şeylerden biri şehadetten sonra müminlerin onları övmesidir. Onlar bizim canımız, her biriyle iftihar ediyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Haziran 2017> Daha Fazla

Türkiye'de tarımı çok güçlendirmek lazım. Tarım güçlenirse tarıma bağlı yan dallar da gelişir ve zenginleşme olur.
Gelenekçi ortodoks zihniyet Türkiye'nin üzerinden tam kalkarsa tüm İslam alemi kurtulur ve aydınlanır.
Ben insanlarda samimiyeti ararım. Samimi olan insan çok derin bir insandır, hem kişiliği hem tavrı mükemmeldir.
Ölüm görüntünün bir anda berraklaşmasıdır. Müminin canını almaya gelen melekler çok güzeldir. Mümin hiç tedirginlik yaşamaz.
İslam ülkelerine saldırı yapılırken sivilleri korumak için ittifak yapmayan Müslüman ülkeler, bir Müslüman ülkeyi hedef almak için ittifak ediyorlar. Bunun nasıl bir vicdan bozulması ve ahlak bozukluğu olduğunu tüm Müslümanlar çok iyi görmeli. İslam Birliği olsa bunlar yaşanmaz.
Her ilde her ilçede çokça kütüphane olması lazım. Gençlerin kütüphane istemesi çok güzel ve haklı bir taleptir. Bu taleplerinin bir an önce karşılanması gerekir.
İnsanların yaratılış sebebi olan güzellik yani sevgi ellerinden alındı. Sevgiyi dünyaya yaymak için muazzam bir atak yapmak lazım.
Allah dünyayı bakımla güzel olacak şekilde yaratmıştır. Kadınların bakımlı olmalarını suç gibi gösteren zihniyet Kuran'a uygun değildir.
Allah'ın varlığını inkar eden, kainatın tesadüflerin eseri olduğunu söyleyen bir felsefeyle gençleri eğitmek uğursuzluk, felaket getirir.
İngiliz derin devleti Katar'ın zenginliğine göz koymuş görünüyor. İslam aleminin birliğinin sağlanması önemli. Müslümanlar bu oyuna gelmesin. Suudi Arabistan da Katar da temiz Müslüman. Türkiye bu iki kardeşin arasının düzelmesini sağlayabilir. Suudi Arabistan İngiliz derin devletinin oyununa gelmesin, Katar'a yönelik askeri bir eylem tüm İslam alemini olumsuz etkiler.
Türkiye'de halk aydın dindardır. Kadına saygı, oruç tutana da tutmayana da saygı esastır.
Gelenekçi ortodoks Müslümanların çoğu kendi kapalı dünyalarında kaliteden uzak yaşıyorlar, halkın bu modeli sevmediğini de anlayamıyorlar.
Hristiyanların, Musevilerin korunması Allah'ın emridir. Ateistlerin ve dinsizlerin de fikirlerine saygı göstermek İslam'ın gereğidir.
Terör, şiddet ve tüm acılar inşaAllah Hz. Mehdi ve İsa Mesih'in açık zuhuruyla ortadan kalkacak.
Sivillere yönelik her saldırı vahşettir. Masum insanları öldürmek Kuran'a göre zulümdür, cinayettir, cihad değildir.
Türkiye'nin en önemli gücünün tarım ve hayvancılık olması lazım. Tarım ve hayvancılığı mutlaka güçlendirelim.
İngiliz derin devletinin genel Müslümanlara saldırısı var. Zayıf lider olsa Türkiye'yi de ezerlerdi. O yüzden Tayyip Hocam'a iyi sahip çıkalım. Tayyip Hocam delikanlı, cesur ve azimli. Vatan millet menfaati için şahsına milletçe sahip çıkalım, kimse konuya parti meselesi diye bakmasın.
Türkiye İslam aleminde sadece bir kesime taraf olmaz, Müslümanları ayırt etmeden destekler ve kardeşlik için uğraşır. Türkiye – Katar kardeştir ama Suudi Arabistan da Bahreyn de Birleşik Arap Emirlikleri de İran da Türkiye'nin kardeşidir.
Katar'ı havadan, karadan, denizden ablukaya almak sivil halkı çok mağdur edecek yanlış bir uygulama. Bir an önce uzlaşma sağlanmalı. Tüm Müslümanlar kardeştir. Müslümanların arasını bulup uzlaştırmak Kuran'a uygun olan ahlaktır.
Mutlaka bir bahane bulup İslam ülkelerini teker teker ezerek ilerliyorlar. Afganistan, Irak, Libya'yı paramparça ettiler. Katar'dan sonra hedef muhtemelen Suudi Arabistan olacaktır. Ondan sonra da Türkiye'yi parçalamayı planlıyorlar. Buna karşı İslam alemi birlik olmak zorunda.
Sabır tahammül değildir. Tahammül şirk olur. Sabır yaşadığın olayı güzel görerek yapılan ibadettir.
Bir ülkenin terör örgütlerine destek vermesinden şüphelenildiğinde ekonomik ambargo veya silahlı müdahale sadece halkı mağdur etmeye yarar. O ülkenin hesapları incelenebilir, bir hukuksuzluk varsa hukuki tedbir alınır ama o ülkeye askeri müdahalede bulunmak terörü bitirmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Haziran 2017> Daha Fazla

Türkiye Katar'ı da seviyor Suudi Arabistan'ı da seviyor. İkisini uzlaştırabilecek bir ülkeyiz. Müslümanları uzlaştırmak önemlidir.
Tek tek tüm Müslüman ülkeleri yalnızlaştırmak istiyorlar. Müslümanlar İslam Birliği oluştursa hepsi tüm tehlikelerden korunmuş olur.
Gençler akılcı ve gerçekçi bilimle eğitilmeli. Fosiller gençlere gösterilmeli, proteinin tesadüfen oluşmasının imkansızlığı öğretilmeli.
İngiliz derin devleti İslam alemini tamamen ezmek için büyük bir oyun hazırlıyor. Radikal Şiiliği ve radikal Sünniliği tırmandırıp iki tarafı birbirine kırdırmak istiyorlar. Müslümanlar bu oyuna gelmeyip Kuran İslamı'na sığınsınlar ve dünyayı cennete çevirelim.
Bir kadına herkesin saygı ve hürmet göstermesi mecburidir. Kadını koruyup kollamak erkek için bir nimet ve mutluluk vesilesidir.
İnsan bilincinin kaynağı Allah'ın ruhudur.
Katar ile diğer Müslüman ülkeleri çatıştırmaya yönelik oyunu bozalım. Suudi Arabistan da Katar da tertemiz Müslüman ülkeler, kardeşler. Birleşik Arap Emirlikleri de Suudi Arabistan da Katar da oyuna gelmesin. Hepsi Müslüman. Hepsi birbirinin kardeşi. Çatışmaya izin vermeyelim. Ne Katar'ın ezilmesine ne Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinde yaşayan tertemiz Müslümanlara zarar gelmesine seyirci kalmayalım.
Hazır yiyeceklerle beslenme gençlerin sağlığına olumsuz etki yapıyor. Gençleri daha temiz, doğal, sağlıklı gıdalara yönlendirmek daha doğru olur.
"Allah'ım ben kendimi Sana adadım, bana güç ver, Senin için daha çok hizmet edebileyim" diyene Allah mutlaka bolluk ve ferahlık verir.
Allah sevgiyi insanların kalbine ilham eder. İnsan kendi iradesiyle değil Allah'ın yaratmasıyla sevgiyi yaşar.
Arkadaşlarım samimiyetimi gördükleri, dünyadan geçtiğimi ve Allah için insanları çok sevdiğimi bildikleri için beni çok seviyorlar.
Türkiye'yi yalnızlaştırma, Katar ile Arap ülkelerinin arasını açma, şeffaflaştırma adına Müslümanları ezmeye kalkışma planı var. Bu yüzden Ortadoğu'daki İngiliz derin devleti planının tüm yönlerini kapsamlı olarak anlatmak, toplumu bilinçlendirmek aciliyetlidir.
İslam Birliği olsa Müslümanlar arasındaki anlaşmazlıklar hemen çözüme kavuşur. Ama Müslüman ülkeler tek tek olunca ezilmeleri kolay oluyor.
Katar ile Suudi Arabistan'ı barıştıralım. Tayyip Hocam devreye girsin. İngiliz derin devletinin Müslümanları savaştırma oyununa gelinmesin. İngiliz derin devletinin Şii ve Sünnileri birbirine kırdırıp İslam alemini tamamen ezmek planı var. İngiliz derin devletinin İslam alemini birbirine kırdırma oyununu Türkiye bozsun. Katar ile Suudi Arabistan da oyuna gelmesin. Barış esastır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Haziran 2017> Daha Fazla

Yapılan binaların sanat değeri olması şart. Sadece işlevsel, sadece barınma amaçlı bina inşa edilmesi bir nevi manevi felakettir.
Gerçek sevginin ve ruh derinliğinin kaybolması küçük çıkarlar peşinde koşan, tutkuyu bilmeyen yüzeysel insanların yetişmesine sebep oldu.
Ruh erozyonu her sanat dalında görülüyor. Darwinist eğitimin alttan alta ruhta yaptığı tahribat ruh derinliğinin, sevginin kaybına neden oldu.
Akıl hastalarına karşı hep şefkatle yaklaşmak gerekir. Romatizma, şeker nasıl hastalıksa akıl hastalığı da bir hastalık ama doktor kontrolü, denetim önemli.
Rumilik İngiliz derin devleti tarafından geliştirilen İslam dışı bir İslam anlayışını yaymak için kullanılan bir felsefedir.
İslam'a karşı "İngiliz kültürü ve İngiliz Müslümanlığı'nın" dayatılması İslam aleminin çok dikkatli olması gereken bir konu. Çözüm Kuran'dır. İngiliz derin devleti bağnazlığa karşı İslam dışı İslam anlayışını dayatıyor. İngiliz hayranlığına dayalı İslam anlayışı çözüm değil felaket.
Hurafelere dayalı bağnaz İslam anlayışında dehşet, şiddet var. Kuran'da sevgi, kardeşlik ve barış var. Hurafelerin ortadan kaldırılması şart.
Sivillere yönelik saldırı vahşettir. Allah Müslümanların Hristiyanlara ve Musevilere dost olmalarını bildiriyor, savaşmalarını değil. Maide Suresi'nin 82. ayetinde Hristiyanların Müslümanlara yakın olduğu bildiriliyor. Kitap ehli Müslümanlara emanettir, onlara saldırılmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Haziran 2017> Daha Fazla

Kız arkadaşlarımın dindar olması, onların bana, benim onlara Allah'ın tecellisi olarak duyduğum saygı ve sevgi bazılarını müthiş rahatsız ediyor. Bazıları benimle kız arkadaşlarım arasında dünyada örneğini görmedikleri samimi, içten, tutkulu sevgiyi hiç yaşamadıkları için şaşırıyorlar.
Erkeklere her şey serbest, kadınlara yasak mantığı yanlıştır. Haram ve gayri ahlaki bir durum varsa her ikisi için de yasaktır. Pagan geleneği olarak kadınları baskı altında tutuyor, erkeklere her şeyi hak, kadınlara yasak görüyorlar. Kadın kendi vicdanıyla doğruyu bilir.
Hastaların sağlık çalışanlarına, onların da hastalara çok şefkatli olmaları gerekir. İki tarafın da anlayışlı, halim olması şart.
Zıt fikirlere sahip insanların arkadaş olabileceğini insanlara yaşayarak göstermek gerekir. Müslüman ile ateist rahatça arkadaş olabilir.
Londra Köprüsü'ndeki saldırı sebebiyle İngiliz halkına ve devletine başsağlığı diliyor, yaralılara Allah'tan acil şifa temenni ediyoruz.
Zevk, bir kültür ve görgü meselesidir. Kalitesizlik olduğuda zevksizlik de fark edilemiyor, önemli görülmüyor.
Kainatın varlık amacı sevgidir. Sevgi de Allah'ın rızasına uymakla ve samimiyetle olur.
Oruç insanın aczini bilmesine, içindeki taşkın duyguların sakinleşmesine ve halim bir insan olarak Allah'ı derin düşünmesine vesile olur.
Allah beni de kardeşlerimizi de Hz. Mehdi'ye ve İsa Mesih'e talebe etsin, Rabbimiz'i en derin aşkla sevmemizi nasip etsin.
Türkiye'nin bir an önce Avrupa'nın en modern, en demokrat ve kaliteli ülkesi olması gerekiyor. O zaman Türkiye karşıtlığı tamamen kalkar.
Demokratik gösteri ve protesto hakkı her vatandaşın doğal hakkıdır ancak yakma, yıkma, güvenlik görevlilerine saldırma asla kabul edilemez. Tartışan, konuşan, muhalefet eden, düşüncesini açıkça savunan toplum güzeldir. Ancak şiddete dayalı bir yöntem makul görülemez.
Bir insan bir insana Kürt diye değer vermiyorsa o insan haysiyetsizdir. Böyle haysiyetsizler her toplumda olabiliyor. Irkçılık alçaklıktır. Kürtler Hz. İbrahim'in evlatları, değerli insanlardır. Kürtleri aşağı görecek kadar zayıf ahlaklı insanları kimse kaale almasın.
Kalite, sevgiyle olur. Sevgi sanatı, sanat kaliteyi getirir.
Kadınlar her konuda öncelik gösterilmesi gereken, çok yüksek saygı duyulması gereken çok mübarek varlıklardır.
Neyin doğru neyin yanlış olduğu samimiyetle değerlendirme yapıldığında hemen görülür. Allah doğruyu her insana ilham eder.
İslam ahlakı hakim olsa açlık, fakirlik, yokluk asla olmaz. İnsanların hepsi çok büyük bir bolluk içinde yaşarlar.
Şiir de müzik ve resim gibi çok etkileyici bir sanat dalıdır. Nazım Hikmet de ruha etki eden çok candan, nefis şiirler yazan kıymetli bir sanatçıdır.
Herkesin herkesle dost olduğu, kadınların özgür yaşadığı, müziğin, resmin, heykelin en güzelinin yapıldığı sistem modern İslam'dır.
Modern İslam Peygamberimiz (sav) ve sahabenin yaşadığı İslam'dır. Hz. Süleyman'ın, Hz. İbrahim'in ve tüm Peygamberlerin yaşadığı İslam modern İslam'dır.
Cüzi irade var diyenler "Allah'ın kontrolü dışında bir alan olduğu" iddiasında oluyorlar. Cüzi irade diye bir şey yok, her şeyi yapan Allah’tır.
Allah her duayı kabul eder, insana hayırlı olanı nasip eder.
Kediler sevgiyi çok iyi anlayan ve çok güzel karşılık veren hayvanlar. Kedilerin varlığı çok güzel bir nimet.
Türkiye'yi sanata, dansa, müziğe karşıymış gibi gösterenler çok yanlış bir çizgi izliyorlar. Türkiye modern bir ülkedir.
Putin, dindar bir delikanlı, Türkiye ve bölge açısından önemli bir insan.
Demba Ba'nın Allah nurunu ve hidayetini artırsın, sağlıklı, uzun, bereketli ömür versin, İslam'a hizmetini Allah daim kılsın.
Allah tüm kardeşlerimize sağlıklı uzun ömür ve güçlü iman nasip etsin, hepimizi Hz. Mehdi’ye talebe etsin, İslam'ın hakimiyetini bize göstersin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Haziran 2017> Daha Fazla

Bir genç kız tek başına rahat gezip dolaşamıyorsa, hem sevmekten hem sevilmekten korkuyorsa bu o ülkede ciddi bir medeniyet eksikliği olduğu anlamına gelir.
Samimi vicdanını kullanan insan olayların kendisini süreklemesine müsaade etmez, o olayları yönlendirir.
Allah'ı düşünmek istememek çok korkunç, çok ayıp ve çirkin. Dünya çapında çok büyük bir hata yapılıyor. Bu hatanın düzelmesi için çalışalım. Allah sonsuz sabırlı ve merhametli. İnsanların çoğunun nankörlüğüne rağmen Allah insanlara konfor ve nimet sunuyor.
Allah hakkıyla takdir edilse dünyada hiç dert kalmaz. İnsanlar Allah'ı unuttukları için çok dertli yaşıyorlar.
Allah'ın ilaç yaratması da çok büyük bir sanat. Hastalığı da şifayı da Allah yaratıyor. İnsan alerji oluyor, dua olarak bir ilaç alıyor hemen geçiyor. Allah o ilacı "bu vesile olmasaydı, nasıl olurdu" düşünelim diye yaratıyor.
Allah’ın kadrini hakkıyla takdir edebilmek için dua etmek lazım. Allah’tan, sanatını iyi akılda tutmak için iyi bir hafıza, Allah’ın kadrini hakkıyla takdir etme yeteneği, sanatını güzel görme ve hayran olma yeteneği istemek lazım.
Dünyada şu anda işlenen en büyük vicdani suç; Allah'ın sanatını gereği gibi takdir edememek, Allah'ın sanatını görmezden gelmektir. Arabada müzik açıp gidiyor, arabayı da müziği de yaratanın Allah olduğunu bir kez bile düşünmüyor. Ama Allah kulların konforunu düşünüyor. Manavın önünden geçiyorlar, müthiş güzellikte meyveler hepsinin tadı, kokusu, rengi ayrı güzel, bir kez bile Allah'ı anmadan geçip gidiyorlar. Allah milyonlarca detayla konfor sunuyor, insanların çoğu hiç Allah'ı anmadan yaşayıp gidiyor. Bu kadar nimete bu kadar ilgisizlik zulüm olur.
Allah'ın sanatını anlamazdan gelmek çok çirkin. İnsanların bu çirkinliği normal karşılamaları da çok büyük bir mucize. Tek bir halının tek bir tüyünde yünün alındığı koyunun genetiğine dair tüm bilgi var. Bir tek bu bile Allah'ın sanatını görmek için önemli.
Allah'ın sanatını gereği gibi takdir etmemek, Allah'ın yarattığı bu kadar detayı görmezden gelmek çok büyük bir vicdani suçtur.
İnsanların birçoğu eşyayı yaratanın Allah olduğunu unuttukları için derin düşünemiyor. Fincanı, televizyon kumandasını, yol kenarındaki otları, otların içindeki kromozomları, kromozomdaki bilgiyi yaratanın Allah olduğunu düşünmedikleri için Allah'ı gereği gibi takdir edemiyorlar.
Hulusi Akar Paşamız temiz bir insan. Kendisi de 15 Temmuz Gazisidir. Milletimiz kendisinin yanında, gönlü çok müsterih olsun.
İnsanlar Allah sevgisini, Allah'a saygının içliliğini görmek isterler. Ukala, entel, soğuk, din mühendisliği anlatımı yapanlardan rahatsız olurlar.
Anlatımlarında tek bir defa sevgiden bahsetmeyen, Allah'ın sanatını coşkuyla anlatamayanların samimiyetsizliği dikkat çekiyor. Birçok din alimi bir kez dahi "Allah'ı çok seviyorum" diyemiyor. Açıkça coşkuyla Allah'ı sevdiklerini söylemek adeta ağırlarına gidiyor. Dini anlatanların Allah'ı sevdiklerini duyalım, bir iman hakikatinden bahsetsinler, Allah'ın sanatını nasıl takdir ettiklerini görelim.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Haziran 2017> Daha Fazla

Sahip olduğu her şey mümine Allah'ın emanetidir. Mümin Allah'ın tüm emanetlerine saygı göstermekle yükümlüdür.
Alevi demek Hz. Ali'ye aşık yiğit demektir. Aleviler Allah'ı çok seven, özgür düşünen, sahabe İslamı'na özlem duyan derin insanlardır.
Geçmiş ve gelecek denilen kavram insanın beynindeki bir inançtır. Sonsuz uzun zaman, sonsuz kısa zaman içinde olup bitmiştir.
En iyi öğretmen insanın kendi vicdanı ve aklıdır. Allah her insanın vicdanına doğruyu ilham eder.
Allah ahirette sadece Kuran'dan sorumlu olduğumuzu bildirmiştir. Biz hiçbir ekleme ve çıkarma olmadan sadece Kuran'a uyuyoruz.
Dini o kadar karışık bir hale getirdiler ki insanlar İslam diye bambaşka bir hurafe dini öğrendiler. Kuran yeterlidir, açıktır ve nettir.
Mutsuzluğun asıl kökeni Allah korkusunun ve Allah sevgisinin eksikliğidir. Allah'ı çok seven bir insan mutsuzluk yaşamaz.
İnsanların bu kadar acizlik ve eksiklik içindeyken büyüklük hissine kapılmaları bir mucizedir, bu da imtihanın bir parçasıdır.
Gençlerin arasında imalı sözlerle birbirini küçük düşürmeye çalışmak yaygın. Alaycılığı zeka gösterisi sanıyorlar. Asıl alaycılık küçük düşürücüdür. Gerçek akıl ve zeka insanların birbirine saygı göstermesi, birinin diğerini yüceltmesidir.
Tüm kalpler Allah'ın kontrolündedir. Allah her an insanlara iyiyi de kötülükten sakınmayı da ilham eder.
Çocukları şevkle, neşeyle pratik bilgiyle eğitmek mümkünken sıkıcı, teorik, ezbere dayalı eğitim veriliyor. Bu mantığın tamamen değişmesi şart.
Din olan yerde eğlence, eğlence olan yerde din olmaz demek çok yanlış bir mantıktır. Din hayatın her alanında vardır, hayatın bütünüdür.
En büyük ihtiyaç insanların imanlarını kazanmasına vesile olmaktır. Aklen ve kalben imana vesile olacak eserler dağıtılması çok hayatidir.
Kuran yeterli ve açıktır. Kuran'a hurafelere göre ekleme yapan da eksiltme yapan da ahirette çok büyük vebal üstlenecektir.
Allah müminleri zorluklarla imtihan eder. Mesela mümin bir acıyla karşılaşır, sabreder o ona üstünlük kazandırır. Sabır yoksa o insan değerli hale gelemez.
Allah'ı çok seven Allah'ın yarattığı kullara şefkatle yaklaşır, Kuran'ın ruhunu iyi anlar. Mümin oruç tutmayana karışmaması gerektiğini bilir.
Oruç tutarken açlıktan, susuzluktan bahsetmek ibadetin ruhuna yakışmaz. Müslümanın asaletine böyle bir üslup gitmez.
Bizim anlatımlarımızdan ve ortaya koyduğumuz net delillerden sonra aydınlarımızın çok büyük çoğunluğu İngiliz Derin Devletini anladı.
Allah zer aleminde tüm insanları tüm uzuvlarıyla birlikte yaratmış, tüm insanlardan söz almıştır. Bu, Kuran'da evrim olmadığının delilidir. Kuran'da evrimle yaratılış olduğunu iddia edenler zer aleminin yaratılışını açıklayamazlar. Zer alemi de dünya da evrimle yaratılmadı.
Şehitlerimizi Allah nuruyla sarsın. Onları yüksek mertebelerinden dolayı tebrik, taziz, takdir, tahsin ediyoruz. Allah da takdir, tebrik etsin. Allah Kuran'da şehitlerin sevinç içinde olduklarını bildirmiştir. Müminler için şehitlik sevinç duyulacak mübarek bir makamdır. (Ali İmran Suresi, 169-170-171: Allah yolunda öldürülenleri sakın 'ölüler' saymayın. Hayır, onlar, Rableri Katında diridirler, rızıklanmaktadırlar. Allah'ın Kendi fazlından onlara verdikleriyle sevinç içindedirler. Onlara arkalarından henüz ulaşmayanlara müjdelemeyi isterler ki, onlara hiçbir korku yoktur, mahzun da olacak değillerdir. Onlar, Allah'tan bir nimeti, bir fazlı (bolluğu) ve gerçekten Allah'ın mü'minlerin ecrini boşa çıkarmadığını müjdelemektedirler.)

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Mayıs 2017> Daha Fazla

İslam'ı en iyi Kuran'dan öğreniriz. Ama Kuran'a mutlaka samimi, dürüst yaklaşılması gerekir.
İnsanların birbirine selam vermiyor olması göz göze dahi gelmek istememesi sevgisizliğin getirdiği belalardır. Sevgiyi, selamı yaygınlaştırmalı.
Elastiki ve rahat düşünmek güzel olandır. Doğru olana doğru demek gerekir. Katı, önyargılı olunmamalı.
Kuran'ın hiçbir bilgisi yanlış çıkmamıştır. Edebi yönden benzeri yoktur. Bilimsel olarak da 1400 yıl önce bilinmeyen bilgiler verilmiştir.
‘Müslüman yemez, içmez, yerde oturur, kalite bilmez’ diye biliyorlar. Bu yüzden Müslümanların ihtişamının görülmesi bu yanlış imajı yıkmak için gereklidir. ‘Müslüman kaliteli mekanda bulunamaz, kaliteli araba kullanamaz, kaliteli evde oturamaz, kaliteli giyinemez’ imajını biz yerle bir ettik. Güzel olan her şey sadece küfrün elinde olmalıdır diyenlerin tüm propagandasının geçersiz olduğunu hayatımızla gösterdik.
Oruç tutmak insana tevazu getirir, oruç tutan kişi şefkate ve sevgiye daha açık olur.
Pozitif ve negatif utangaçlık vardır. Pozitif utangaçlıkta kötü bir şeyden mahcup olunur. Negatif utangaçlık ise insanın sevgisini ifade etmesine engeldir. İnsanın sevdiğini gürül gürül söyleyememesi kibirden kaynaklanır. ‘Seviyor musun?’ diye sorunca ‘sence?’ diye cevap verilmez, ‘seviyorum’ denilir.
Allah her şeyi bir amaçla bir kaderle yaratmıştır. İnsanın varlık amacı da kul olmasıdır.
Allah'a inandığını söyleyip dine inanmadığını söyleyenler haşa Allah'ın insanlardan habersiz olduğunu söylemiş oluyorlar. Ya da bardağın, gözlüğün, yastığın amacı var ama insanın var olmasının hiçbir amacı yok demiş oluyorlar. Her ikisi de çok mantıksızdır.
Kuran çok açık ve nettir. Kuran'ı okuyan her insan açık ve net ayetleri anlar. İmayla, hurafeyle Kuran'dan hüküm çıkaranlara itibar etmesinler.
Mehdiyet çağındayız, Allah'ın Hadi isminin gençleri sardığı açıkça görülüyor.
Varolan bir şey asla yok olmaz. Ses de görüntü de Allah Katı’nda sonsuza kadar durur.
Her uyku bir nevi ölümdür. İnsan her uykuda ölür ve her sabah dirilir. Ölümden uyanma da keskin bir diriliştir.
Putin zeki ve delikanlı bir insan. Her insan gibi onun da hataları olabilir ama dünya geneline baktığımızda samimi olduğunu görüyoruz.
Kadınların kıymetinin iyi bilinmemesi deccaliyetin telkinleriyle oluyor. Cennetin de dünyanın da en büyük nimeti kadınlardır.
Peygamberimiz (sav) ümmi idi, Hz. İbrahim de okul bitirmedi. Ama hepsi arifti, müthiş kaliteliydi. Allah'a samimi olarak yakın olan çok kaliteli olur.
Allah tüm komşu ülkelere olduğu gibi Gürcistan'a da bereket, bolluk ve huzur versin. İnşaAllah tüm komşularımızla vize uygulaması kalkacak.
Allah'tan korkmayan Allah'ı sevmeyen samimi olarak pişman olmaz. Mümin Allah'tan utanır. Allah'ın sevgisini kaybetmekten korkarak pişman olur.
Modern İslam demek sahabe İslamı demektir, Peygamberimiz döneminde yaşanan İslam demektir. Kuran Müslümanlığı en moderndir.
Tayyip Hocam modern, aydın, laik, demokrat, Kuran İslamı'nı savunan gerçek bir Osmanlı delikanlısıdır. Milletçe sonuna kadar yanındayız. Tayyip Hocam kimsenin hayat tarzına karışmaz, özgür düşünen bir insandır. Kendisini aksi gibi göstermeye çalışanlar kendilerince oyun oynuyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Mayıs 2017> Daha Fazla

İslam ahlakı tam yaşandığında kimse aç kalmaz, kimse ihtiyaç içinde kalmaz.
En büyük israf silahlanmayla yapılıyor. Silahlanmaya ayrılan paranın onda biri bile fakirler için ayrılsa dünyada yokluk ve açlık kalmaz.
Sosyal adaleti, refahı ve huzuru sağlayacak insanın ruhunun anayasası, manevi bir anayasa gerekir. Bu manevi anayasa Kuran'dır.
Özgürlük yaratıcı gücü ve telif gücünü geliştirir. Türkiye'de sanatın gelişmemesinin sebebi toplumsal baskıdır.
Yaratan da öldüren de Allah'tır. Beden ve ruh Allah'a aittir. Mümin sevdiğinin vefatından üzüntü duymaz. Allah'a kavuştuğu için sevinir.
Sevgi en güzel samimiyetle anlatılır. Kadınlar samimiyetsiz iltifatlardan çok rahatsız olur. Bir kadını oradan burdan duyduğu kalıplaşmış cümleler kullanarak, içten bir saygı duymadan yapılan iltifat çok rahatsız eder. Kadın akılsızlığı ve samimiyetsizliği hemen anlar.
Duygusallık tehlikelidir. İnsanın aklı başında olmasına engel olur. Dengesizlik olur. Melankoli insanı şizofren ruha doğru çeker.
Kuran'ın kendisi namustur. Din namustur. Dinin bütününe inanıp yaşayan kadın namusludur.
İnsanların çoğunun bilmediği, Allah'ın sadece samimi kullarına uyguladığı pozitif kanunu vardır. Israrla samimi olan mutlaka galip gelir.
Bazıları çok üst perdeden, kendisi sanki cennet ehliymiş de insanları kurtarıyormuş gibi bir üslup kullanıyor. Dini samimi anlatmıyorlar. İnsanların iman hakikatlerine, Kuran mucizelerine ihtiyaçları var bunları anlatmıyorlar, her gün oluk oluk Müslüman kanı akıyor hiç üzerinde durmuyorlar. Darwinizm insanları dinsizliğe sürüklüyor tek kelime cevap vermiyorlar.
İslam kolay ve sadedir. Dini yaşamak kolaydır. Bütün mesele samimi olmaktadır.
Çocukların en çok ihtiyaç duyduğu şey sevgi ve şefkattir. Derin bir şefkat olursa çocuk her konuyu çok kolay öğrenir, aksinde çok sıkılır. Çocukların ruhlarındaki hürriyeti tamamen açmak ve sevgiyi onlara pınar gibi sunmak lazım. O zaman çok güzel bir eğitim olur.
Ben bir insanı sevince sonsuza kadar severim, cennet arkadaşım olarak tutkuyla sonsuza kadar severim.
İnsanların bir kısmı çıkarlarıyla çatıştığında çirkinleşir, yalan söyler, oyun oynarlar. Bu çirkin ahlaka sahip olanların pis bir elektriği vardır.
Tüm güzellikler Allah'a aittir. Her güzelliği yaratan ve samimi olanları bir araya getiren Allah'tır. Tüm güç ve kuvvetin sahibi Allah'tır. Deccaliyete karşı Mehdi'ye metafizik gücü nasip eden de Allah'tır.
Darwinist materyalist eğitim insanları hayatlarının amaçsız olduğuna inandırıyor. O zaman sadece hayatta kalmak için yaşıyorlar, sanat, sevgi, güzellik, kardeşlik özlemi içinde olmuyorlar. Darwinist eğitim insanların yaşam neşelerini ve şevklerini ellerinden alıyor.
En muhteşem gerçek sanatçı Allah'tır. Allah sanatıyla dünyayı güzelleştirir, ruhumuzu da sanatla yaratmış bize sevmeyi öğretmiştir.
Müslüman Allah rızası için çok samimi olur. Atak, candan olanın yolunu Allah mutlaka açar. Müslüman elinde ne imkan varsa onu Allah için kullanır.
Fitne yeryüzünden kalkıncaya İslam ahlakı dünyaya hakim oluncaya kadar gayret etmek tüm Müslümanlara farz. Bunun adı Mehdiyettir.
‘Bir lokma bir hırka’ diye bir anlayış Kuran'da yoktur. Mümin ferah, güzel, nezih yaşar. İhtiyaç içindekileri de koruyup kollar.
Ramazan'da helaller haram olmaz, haramlar helal olmaz. Haram ve helal her ay için aynıdır. Bu aya özel ayrı kurallar çıkarılmaz.
Ramazan'da orucunu da tutarsın, müzik de dinlersin. Ramazan ayı farklı haramların olduğu bir ay değildir. Hurafeye göre davranılmaz.
Müzik helal dans helal resim heykel helal. Boş yere insanların üzerinde baskı kuruyorlar. İnsanların sevinç içinde çok rahat yaşaması lazım. Kendi koydukları gereksiz kurallarla hayatı cehenneme çeviriyorlar. Sevgi, güzellik, sanat, müzik, neşe yoksa hayat cehennem olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Mayıs 2017> Daha Fazla

Allah'ın çok sevdiği bir insanı tüm dünya bir araya gelse yenemez. Tek bir kişi Allah'ı çok sevdiğinde tüm dünyaya karşı başarılı olur.
Her zaman söylüyorum Aleviler candır. Sanatçı ruhludurlar, ariftirler, tefekkürleri zengindir, bağnazlığa karşı bir kaledirler, sevgi insanlarıdır. Aleviler aleyhinde konuşanlar bilgisizliklerinden ve sevgisizliklerinden bu konuşmaları yapıyorlar.
Hadislerde anlatıldığı gibi Sırat Köprüsü kavramı Kuran'da yoktur. Ahirette sorgulama vardır. Bu sorgulama mümin için kolay, küfür için çok zordur. Müminin ahiretteki sorgulaması çok kısa ve kolayken küfür için azap verici şekilde zor ve detaylıdır. Allah tek tek her şeyin hesabını soracak.
Evlilik Allah'ın rızasını arayarak olmalıdır. İnsan eşini seçerken bu insan Allah'a kendini teslim etmiş mi, İslam için neler yapmış, İslam'ı yaymak için ne yapıyor, egoistlikten kurtulmuş mu, güzel ahlaklı mı gibi ölçülere bakıp ahiret hayatı için eşini seçer.
Mümin affederek sağlıklı sıhhatli olur Affedici olmak tutkunun, sevginin, aşkın ve dostluğun temel vasfıdır. Affedicilik yoksa sevgi oluşmaz.
Kadının ana vasfı sevme ve sevilmedir. Sevgi olmadığında kadın yıpranmaya başlar, hayat zevki tamamen elinden gider.
Kaliteli bir insan övüldüğünde şımarmaz. Ama insanların bir bölümü dengesiz oluyor, sıradan bir insanken övüldüğünde ahlakları bozuluyor. Övüldüğünde şımarıp kontrolden çıkmak bir nevi akıl hastalığıdır ve kişilik bozukluğudur. Sevgi dolu, Allah'tan korkan Allah'ı seven bir insan her zaman dengelidir, övüldüğünde asla şımarmaz.
Güzel ahlak insanı güzelleştirir. Akıllı ve derin düşünen kadın müthiş etkileyicidir ve güzeldir.
Allah hepimizi Hz. Mehdi'ye ve İsa Mesih'e talebe etsin. İslam'ın sevgi hakimiyetini, nurlu hakimiyetini Allah bizlere göstersin.
Nefretle bir yere varılmaz. Asabi, kindar anlayışla hiçbir sorun çözülmez. Allah sevgisinden kaynaklanan bir sevgi ve merhamet olmalı. İsrail Filistin meselesinde toprak sorunu değil sevgisizlik sorunu var. Nefret kalkar, sevgi ve kardeşlik ruhu oluşursa hemen barış hakim olur.
Allah sevgisi güçlü olduğunda derin bir şefkat, merhamet ve fedakarlık olur. Filistin İsrail sorununun çözülmesi de Allah sevgisiyle olur. Filistinli gençlerin de İsrailli gençlerin de Allah'ı çok sevip samimi dindar olmaları durumunda birbirlerine saygı ve sevgi duyarlar.
İnsanların birbirine güvenmemesi ve sevgi duymaması olağan bir şey değildir, bu özel sistemle geliştirilmiş bir manevi beladır.
Allah ahirette Kuran'a uyup uymadığımızı soracak. Müslüman sadece Kuran'dan sorumludur.
İnsan dürüstçe samimi olarak her şeyin Allah'a ait olduğunu anlayınca üzerinden şirkin tüm belaları kalkar, tüm sıkıntıları biter.
İnsan imtihanın sırrını tam bilse zerre sıkıntı çekmez. Her şeyin Allah'a ait olduğunu çok iyi düşünmek gerekiyor.
Allah insanların gafletten uyanmaları için sık sık uyarılar yaratıyor. Uzayda magma kaynayan bir kürenin üzerinde gidiyoruz, etrafımız gök taşlarıyla çevrili. Çoğu insan bir kez bile Allah'ı anmıyor.
Şehitlerimiz cennet ehli oluyor, ne güzel mutluluk. Hiç kimse dünyada kalmayacak. Şehitlerimiz en güzel şerefle dünyadan ayrılıyorlar. Allah şehitlerimizin ailelerine mutluluk içinde bir sabır nasip etsin. Evlatlarının şehadetine her Müslüman gibi biz de imreniyoruz.

> Daha Fazla

Allah'ı seven insan için Allah aşkı sonsuzdur. Müminin sevgisi ve aşkı hiçbir zaman acı olmaz, aşk acısı diye bir konu olmaz. Bazen insanlar sevdiklerini putlaştırıp şirke düşerler. O zaman Allah o putu belaya çevirir, o zaman sevgisinde acı başlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 27 Mayıs 2017> Daha Fazla

Allah ayette “insan zalim ve cahildir” diye bildiriyor. İnsanların büyük çoğunluğu nankördür. Allah'ın muazzam aklı ve koruması var ama şükretmiyorlar.
Suriye'den gelen Arap, Kürt, Türkmen her kim olursa olsun bizim başımızın tacıdır. Türkiye hepsine severek ev sahipliği yapıyor.
Müminlerin birbirlerine yardımcı olması farzdır. Mümin müminin velisidir, annesi babası gibi tüm müminleri sahiplenir, koruyup kollar.
Benim arkadaşlarımın nurları birbirine benzer. Müminler bir ümmettir, birbirlerine benzerler.
Bediüzzaman Hazretleri ayetlerin ve hadislerin işaretinden ebced hesabıyla 2120 gibi kıyametin kopacağını söylüyor. Doğrusunu Allah bilir.
Tüm iyiliklerin güzelliklerin başı Allah'ı çok sevmek ve Allah'tan çok korkmaktır.
Bir kadının gözündeki tutku yeteneği ve derinlik onun aklını ve ruh kapasitesini gösterir.
Bir insana güvenebilmemiz için akılcı değerlendirme yapmak gerekir. Kuran'ın ölçüsü insanları teşhis etmekte en mükemmel ölçüdür. Kuran'ın ölçüsüyle hem kendimizi hem insanları iyi tanırız. Kendimiz kendimize nasıl zarar vermeyiz insanları nasıl tanırız bunu öğreniriz.
Beden Allah'ın insana sağladığı güzel bir tablodur ama beden incelik, görgü, yüksek kalite ve sevgiyle bezenmedikten sonra insana itici gelir.
Azerbaycan ile Türkiye'nin birliği gönüllerde sağlanmıştır. Geriye bir tek sınırların kaldırılması kaldı.
Beğenmediği bir şeyi mimikle ifade etmek kaliteli bir insanın asla tenezzül etmeyeceği bir tavırdır.
İnsan sabırla, vefayla, aşkla, derinlikle, akılla, kaliteyle güzel olur. Vefasız, görgüsüz, ince düşünemeyen, derinlik bilmeyen bir kadın çok güzel olsa da beğenilmez. Allah beğenilmeyi ruhun ihtişamına bağlamıştır.
Kitaplarımda güzel resimler olmasının sebeplerinden biri Allah'ın güzelliklerini hatırlatmak, Allah'ın sanatını insanların görmesini sağlamaktır.
Okullarda tüm dinler ve çok sayıda dil öğretilmeli. Bir insan içinde yaşadığı toplumun dinini bilmiyorsa o insan için büyük eksikliktir.
Bir toplumdaki kalite kadının özgürlüğüyle oluşur. Kadının suç makinası gibi görüldüğü, bakımlı olmasının yasaklandığı toplum medeni değildir.
Peygamberimiz (sav)’den ilk vahyi duyan kadındı, ilk şehit olan da kadındı. Kuran İslamı'nda kadın çok değerlidir.
Gelenekçi ortodoks sistemde kadına güven, saygı ve sevgi yoktur. Kadına potansiyel her suçu işleyecek gözüyle bakar, nefes aldırmazlar.
Pişmanlık insanın eğitimi için bir vesiledir. Ama müminin pişmanlığı yıkıcı bir pişmanlık değildir.
Gençlerin tüm ömürlerini sınavlarla geçirtiyorlar. Gençlerin huzurlu ve stresten uzak yaşamasını sağlamak Devletin politikası olmalı. Eğitim neşeli ve sevinçli olmalı. Eğitimin temel gayesi genel kültür olsa yarıştıran değil zevkle öğrenmelerini sağlayan, yeteneklerine dayalı bir eğitim sistemi olsa tüm gençler mutlulukla okula giderler.
Kaderin bir film şeridi gibi aktığını bilen ve Allah'ın izlettiği o görüntüyü saygıyla izleyen çok huzurlu yaşar.
Sayın Devlet Bahçeli çok vefalı bir dost, güvenilir bir lider, muhterem bir zattır. Tüm Türk İslam alemi için kıymetli bir insandır.
Özellikle terör saldırıları olan bölgelerde tüm yollara gece görüşlü çok sayıda gözlem kamerası yerleştirilmeli, hava denetimi de sabit olmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Mayıs 2017> Daha Fazla

Egoistlik bir insan için en çirkin haldir. Kadının da erkeğin de diğergam olması güzeldir. Kendisi için yaşayanı sevmek çok zordur.
Vicdanı temiz, derin düşünen, dengeli, kolay bağlantı kurulabilen, konuları rahat kavrayan, renkli ruha sahip olan kadın çok güzeldir.
Tayyip Hocam eleştiriye açık bir insandır. Eleştiriler hem Hükümeti hem demokrasiyi güçlendiriyor.
Ramazan'da Müslümanlar mis gibi olur. Özellikle ağız ve diş bakımı önemlidir. Oruç tutanların diş temizliğine özen göstermeleri gerekir.
Ramazan'da müzik dinlenmez diye bir konu yoktur. Allah'ın helal ettiğini haram kılarak kendilerine boş yere zulmediyorlar.
Sevgiyi yaşamayan insanlarda çevreyi koruma duygusu da olmuyor. Güzellikten, sevgiden anlayan bir insan o güzelliği bozmaya kıyamaz. Sevgisizlik insanları güzel olan her şeyi tahrip etmeye yönlendirir.
Mümin pişmanlık duyduğunda bu yıkıcı bir pişmanlık değildir. Daha iyisini yapma isteğidir.
Şuuru açık samimi bir insan cehenneme gitmez.
Dünyada sıkıntı özel olarak yaratılıyor. Cennette asla sıkıntı yoktur.
Din ağır davranmak değildir. Tam tersine kalite, sevinç, neşe, güzellik demektir.
Eleştiriden rahatsız olmak nefsin çirkin bir refleksidir. Oysa eleştiri röntgen gibi insanın kendi göremediklerini görüp düzeltmesini sağlar.
Çocukların eğitimi mutlaka eğlence ile birlikte doğal bir yapı içinde olmalı. Çocukları rahatsız eden bir eğitim sistemi olmamalı.
İran ile Türkiye'yi çatıştırmak isteyen İngiliz derin devletidir. İki ülke tarih boyunca dost olmuştur ve dost kalacaktır.
Arapları, Kürtleri, Türkmenleri herkesi çok seviyoruz. ‘Şu ırkı seviyorum şunu sevmiyorum’ diyen sevgisizlerin fikrine kimse itibar etmesin.
Engelli kardeşlerimizin tedavilerinden hiçbir şekilde para alınmaması gerekir.
Rum kesiminin sürekli Kıbrıs'tan toprak talep etmesi adil değil. Sınırları kaldıralım, iki halk birlikte kardeşçe yaşasın ama toprak vermeyiz.
Arda Turan terbiyeli nur gibi Müslüman. Sevgisiz insanların zehirli dilleriyle kendisini rahatsız etmeye çalışmalarına hiç itibar etmesin.
Mısır'da veya diğer ülkelerde Hristiyanların ve Musevilerin ibadethanelerine saldırı olması İslam'a göre zulümdür. Tüm ibadethaneler Müslümanların koruması altındadır. Kardeşlerimiz ülkelerindeki Kitap ehli'ne sahip çıksınlar ve onların kutsal mekanlarını korusunlar.
Homoseksüellik tüm dinlerde Allah'ın haram kıldığı bir çirkinliktir. İnançlı insanlara zorla homoseksüelliği meşru göstermeye çalışıyorlar. Dünya çapında homoseksüelliği meşrulaştırmak isteyen İngiliz derin devletidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Mayıs 2017> Daha Fazla

Müzikle dini bağdaştıramamak çok yanlış. Müzik olursa din olmaz diye bir şey yoktur. Din hayatın her anında vardır.
Tevrat ve İncil'in bozulmamış yönlerini Kuran'a bakarak anlarız. Kuran'a uygun kısımları doğru ve geçerlidir.
Müslümanın en mutlu olduğu an Allah'a teksif olduğu anlardır. Allah sevgisinin üstünde daha yüksek bir zevk yoktur.
Şeytan imtihanın mühim bir unsurudur. Şeytan olmadığında imtihan ortadan kalkar. Ölüme kadar şeytanın telkini vardır.
Allah'ın bizden istediği Allah'ın rızasının en çoğunu tüm gücümüzle istemek ve samimi olmamız. O durumda Allah kusursuz bir yolda ilerletir. Müslüman tam samimi olacak, o zaman dümdüz bir yolda ilerler. Aksi halde bir oraya bir buraya savrulur.
Dünyanın sakinleşmesi, huzur bulması ve güzelleşmesi Hz. Mehdi'nin zahir olmasıyla gerçekleşecektir. Dünya o zaman sevgiyi kabul edecek.
Allah'a güvenip dayanan ve samimi olan insan tek başına da olsa hep başarılı olur. Resulullah (sav) öksüz ve yetimdi, sultanlar sultanı oldu. Allah'ı samimi seven insanı Allah yalnız bırakmaz, seveceği insanları da yanına getirir.
İslam'ın güzel yönlerinden biri insanın kişiliğini değiştirmesidir. Cimri olan cömert, korkak olan cesur, öfkeli olan itidalli olur.
Sinirlenmek insanı küçük düşüren, görünümü komik bir durum. İnsanın kendisine öfkeyi hiç yakıştırmaması lazım. Mümin sinirleneceği durumla karşılaşır ama Allah'a sığınıp o duyguyu yener. Allah'ın gösterdiği görüntüye öfkeyle değil hayır gözüyle bakar.
Ekonominin kilitlenmesinin ve fakirliğin ana nedeni malı yığma tutkusudur. Allah sevgisi ve korkusuyla birlikte yığma tutkusu kalktığında zenginlik oluşur.
Televizyonlarda radyolarda genel kültürü artıracak bilgiler sürekli aktarılsa muazzam bir ilerleme olur ancak kültürün imanla birleşmesi şarttır.
Kıskanmak kadını yüce bilmek, ona her türlü güzelliği sunmak, kötülükten korumak, onuruna iffetine özen göstermek anlamında olur. Kadına güvenmeyip potansiyel suçlu görüp her an bir suç işleyeceğinden şüphe edip takip ediyorsan bu o kadına hakaret olur.
Hayatı dolu dolu yaşamak Allah'ın rızasının en çoğunu arayarak olur. Dünyanın hakkı en güzel böyle verilir.
Egoistlik insana azap verir, insanı kirletir, çökertir ve insanı manen hasta eder.
Mehdiyet devrine kadar gerçek bolluk oluşmayacak, ekonomik krizler devam edecektir. Hz. Mehdi devrinde ise görülmemiş zenginlik olacak.
Medyada çıkan sevgisizliği telkin eden haberlere kimse itibar etmesin. İran temiz bir Müslüman ülkesidir, Türkiye'nin dostudur.
İstanbul çok kutlu mübarek bir şehirdir. Hz. Musa ile Hızır'ın görüşmesi İstanbul'da olmuştur, bir çok sahabe mezarı İstanbul'dadır.
Kim mazlumu korursa o ona bereket getirir. Mazlumu koruyanı Allah korur.
İbadethanelerdeki konuşmaların çok kısık sesle, fısıltıyla olması gerekir. Dua eden, ibadet eden insanların dikkatini dağıtmamak önemlidir.
Arkadaşlarımın çoğunun 30 yıllık sadakati var. Hepsi imanın nuruyla çok güzel ve çok dinçler.
Kadınlar Peygamberimiz (sav) ve sahabe döneminde özgürdü. Hz. Mehdi döneminde yine özgürlüğe kavuşacak, istedikleri gibi hür yaşayacaklar.
Hz. Mehdi devrinde tüm dünyada çok büyük bir zenginlik ve bolluk olacaktır.
Ekonomik kriz, yokluk ve darlık Allah'ın insanları Kendisine yaklaştırması için birer denemedir.
Müminler kardeştir. Mümin birbirine anne baba gibi sahip çıkar. Birbirine velidir. Ben de arkadaşlarımın dostu, kardeşi, arkadaşı, velisiyim.
10 yıl sonra Türkiye çok güzel bir konumda olacak Allah'ın izniyle. Bu zor günlerin ardından her türlü güzelliğin olduğu bir ülke olacak.
Şirkten fayda sağlayacağını düşünen mutlaka bela ve uğursuzlukla karşılaşır. Allah'tan değil insanlardan umut etmek o insanı putlaştırmaktır. Allah'ın yerine haşa başka insanları veya eşyaları put edinen o putun altında ezilir. Allah mutlaka uğursuzluk verir.
Çocuğun canını yakarak terbiye olmaz. Çocuğa çocuk muamelesi yapmak yerine mantıklı, akılcı anlatım yapılırsa çocuk doğruyu kabul eder. Çocuklara Allah'ın kulu, tecellisi olarak bakmak, değer verip saygı göstermek lazım. Çocuk kendisine saygı gösterildiğini görürse eğitilir.
Allah'ın tecellisini gördüğüm dindar, temiz, candan her kadını Allah aşkıyla çok severim.
Otellerde, lokantalarda yemeklerin israf edilmemesi için her türlü tedbirin alınması şart. İsraf olmasa dünyada fakir kalmaz.
Şehitlerimizin şehadetleri makbul ve kabul olsun. Allah ailelerine uzun hayırlı ömür ve sabrı cemil nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Mayıs 2017> Daha Fazla

Spor vücudu güçlendirir. Gençlerin sporu sevmesi için uzman kişiler tarafından teşvik edilmeleri ve yetiştirilmeleri gerekiyor.
Müslüman kiliseye de gider, sinagoga da gider, camiye de gider. Müslüman sinagog ve kiliseleri korumakla yükümlüdür. Sinagog ve kiliseler de Allah’ın evidir. “Oraya giren kafir olur” şeklindeki batıl düşünce çok yanlış, Müslümanlar Allah'ın evini korurlar.
Ateistler içinde çok terbiyeli, efendi, nezaketli olanlar var. Ateistlik güçlü kuşkunun adıdır, ateistlerle konuşarak, şefkat ve saygıyla yaklaşarak Allah'ın varlığını anlatmak gerekiyor.
Hz. Mehdi müşfik bir sevgi insanı olarak zuhur edecektir. Kendi şahsına karşı işlenen suçları dahi affedecektir.
Mümin bir an önce cennete gitmek talebinde olur. Uzun ömür ise Allah'a hizmet için, İslam'ı tebliğ için istenir.
İstanbul'un güzelleştirilmesi ancak Mehdiyet zamanında gerçekleşebilir. Gönülleri fethederek, sevgiyle, insanları ikna ederek bu yapılabilir.
Benim tek hayat felsefem her şeyde Allah'ın rızasının en çoğunu, en fazlasını istemek ve aramaktır.
İnsanlar cennet bahçesi cennet meyvesi denilince dünyadaki gibi sanıyorlar. Tek bir cennet elmasında akıl almaz güzellik, sanat vardır. Cennette sade, sıradan hiçbir şey yoktur. Cennette tek bir kum tanesi bile bir anda kainat haline gelebilir.
Şeyh Nazım Hazretleri dünyada tanıdığımız ahlakı en güzel, en kıymetli insanlardan biriydi. Allah bizleri cennette kardeş etsin inşaAllah.
Mehdiyet devrinde sağlık, ilaç, su, elektrik gibi hizmetler ücretsiz olacaktır.
Allah'a yakın olmak keyif yapmak ve kolaylık içinde yaşamak anlamına gelmez. Allah kendisine yakın olanı çileyle, zorlukla terbiye eder.
Mümin her an samimi olacak ve samimiyet anlayışında hiç kesinti olmayacak.
Rüyalar bir eğitim vesilesidir, bir hayat boyutudur. Müminlerin rüyada da eğitilmek için dua etmeleri gerekir. Rüyalardan sorumlu değiliz ama rüyalarda eğitilebiliriz.
Samimi olunursa Allah imani derinliği de artırır, insan sürekli Allah'a yaklaşır.
Allah'ı çok sevenlere Allah'tan bir nimet olarak çok fazla zorluk ve çile isabet eder.
Hikmet, güzel anlatım, derinlik demektir.
Hz. Mehdi dünyadan tamamen geçmiş hep Allah için ve sevdikleri için yaşayan bir insan olacaktır.
Toplumun kadına sevgi ve saygıyı öğrenmesi için bu yönde eğitilmesi gerekiyor.
Öfkeye kapılmayan kişi ibadet zevkini alır, biz kötülüğe karşı her zaman affedicilikle, şefkatle karşılık veririz. (Fussilet Suresi, 34: İyilikle kötülük eşit olmaz. Sen, en güzel olan bir tarzda (kötülüğü) uzaklaştır; o zaman, (görürsün ki) seninle onun arasında düşmanlık bulunan kimse, sanki sıcak bir dost(un) oluvermiştir.)
Allah kötüleri yaratarak bizi imtihan eder, kötülüğe karşı hemen güzellikle karşılık vermek gerekir.
Öfke vücuda çok zararlıdır, öfke sonucu insanın kalp ritmi bozulabilir, tansiyonu yükselebilir, beyin kanaması olabilir. Öfkelenen kişi hem kendisine hem çevresine zarar verir. Müslüman tevekküllü olur, her şeyi Allah'ın yarattığını bilir ve huzurla hareket eder.
Arif Şentürk, gerçek bir sanatçı, böyle değerli insanlar çok az kaldı, değerleri bilinmiyor.
Alaycı, züppe, saygısız bir üslupla Anadolu insanını rahatsız eden bazı kişiler o kıymetli insanların evlerine girmeyi hak etmiyorlar.
Karadeniz çok güzel bir bölge ama bu güzelliğin kıymetinin iyi bilinmesi gerekiyor. Karadeniz’in ormanları, ağaçları Anadolu’nun temiz insanlarıyla daha da güzel oluyor.
Kadın Allah’ın tecellisi, mukaddes bir varlık olarak görülürse kadın hakları korunur. Kadın ancak Allah’ın hediyesi, bir nimet olarak görülürse bu kadını yüceltir, rahat olmasını sağlar yoksa feminizm gibi mantıklarla olmaz.
Tıp fakültelerine yurtdışından bilim adamlarının, profesörlerin getirilmesi eğitimde kalitenin artırılmasında etkili olabilir.
Sosyal adalet Kuran'da vardır, velayet sisteminde herkes korunup kollanmış olur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kehf Suresi’nde baştan sona Mehdiyet anlatılır. Her ayetin sırlı anlamları vardır.
İmtihanın olması, böyle bir eğitimden geçmek, cennetin anlam kazanması için gereklidir. Çile çekmeyen derinlik kazanamaz. Derinliğin, tutkunun ve aşkın oluşması için sabır, sadakat vefa gerekir, bunları da en güzel imtihanla kazanırız.
Hz. Mehdi'nin özelliği insanların üzülmesini ortadan kaldırması, müjde vermesidir. Mehdiyet devrinde insanların üzüleceği bir şey olmayacak.
Peygamberimiz çok modern, neşeli, dışa dönük bir insandır. Her Peygamber kendi asrının ultra modern insanıdır.
Yeni nesil aklı başında, makul, dindar ama bağnazlığa karşılar. Bu güzel bir tutum.
Allah haramları Kuran'da net olarak bildirmiştir. Allah adına hüküm vermek zulümdür. Allah adına yalan söylemek zulümdür.
İran ile Türkiye'nin karşı karşıya gelmesi diye bir şey olmaz. Boş yere uğraşıyorlar. Sünniler de Şiiler de nur gibi Müslümanlar.
Müzik dinleyen dans eden cehenneme gider anlayışı Kuran'da yoktur. Bu anlayış dünyayı cehenneme çeviriyor. Allah'ın helal kıldığı haram kılınmaz.
Peygamberimiz (sav) İsa Mesih'in içlerinde kadınlar da olan 1400'e yakın talebesi olacağını haber vermiştir.
Dünyanın en güzel süsü olan kadınların değerini bilmemek insanların Allah'a sevgi ve saygılarının eksikliğinden oluyor.
‘Nefret insanları’ nefsini kontrolde güçsüz kalmış, şeytana yenilmiş insanlardır. Bu kişilere doktor gibi yaklaşmak gerekir. Doktorun hastayı tedavi etmesi gibi ‘nefret insanlarına’ şefkatle yaklaşıp onları tedavi etmek lazım. Bu insanlar da manevi hastadır.
Darwinizm bilimsellik şemsiyesine sığınarak dünyayı aldatmaya çalışıyor. Evrim Sümerlerden bu yana gelen putperest bir inanıştır.
Türkiye hem konumu hem tarihi hem de sahip olduğu kültür ve ahlakla lider olacak bir ülkedir. Ama bu sevgi öncülüğü şeklinde bir liderliktir.
Kadın da erkek de zer aleminde aynı anda yaratılmıştır.
Cehd Müslümanın gayretini ifade eder. Cehd insanın nefsine karşı mücadelesidir. İlimle irfanla geceli gündüzlü gösterilen gayret cehddir.
Ateistlere karşı şefkatli, saygılı davranmak gerekir. Açıkça samimiyetle inanamadıklarını söylüyorlar, dürüst davranıyorlar.
Hz. İsa Müslüman olarak geldiğinde Hristiyanlar Kendisini daha çok seveceklerdir. O zaman gerçek İsa'yı sevmiş olacaklar.
Gelenekçi ortodoks kardeşlerimiz suni kurallarla adeta kendilerini öldürmüş durumdalar. Dinsizliğin kendilerini ezmelerini kolaylaştırmışlar. Sanat, bilim, kalite olmayınca baştan yenik duruma düşüyorlar ve ezilmeleri çok kolaylaşıyor. Kadının özgür olmayacağına müzik, sanat, heykel olmaması gerektiğine o kadar kendilerini inandırmışlar ki güzellik görünce tavır koyuyorlar. Gelenekçi sistem kendilerinin de uymadığı binlerce kural koymuştur ve Allah'ın cennet güzelliği olarak övdüğü tüm güzelliklere karşı çıkar.
Havaya ateş açarak kutlama yapmak büyük münasebetsizlik. Cana kasteden bir durum olduğu için buna karşı gerekli hukuki tedbirler alınmalı.
Allahualem Kıyamet büyük bir göktaşının dünyaya çarpmasıyla gerçekleşecektir. Kıyamet günü insanlar için hiçbir yere kaçış olmayacaktır.
Vesvese insana hep gelir. İman vesveseye karşı mücadelenin adıdır. Nefsin saldırır, şeytan saldırır, kafandan bin şey geçer sen ona karşı direnirsin.
İslam'da düşünmek esastır. Allah'ı anarken, Allah'ın isimlerini söylerken de düşünerek, Allah’ı çok severek, anlamını bilerek söylemek önemlidir.
Dünyada gerçekleşen her olay Allah'ın takdiriyle gerçekleşir. Firavun'u da Nemrud'u da yaratan Allah'tır. Bunda bir Ledün ilmi gizlidir.
İsa Mesih geldiğinde Kuran'a tabi olacaktır. Tevrat ve İncil'in bozulmamış, Kuran'a uygun yönlerine de tabiiyeti devam edecektir.
Daha önce denendiği gibi bir açılım veya çözüm süreci bir daha asla olmayacaktır. Adamların açılımdan kast ettikleri Güneydoğu'yu PKK'ya vermek, başına Öcalan'ı geçirmek, komünist devlet kurmaktır. Bunu akıllarından bile geçirmesinler.
İngiliz derin devleti İngiliz halkını büyük bir belanın içine çekmek istiyor ve acımasızca çocuk kanı döküyor. Deccaliyetin tek isteği kandır.
Manchester'da hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve İngiliz halkına başsağlığı diliyoruz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Mayıs 2017> Daha Fazla

Allah sevgisi olduğunda insan her şeyin en güzelini arar ve en güzelini yapmaya çalışır, o zaman hayat çok kaliteli olur.
Gıybet haramdır. Allah korkusu ve Allah sevgisi olmadığında bazı kişiler büyük bir iştiyakla dedikodu yapıyorlar.
Kadınların sabrı, merhameti, vefası, aklı, güzelliğe olan eğilimi, inceliği Allah tarafından onlara verilmiş ciddi bir üstünlüktür.
Kızıl Elma ülküsü İttihadı İslam'ın diğer adıdır. Kuran'ın sevgi dolu ruhunun dünyaya hakim olmasıdır. İmansız Kızıl Elma olmaz.
Müslümanın öncelikli tebliğ alanı yaşadığı dönemin önde gelenleridir. Bu, Kuran'da bildirilen bir yöntemdir.
Kendi ülkesine, toprağına, ailesine ve en başta kendisine egoist insanlar tüm dünyaya eziyet ediyor. Mehdiyet egoizmi tamamen kaldıracak.
Tüm dünya deccaliyet tarafından bir kafes haline getirildi, binbir türlü gereksiz kuralla insanlar acımasızca eziliyor, gençler nefes alamıyor. Toplumun binlerce sayısız kuralı insanların mutluluğunu, yaşama sevincini ellerinden alıyor. Sadece işlevsel şeylerle yaşıyor kalite aramıyorlar.
Allah evrenin sırlarını zaman içerisinde yavaş yavaş insanlara öğretiyor. Bu sırları saklayan da çözdürüp bulduran da Allah'tır.
Bazı çevreler Bediüzzaman'ı çok yanlış tanıyorlar. Atatürk, Bediüzzaman'ın kıymetini bilir ve çok hürmet gösterirdi. O da Atatürk'ü severdi . Atatürk de Bediüzzaman da Mehdi öncüsü olan mübarek insanlardır.
Bir şehirde beton duvarlar, dikenli teller çoğunluktaysa sevgi azalmış demektir. Biz dikenli tellerin olmadığı bir dünya istiyoruz.
Amerikan halkının dindarlığı ve Allah sevgisi çok güzel. Bizim canlı yayınlarımızın da en çok seyredildiği yerlerden biri Teksas.
İslam anlayışında malı yığıp biriktirmek, parayı tutmak yoktur. Para ve mal sürekli harcanıp dağıtılırsa ekonomi çok güçlü olur.
Said Nursi Hazretleri dünyayı yöneten manevi meclisin bir mebusudur. Çok kıymetli değerli bir insandır. Bediüzzaman kendi asrının en modern Müslümanıdır. Başarıyla modern sahabe anlayışını savunan bir insandır.
Kitap ehlinden yani Hristiyan veya Musevi bir kadınla Müslüman bir erkek evlenebilir. Kuran'a göre bu helaldir.
Irkçılık "benim, bana ait, benim mülküm" demek için geliştirilmiş bir düşünce. Benim ailem diyor ama onları mülk olarak görüyor. Bu egoizmin topluma yansıması ise ırkçılığı ortaya çıkarır. Irkçılık milli egoizmdir ve şeytanın fikren mağlup edilmesiyle kökten bitecektir.
Hafif bir imtihanla sonsuz yaşam olmaz. Sonsuzluk için çok iyi imtihandan, çok kapsamlı bir eğitimden geçmek gerekir.
İmtihanın detayları insana akıl almaz bir zenginlik katıyor. Sonsuza kadar insan bu zenginliği kullanıyor.
Allah Katı’nda zaman yoktur. Şu an zer alemindeyiz, şu an mezardayız, şu an dirildik, şu an ahiretteyiz. Hepsi tek bir an içinde olup bitmiştir.
Malı dağıtmak insana sağlık sıhhat getirir. Malı dağıtanın malı artar, yiyeceği dağıtanın sağlığı sıhhati artar.
Bencillik küçük düşürücü ve utanç vericidir. İnsana kalender olmak diğergam olmak yakışır.
Güzelliğin en güzelini elde etmeye kalite denir. Kaliteli insan da sevmekten ve sevilmekten hoşlanan, güzelliğe aşık olan varlığa denir.
İnsan, herşeyi Allah'ın yaptığını bilirse, şirkten Allah'ın izniyle kurtulmuş olur.
İsa Mesih çok tevazulu, çok kaliteli, çok efendi bir insandır. Keskin bir zekaya sahiptir. Allah'ı çok derin düşünen, dünya tatlısı bir delikanlıdır.
Yerin altında magma kaynıyor, göktaşları sürekli dünyaya teğet geçiyor, insanların büyük kısmı nişan, düğün, çek senet peşinde. Hiç düşünmeden yaşıyorlar.
Ne Mehdi konusunda ne İsa Mesih konusunda aklın ihtiyarı alınmaz. Onların vefatının ardından akıl almaz bir çöküş ve dejenerasyon başlayacak.
Allah’ın izniyle İsa Mesih'i göreceğiz. O devirdeki elbisesi ve yanındaki eşyalarını da göreceğiz. İleri yaşta olmasına rağmen genç görünecek.
2023’lere kadar önümüzdeki yıllar büyük olaylarla geçecektir. 2023 gibi Allahualem sakinleşme başlayıp 2029 gibi kamil anlamda güzellik oluşur.
Allah'a sevgimizin ispatı Allah'ın rızasına en çok uygun olanı seçmek, Allah'ın en çok razı olacağı tavrı yaşamaktır.
Allah'a karşı insan en güzel tavrı göstermekle yükümlü. Orta veya vasat güzelliği Müslüman kendine yakıştırmaz, en güzel tavrı gösterir.
Her yeri Allah'ın aklının sarıp kuşattığını bilen bir insan tüm dikkatini en çok Allah'a verir.
Benim her çevreden arkadaşım vardır. Ateist, rockçı, deist her görüşten arkadaşım var, hepsinin görüşüne saygı duyuyorum.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Mayıs 2017> Daha Fazla

Karşısındaki insanı Allah'ın tecellisi olarak görmeyen, Allah sevgisini bilmeyen biri şefkati, merhameti de bilmez.
Zor, sıkıntılı gibi görünen hiçbir olaydan rahatsız olmam. Allah'ın yarattığını bilir hayır gözüyle bakarım. Ne olursa olsun sevinç duyarım.
Kader bir film şeridi gibi akar. İnsan samimi olmakla sorumludur.
Trump pratik ve zeki bir insan. Uzun uzun görüşme yapmasına gerek olmuyor. Kısa görüşmeler yapması doğal, normal.
Trump İngiliz derin devletine karşı çok dikkatli olsun. Türk İslam alemi de kendisine destek olsun, yalnız bırakmayalım.
Deccaliyetin kan dökme arzusunun önüne geçmenin yolu Müslümanların birbirini sevmesi ve birlik olmasıdır. Bu da Hz. Mehdi vesilesiyle olacak.
Tesadüf hurafenin diğer adıdır. Tesadüf diyen bilim olamaz. Evrim, tesadüfü anlatan Sümerlerden kalma bir hurafedir.
Benim için bir insanın samimi, dürüst, iyi niyetli olması yeterlidir.
İnsan sevildiğinde saygı gördüğünde mutlu olur. Sevgiyi yaşamadıktan sonra nereye giderse gitsin nerede olursa olsun mutsuz yaşar.
Hakaret etmek özgürlüğü diye bir şey hiçbir demokratik ülkede yoktur. Herkes eleştirisini ve düşüncesini saygı içinde ifade edecek.
Bütün kalbiyle, benliğiyle Allah'ı seven bir insan herkesi Allah'ın tecellisi olarak sever. Gerçek sevgi ve dostluk için din şarttır.
MHP bir partiden ziyade bir fikir ekolüdür, bir davadır. MHP'nin bölünmesi asla istenmez.
Dünyanın dört bir yanında özgürlük, adalet, sevgi, kardeşlik isteyen tüm insanlar Mehdiyet özlemi içindedir.
Sanat, güzellik, estetik aramadan kıyafetin, evin, mobilyanın sadece işlevsel olmasına önem vermek çok büyük bir eksikliktir, kalite yokluğudur.
Dostluk, kardeşlik, vefa gelişmiyor ama teknoloji gelişiyor. Teknolojinin gelişmesinin sevgiyle paralel olmasını Mehdiyet sağlayacaktır.
Kuran'ın çizgisi içinde ruhen ve bedenen kendimizi mükemmelleştirmekle sorumluyuz. Kuran ruhu güzelliği artırmayı gerektirir.
Sokaklarda neredeyse mutlu insan yok. İnsan beğenilmekten, sevilmekten çok zevk alır ama bazı kişiler beğenilme isteklerini kaybetmişler, sevenleri de yok. Beğenilmek istemeyi ahlaki değilmiş gibi gösteriyorlar. Temiz, bakımlı olmayı suç hale getirdikleri için bakımsız, zevksiz dolaşıyorlar.
Beden Allah'ın kanuna uygun olarak yıllara dayanamaz, ama ruh dipdiri olur. Ruh hiç yaşlanmaz.
Samimiyetin tek yolu Allah'ı çok sevmek, Allah'tan korkmaktır. Küfür anlayışında samimiyet en büyük enayilik gibi görünüyor oysa tam tersidir. Samimi olduğunda ezileceğini zannediyor, oysa sabretse ve samimi olsa her insan hem dünyada hem ahirette çok güzel yaşar.
Sevgi olmadığı için gençlerin çoğu kendisi gibi davranamıyor. Yapmacıklıktan bir türlü kurtulamıyorlar. Samimi sevgi olduğunda yapmacık olunmaz.
Samimiyetsizlik insanların canını çok yakıyor. Samimiyetsizlik hakim olduğu için yaşamları adeta tiyatro gibi, samimi sevgiyi bilmiyorlar.
Çok düşünmek, çok sorumluluk almak zihin ve kişilik gelişimi için çok faydalıdır.
Bizi izleyen gençler aydın, dinamik, çok okuyan gençler. Hepsinin görüşlerine saygı duyuyor, hepsini seviyoruz.
Ahir zamanda en büyük bela deccaliyettir. Yani İngiliz derin devletidir. Tayyip Hocam onlara boyun eğmediği için üzerine gidiyorlar.
Yazın toplu taşıma için kullanılan otobüsler tamamen açık olabilir. İnsanların sıcakta rahatsız olmadan yolculuk etmeleri sağlanabilir.
Tayyip Hocam Allah yolunu açık etsin, sana selamet versin. Bizim gönlümüzde kendisi hanlar hanıdır. Şahsını sonuna kadar destekleriz . Sayın Bahçeli'nin Tayyip Hocam'a desteği önemlidir. Ülkemizin üzerinde İngiliz derin devletinin baskısı var. Tayyip Hocam'ı yalnız bırakmayız.
Enaniyetli, ekabir insanların yüzünde sıcak, sevgi dolu bir ifade oluşmaz.
Tayyip Hocam bu milletin hamiyetini maneviyatını sonuna kadar koruyan dürüst bir insan. Ona haksızlık yapanlar vicdanlı davranmıyorlar.
Tayyip Hocam dürüst ve samimi. Sonuna kadar şahsının yanındayız. Ak Parti genel başkanlığı da hayırlı mübarek olsun. Tayyip Hocam'ın saçının teline zarar gelmesine izin vermeyiz. Kanunla hukukla sonuna kadar mücadele eder, yanında yer alırız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Mayıs 2017> Daha Fazla

Türkiye çok kaliteli hale getirilirse her yerde sanat, bağlar, bahçeler, tertemiz sokaklar olursa beyin göçü diye bir şey de olmaz.
Hayvanlarla çocuklar arasındaki dostluk ruha çok zevk veriyor. Hayvanla çocuk arasındaki sıcak, masum dostluk çok güzel.
Kuran'da "açık kadın cehenneme gider" diye bir hüküm yoktur. Bu, yıllarca süregelen yanlış bilgilendirmeden kaynaklanan batıl bir inançtır.
Ruhlarında iman gücü olmayan insanların Allah sevgisini, iman hakikatlerini, cennet güzelliklerini anlatan cümleleri olmuyor. Ama tartışma, laf sokma, dedikodu söz konusu olduğunda çok yetenekli oluyorlar.
Hayret verici şekilde kadın sevgisinde, çocuk sevgisinde, insan sevgisinde eksiklik görülüyor. Bu sevgisizlik ruhu Mehdiyetle kalkacaktır.
Müslümanların parçalara ayrılıp bölünmesi şu anda İslam aleminin en büyük sorunudur. Kuran'a uyup bölünmeye son vermek gerekir. (Rum Suresi, 32: (O müşrikler ki,) Kendi dinlerini fırkalara ayırmış ve kendileri de parça parça olmuşlardır; ki her grup kendi elindekiyle övünüp sevinç duymaktadır.)
Mezhep taassubu Müslümanlar arasında ciddi gerginliklere ve çatışmalara sebep oluyor. Peygamberimiz dönemindeki gibi tek Kuran'a uyulmalı.
Atatürk ince düşünmüş, çocuklar için ayrı, gençler için ayrı bayram ilan etmiş. Bu ince düşünce Atatürk'ün gençlere verdiği değeri gösteriyor.
Hz. Mehdi'nin gelişi İslam'a, Hristiyanlığa ve Museviliğe göre bu yüzyılda olacak. Bu yüzyıldan başka bir vakit yok.
Zor günler ve büyük olaylarla karşılaşacağız ve neticesi hayırlı ve güzel olacak. Türkiye bereketli, uğurlu bir ülkedir.
Müminin her hareketi Allah'ın hoşnutluğu içindir. Allah müminin tek Aşkıdır. Allah rızası için yapılan her çaba Aşkımıza gösterdiğimiz sevgidir.
İslam'a göre dönülmeyecek hiçbir hata, günah yoktur. Tevbe edersin dönersin.
Hiçbir muhalif sesin susmasını istemeyiz. Muhalif seslerin çok olması demokrasinin güzelliğidir.
Çocuğun gönlünü alarak, merhamet ederek terbiye etmek güzel olandır. Aksi çocuğun bilinç altında çok olumsuz etki yapar.
Acı, çileler ve sabır insanları güzelleştirir. Çile çeken insanlarda keskin bir güzellik olur. Çile çekmeyenlerde ise kütlük oluşur.
Sabır ilk başta yorucu gibi görünür. Ama aslında Müslüman sabırla ruhen ve bedenen daha sağlıklı ve dinç olur, bereket bulur.
Hiç bir mucize aklın ihtiyarını kaldıracak şekilde olmaz. Hz. İsa devrinde gökten sofra indirilmesi de oradakilerin makul göreceği şekilde oluyor.
Ben İslam'a hizmet etmezsem yorulurum. İslam'a hizmetle şevkim, heyecanım, mutluluğum daha da artıyor. Sevdiğine hizmet en derin hazdır.
Osmanlı mimarisi özellikle evler ve camiler açısından mükemmeldir. Sanat yönü gerçekten güzel olduğu için Anadolu'da yaygınlaştırılmalı.
Dikkat dağınıklığını ortadan kaldırmak için sürekli dikkat egzersizi yapmak lazım. Dikkat sürekli çalıştırdıkça Allah'ın dilemesiyle gelişir.
Mümin peşin affedicidir, kin tutmaz, öfkelenmez. Müminler arasında uzayan bir konu olmaz.
Kürt kardeşlerimiz sevgi dolu, kalender, sevecen insanlardır. Onları deccaliyetin eline terk etmeyeceğiz inşaAllah.
Şiddeti şiddetle ortadan kaldırmak deccaliyet yöntemidir. İslam'a göre kötü iyiyle, sevgisizlik sevgiyle, akılsızlık akılla yok edilir.
Müslümanın zengin olmasında bir sakınca yoktur. Allah'ın razı olmadığı, parayı yığıp biriktirmektir. Müslüman malını Allah yolunda harcar. Canını ve malını Allah'a adayana Allah yağmur gibi bereket verir. Benim hiçbir bankada param üstüme malım yok, hepsini Allah yolunda harcarım.
Tek bir böceğin ayak yapısında dahi muazzam sanat ve detay var. Böyle kompleks bir yapının tesadüfen oluşması mümkün değil.
İngiliz derin devleti Ortadoğu'da kendince Müslümanları ezmek için YPG/PKK'yı kullanmak istiyor. Kullandıktan sonra onları da ezecektir.
Başı açık, kapalı genç kızlar, delikanlılar bir çok yerde hep birlikte eğleniyor, halay çekiyorlar. Gençlerin neşesi güzel ve doğrudur.
İngiliz derin devletinin eylemlerinde nezaket diye bir şey olmaz. Yaptıkları her olayda hainlik ve alçaklık vardır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Mayıs 2017> Daha Fazla

Hz. Mehdi'ye zer aleminde Allah'a söz vermiş kişiler talebe olacaktır. Bir kişi zer aleminde Allah'a söz vermişse ne olursa olsun o söz yerine gelir.
Hayatın tek sırrı Allah'ı sevmektir. Kainatın amacı sevgidir. Din de sevgi içindir.
Güzellik sevginin istediği bedendir. Yapraklar, çiçekler, kediler, tavşanlar, insanlar Allah'ın bize sevdirdiği güzelliklerdir. Güzellik ve sevgi birliktedir. Allah hem güzel yaratır hem sevdirir. Allah sevgiyi vermese güzelliğin anlamı olmazdı.
Trump'ı hem İslam ülkeleri hem Çin, Rusya gibi ülkeler tam desteklesin. İngiliz derin devletinin oyunlarını bozalım.
Amerika ve Rusya'nın ittifak etmesi son derece doğaldır. Trump'ı bu dostluğu istiyor diye eleştirmek çok mantıksız.
Bir kadını korumak, bir kadına saygı duyup sevmek, kadına asil varlık olduğunu hissettirmek hem nimet hem zevktir. Kadınları sözle veya gözle rahatsız etmemek önemlidir.
Kadınlar kendini özgür hissediyorsa, bakımlı ve güzel olması suç haline getirilmiyorsa o zaman hayat güzel, kaliteli ve aydınlık olur.
Gece kulüplerinde gerçek eğlence olması için kadınların özgürce huzur içinde eğlenebilecekleri ortam olması lazım. Kadınların onuruna zarar gelmesinin tamamen engellenmesi önemli olandır. O zaman gerçek eğlence olur.
Peygamberimiz (sav) Ukaz Panayırında her görüşten insana, tüm kadınlara tebliğ yapıyordu. Kıyafetine göre kimseyi ayırmıyordu.
Gençlerin hepsinin canının yandığı konu sevgisizlik. Güzelliği görememeleri, aradıkları kaliteyi bulamamaları çok canlarını yakıyor.
Kalite için bol paraya ihtiyaç yoktur. Kalite gönül meselesidir. İnsan köyde yaşar ama evin önüne gül eker, temizler, ortam mis gibi kaliteli olur.
Müminin zamanı çok iyi değerlendirmesi, zaman mühendisi gibi davranması gerekir. İyi plan yapmak gerek. Plan yapılmadığında zaman insanı yutar.
Allah insanlardan samimiyet istiyor. Duada da samimiyet önemlidir. Allah samimi duayı kabul eder.
İman olmadan sevginin, kalitenin ve güzelliğin bir anlamı olmaz. İman da iman hakikatlerinin anlatılması, Darwinizmin yıkılmasıyla oluşur.
Kader sonsuz uzun zamanın sonsuz kısa zaman içinde yaşanıp bitmesidir.
PKK'ya karşı en etkili mücadele dinini yok etmektir. PKK'nın dini materyalizm, Darwinizm'dir. Darwinizmi ortadan kaldırmak en güçlü darbe olur.
Kader elips bir ekranda önümüzde sürekli akar. Önce dünyadaki kaderimizi izleriz sonra sonsuz hayatımızı izleriz.
İnsanlara önce güzelliğe karşı eğilimi öğretmek, güzelliğin sevginin bir gereği olduğunu anlatmak gerekir. Güzellik sevginin elbisesidir.
Mutluluk parayla olmaz. İnsan sarayda yaşar ama mutlu olamaz. Mutluluk imanla, Allah aşkıyla ve Allah korkusuyladır.
İçki içeni dinsiz olarak görmek olmaz. Uyarırız, anlatırız, Müslüman olarak yanlışını anlatırız ama o kişiye kardeşce yaklaşırız.
Şeytan dikkat dağıtabilir, unutkanlığa sebep olabilir, bilinçaltına kötülük fısıldar. Aklı ve imanı güçlü olan bunlara karşı net tavır koyar.
İman, şüpheye mağlup olmamaktır.
Sevginin ve neşenin kökeni imandır. Allah sevgisidir, Allah korkusudur. İmanlı insan cennet bahçesinde gibi olur.
Bir sevgi seferberliği başlatılması lazım. Bitkilere, hayvanlara, insanlara, çocuklara, kadınlara sevgiyi insanlara öğretmek lazım. Bitkiyi sevmeyi bilen çimlerin üzerine çöplerini atmaz. Sevmeyi bilen dünyayı güzelleştirir. Derin sevgi olmadığında dünya cehenneme döner.
Türkiye çok modern olmalı. İsrail'de olduğu gibi hem koyu ortodoks dindarları hem ultramodern dekolte insanları koruyacak model olmalı.
Kadınların toplum içinde rahat etmesi için kadına saygının öğretilmesi gerekir. Toplu taşıma araçlarında kadınlara saygı çok önemlidir.
Türkiye'nin PKK'ya karşı yapacağı en etkili çalışma Darwinist materyalist sistemi çökertecek bir eğitim sistemidir. Bunun darbesi büyük olur.
Mülteci kardeşlerimiz bu vatanda kendi evinde gibi olmalı. Bir misafir kardeşimize saldırı olduğunda tüm vatandaşlar birlik olup onu korusun. Suriyeli misafirlerimizi sevmeyenlere sorsak sevdikleri bir kişi bile olmuyor. Tüm dünyaya nefretle ve öfkeyle bakıyorlar.
Tayyip Hocam'ı desteklemek siyasi parti meselesi değildir. Tayyip Hocam'ın şevki, gayreti, samimiyeti açık, milletçe destekleyelim. Sevgisiz insanların çirkin sözleri her zaman kendilerine döner. Tayyip Hocam hakkında çirkin konuşanlar sadece kendilerini kirletiyorlar.
Allah İstanbul'u Mehdiyet için özel hazırlamıştır. İstanbul tarihi ve çok özel bir şehirdir.
Tayyip Hocam modern delikanlıdır. Kendisine iyi destek verilirse Türkiye'yi güzel modern bir çizgide geliştirecektir.
Bazı kişiler kadının bakımlı olmasını kendine özen göstermesini güzel olmasını suç olarak görüyorlar. Oysa bu kadının en doğal hakkı. Avrupa'da kadının bakımlı olmasıyla iftihar ediyorlar. Burada ise bakımlı olan kadın eziliyor.
Kaliteyi bilmeyen bir insana içinde bulunduğu durumun vahimliğini ve ne kadar itici olduğunu anlatmak çok zor oluyor. Kalitesizlik felakettir.
Her yer resimlerle, heykellerle süslense bina çirkinliği ortadan kalksa sokaklar tertemiz olsa Avrupa Türkiye'ye niye karşı çıksın? Çıkmaz.
Resme, heykele nefretle bakan, kadının gülmesine dahi tahammül edemeyen bir zihniyeti Avrupa kendi içine almak istememekte haksız değil.
Bazı insanlar hayatın neredeyse hiçbir alanında kalite aramıyor, sadece yaşamaya çalışıyorlar. Bu çok vahim bir durumdur. Hayatın çökmesi demektir.
Avrupa'yı asıl rahatsız eden kalitesizliktir. Heykele, resme, müziğe düşman insanları kendi hayatlarının içinde görmek istemiyorlar. Bazı gerçekleri anlamazdan gelme vakit kaybına sebep oluyor. Türkiye'de aciliyetle Kalite Bakanlığı kurulmalı. Devlet kaliteyi teşvik etmeli.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Mayıs 2017> Daha Fazla

Aynı ses aynı konuşma aynı yüzün milyonlarca insanın evinde aynı anda yaratılması mucizevidir, uydu, televizyon gibi sebepler insanı aldatıyor.
Müslüman tebliğ yapmakla yükümlüdür. Karşı taraf dinlese de dinlemese de Müslüman tebliğ yapmış olmanın sevabını alır.
Allah'ı samimi sevmek önemlidir. Hep Allah'tan yana düşünmek lazım.
İngiliz derin devleti PKK'yı İslam celladı olarak görüyor ve katil olarak kullanmak istiyor. Yakında Barzani'ye karşı da saldırabilirler. Barzani PKK'yı hafife almamalı. Hem kültürel olarak gençleri PKK'ya karşı iyi bilinçlendirmeli hem de çok güçlü askeri tedbir alınmalı.
Müslümanların birbirine sevgisini Allah yaratır. Allah'ın yarattığı sevgiye kimse engel olamaz.
Nur Suresi'nde başörtüsü yoktur. Ahzab Suresi’nde ise çarşaf vardır. Kadın gerekli gördüğü durumda kendini korumak için çarşaf giyer.
Peygamberler, devrinin en modern insanıdır. Bir insanın hayalinde canlandırdığı en iyi en vicdanlı en kaliteli en güzel insanlardır.
Engellilere saygı ve sevgi gösterebilmesi için kişinin Allah'ı sevmeyi bilmesi gerekir. Allah'ı sevmeyen Allah'tan korkmayan kimseyi sevemez.
Mehdiyet tüm dünyanın gıdasıdır. Mehdiyetin sevgi, iman, kalite ruhu olmadan dünya ayakta kalamaz.
Kültür ve sanat hayatın güzelliğidir. İnsanın ruhundaki cennet özlemidir. Sanat, kalite ve sevgi yoksa hayatın anlamı kalmaz.
Türkiye'nin neşesi sevinci imanla gelir. İnsanlara bir yandan Darwinist materyalist bir yandan bağnaz sistem dayatılırsa mutsuzluk gelişir.
Sanat, kültür ve kalite eksikliği Türkiye'nin en önemli sorunlarından biridir. Kültürün ve sanatın gelişmesi ancak kaliteyle olur. Kalite müminin cennet özleminden kaynaklanır. Sanat ve kalite iman aşkıyla gelişir.
Karşısındakini tesadüf sonucu oluşmuş bir nevi hayvan gibi gören insanlar yetişince sevginin ve dostluğun yaşanması mümkün olmuyor.
Kişilik değişebilen bir şeydir. Asabi bir insan imanla çok sevecen, anlayışlı bir insan haline gelir. Samimiyet ve güçlü kişilik imanla gelişir.
İnsan zayıf yaratılmıştır. İmansızlık yaygın olduğu için insanların çoğu kendilerini güvende görmüyor ve şiddetli stres içinde yaşıyorlar. Sokağa çıkıyor sevgi yok, eve geliyor sevgi yok, güvenilir ve samimi insan bulamıyor ve şiddetli gerilim yaşıyorlar. Bu durum imanla çözülür.
Batı kendince bölgede bağnazlığa karşı, kadın haklarını savunan, modern yapının PKK olduğu kanaatinde ve bu yüzden PKK'yı destekliyor. Bu kanaat doğru olmadığı halde PKK Batı için Müslümanlara karşı etkili bir silah. Türkiye kadın haklarının, kalitenin, sanatın merkezi olursa adamların PKK'yı desteklemek için ellerindeki bu bahane ortadan kaldırılmış olur.
Deccalin dini ortadan kaldırılmadan deccalin fitnesi bitmez. Deccalin dini Darwinizm'dir. Darwinizm'in geçersizliği bilimle anlatılmalıdır.
İngiliz derin devleti Darwinizmi ve bağnaz İslam anlayışını iki güçlü silah olarak kullanıyor. Bu iki silahı da ellerinden ilimle almak şart.
PKK ile yapılacak en etkili mücadele dinlerini, inançlarını ortadan kaldırmaktır. PKK’nın dini Darwinizm'dir.
En hayati put Darwinizm'dir. Komünizm, faşizm, terör ve şiddet Darwinizm üzerine inşa edilmiştir. Darwinizm bitince bunlar da biter.
İngiliz derin devletini temelden yıkacak şey beynini yani Darwinizmi fikren ortadan kaldırmaktır. Darwinizm yıkıldığında tüm planları yıkılır.
Darwinist eğitim akın akın komünist yetişmesine sebep oluyor. Okullarda tesadüf anlatılıyor. Komünizmin felsefi temeli gençlere öğretiliyor. Önemli olan bataklığı kurutmaktır, sivrisineklerle mücadele etmek değil. Darwinist eğitim terörist komünist üreten bir bataklıktır.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Mayıs 2017> Daha Fazla

Kadın detayı görebilen akıllı bir erkeği beğenir. Akılla sevgi içiçedir. Aklı olmayanın tutkuyu ve sevgiyi yaşaması mümkün değildir.
Öfkeyi komik ve küçük düşürücü görmek gerekir. İnsan öfkelenerek kendini küçük düşürmemeli. Öfkeyi yenmek şeytanı yenmektir. Öfkelenmemek ibadettir. Mümin tevekkülle, sabırla hareket ederek öfkeye kapılmaz.
Sevgi güzelliğin ruhudur. Allah sonsuz güzeldir. Tecellileri de sonsuz güzeldir. Müslüman her şeyi güzelleştirmekle yükümlüdür.
Dünyanın bir çok yerinde adalette çökme kendini hissettiriyor. Adaletin mükemmelliği Mehdiyet zamanında olacaktır.
Dindarlığın modern hayatla çeliştiğini söyleyenler insanları bilerek veya bilmeyerek dinden uzaklaştırıyorlar. Din her yerde yaşanır.
İnsanlara namazı çok zor gösterdikleri için bir çok insan namaz kılmaktan uzak duruyor. Namaz çok zevkli ve kolay bir ibadettir. Namazı ve abdesti zorlaştırmak şeytanın insanlara oyunudur. Allah Kuran'da abdesti bir ayette anlatıyor, üzerine 300 sayfa kitap yazıyorlar.
Türkiye aydın, kaliteli, ultramodern bir yapı oluşturursa Batı'nın PKK'ya desteği tamamen ortadan kalkar.
Türkiye'nin yapacağı en güzel şey kadın özgürlüğüne, sanata, kaliteye öncelik verdiğini, demokrasiyi sonuna kadar savunduğunu göstermesidir.
Çocuklar dünyanın neşesidir. Çocukların nimet olduğunu çoğu insan fark edemiyor, çocuk gördüklerinde bakıp sevmeyi dahi düşünmüyorlar.
Deccaliyet görülmeden Mehdiyetin görülmesi mümkün olmuyor. Deccaliyetin acımasızlığı ve sevgisizliği şu anda tüm dünyayı yakıyor.
Kadın nefreti bir tür akıl hastalığıdır ve ahlaksızlıktır. Kadını haşa aşağılayan üslup kullananlar içlerindeki karanlığı gösteriyorlar.
Hiçbir insan maddenin aslını görmemiştir. Hiçbir insan beyninden dışarı çıkıp maddenin gerçeğiyle muhatap olmamıştır.
Tayyip Hocam'ın İttihad-ı İslam sevdası vardır ve bu yolda azimli ve kararlıdır.
Sevgisizlik adeta bir taun gibi dünyayı kaplamış durumda. Dünyayı bu hastalıktan kurtarıp sevgiyi dünyaya hakim edeceğiz inşaAllah.
Bir sanatçının unutulması çok acı bir durumdur. Sanatçının hayattayken de vefatından sonra da hep hürmetle anılması, değerinin bilinmesi şart.
Ahlak sisteminin yapısında, bir insanın sosyal yönlerinin tamamında din vardır. Din kültürü dersi olmasın diyenler hayat öğrenilmesin demiş oluyorlar. Gençler tüm dinleri, inançları, mezhepleri, ideolojileri mutlaka öğrenmeli. Öbür türlü cahil yetişmiş olurlar.
Gençlerin büyük çoğunluğunda Kuran Müslümanlığı ruhu var. Bağnaz, sevgisiz, samimiyetsiz zihniyete ise haklı olarak tepki duyuyorlar.
Darwinist eğitim insanların ruhundan sevgi, merhamet ve anlayışı aldı. Darwinist eğitimin insani duyguları törpülemesi çok büyük felakettir.
Atatürk'ün samimi bir dindar olduğunu anlatan ve gerçek Atatürk'ü sevdiren benim eserlerimdir.
İslam'ı tebliğ etmek için, dini anlatmak karşılığında ücret istenmesi korkunç bir durumdur. Din menfaat beklemeden anlatılır.
Türkiye'nin İslam alemine öncü olması için Kuran Müslümanlığıyla hareket etmesi ve Mehdiyeti istinad noktası olarak alması gerekir.
Eskiden Kürtlere çoğu insan saygı duymazdı. Bu çok ahlaksızca bir tutumdu. Kürtlerin asaletini, mertliğini, sevecenliğini anlamıyorlardı. Kürt denildiğinde birinci sınıf kaliteli insan akla gelir. Sevgisiz merhametsiz olanlarda hala Kürt nefreti var ama bunlar tüm dünyaya karşı nefret dolular.
Din insanı açmazlar içine sürüklemez. Allah samimiyeti esas alır. Din sade ve kolaydır.
Eğitim sisteminde değişiklik olması gerekir. Ezberci, sınava dayalı eğitim sistemi değil, filmlerle, sergilerle eğlenceli eğitim olması şart. Eğitimin temel amacı insanların genel kültür kazanmasıdır ve bu kültürü günlük hayatında kullanabilmesidir. Sistem buna göre olmalı.
Tayyip Hocam'la Trump'ın görüşmesi inşaAllah hayırlarla neticelenir. İkisi de kıymetli liderler, Allah başarılar nasip etsin.
Ölümden kaçan, canını kurtarmak için uğraşan insanları ülkemizde istemiyoruz demek çok çirkin bir ahlaktır. Biz Suriyelileri seviyoruz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Mayıs 2017> Daha Fazla

İnsan öldüğü anda başka bir boyuta geçer. Ölümle birlikte insanın görüşü keskinleşir ve anında boyut değiştirir.
Müslümanların kardeşliğini bloke eden, dostluğu, velayet sistemini ortadan kaldıran bir anlayışa Müslümanların boyun eğmemesi gerekir.
Sevgi Allah'tan bir nurdur. Kainatın ve imtihanın yaratılmasının amacı sevgidir. Deccaliyet ise sevgiyi yok edeceğim diye ortaya çıktı.
Kuran'a dayalı gerçek İslam yaşanmış olsa İslam ahlakı dünyaya hızla yayılır ve hakim olur. Bağnaz İslam anlayışına karşı gerçek İslam'ı anlatırsak İslamofobi ortadan kalkar ve dünya zevkle İslam'a yönelir.
Darwinist, materyalist, bencil ve kıskanç yetiştirilen bir insanın karşısındakine güven duyması ve kendisinin güvenilir olması pek mümkün değildir. İnsanların çevresinde güvenebilecekleri kimsenin olmaması bu dünyada yaşanabilecek en büyük felaketlerden biridir.
İnsanların büyük kısmının hayatı sadece işlevsel oluyor. Güzellik, kalite, estetik arayışları olmuyor. Bu, korkunç bir mutsuzluk getiriyor. Hiçbir şeyden zevk almayan insanlar çoğunlukta, ne bir çiçeğe ne manzaraya bakan olmuyor. Mutluluk arayan ruhla karşılaşmak nadir oluyor.
Kurtuluş, güzellik, esenlik tüm dünyayı kaplayacak. Mehdiyet öncülüğünde Kuran'ın güzel ruhu bütün dünyaya hakim olacak inşaAllah.
Çocukların hiçbir gergin ortamla muhatap olmaması lazım. Onlara sadece sevgi, şefkat ve merhamet göstermek gerekir.
Risale-i Nur okuyan kişi samimiyetin ruhunu hisseder. 3-5 sayfa dahi okusa bambaşka bir ruh hali kazanmış olur.
Ortadoğu'daki durumdan asıl menfaat sağlayan İngiliz derin devletidir. Ama sonunda Mehdiyet vesilesiyle İslam alemi başarı kazanacaktır.
Kadının ruhunu en çok etkileyen tutku, derinlik, akıl ve aşktır. Karşısındakinde akıl ve derinlik görmeyen kadın manen ölmüş demektir.
Nitelikli münafık, ahmakça yalan söylemekte, dengesizlikte, haysiyetsizlikte, hainlikte en yüksek noktaya gelmiş varlık demektir.
Darwinizm tüm felaketlerin, şu sevgisiz ölü dünyanın ana dini ve felsefi zeminidir. Bu karanlık bataklık kurutulmadan insanlar kurtulamaz.
Mehdi cemaatinden çıkan nitelikli münafıktır ve bu münafıklar deccal numunesidir. Hadiste 30 kadar deccal çıkacağı bildirilmiştir. Şeytan şeytanla kolay bağlantıya geçer. Nitelikli münafıklar da derin devletinin izini bulmakta adeta bir köpek gibi iz gösterir.
Allah ahirette sadece Kuran'dan sorumlu olduğumuzu ve Kuran'ın yeterli olduğunu bildirmiştir. Dinin kolay olduğunu bildiren Allah'tır. Allah "Dillerinizin yalan yere nitelendirmesi dolayısıyla şuna helal, buna haram demeyin.” diye buyuruyor.
Öğrencilerin sınav stresine sokulması çok yanlış. Eğitimin çocuk için eğlence olması lazım. Sevinçle, neşeyle her şeyi öğrenmeleri doğru olur. Çocukları kullanmayacakları bilgilerle doldurmak değil onlara kullanacakları bilgileri öğretmek gerekir. Çocuk eğitimin faydasını görerek öğrenmeli. Okullarda eğitimin genel kültür ağırlıklı olması lazım. En baştan itibaren yeteneklerine göre sınıflandırılmaları faydalı olur.
Bir insanın dürüstlüğü görür görmez anlaşılır. Samimiyetsiz insanın üslubu nasıl hemen görülüyorsa dürüst insanın kalitesi de hemen görülür.
Gönül alıcı, kabil-i hitap olduğunu gösteren olmak önemlidir. İnsanlara tepeden bakan, asabi kişilerin tebliğ yapması etkili olmaz.
Münafıklar ve küfür dünyanın her yerinde fitne çıkarırken, İslam aleminin her yerinde kan akarken Müslümanların birbiriyle uğraşması olmaz.
Hadiste, Hz. Mehdi vesilesiyle sevgisizlik ve samimiyetsizlik fitnesinin son bulacağı bildirilmiştir. Mehdi sevgi ve samimiyet öğretmenidir.
Müslümanlar birbirlerine karşı sevgi dolu olmalı ve birbirleriyle uğraşmamalıdır. Mümin enerjisini küfürle ilmi mücadeleye harcar.
Mümin her zaman affedici olmalıdır. Allah affedendir. Mümin de kardeşinin tevbe edip düzelmesinden sevinç duyar.
İnsanları kazanmaya çalışmak önemlidir. Her insan hata yapabilir, insanlara hatadan dönme imkanı tanımak gerekir .

 Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Mayıs 2017> Daha Fazla

CHP halkı sevgiyle kucaklar, solun en sağına gelir, radikal solun jargonunu tamamen terk ederse çok başarılı bir parti olur.
İmam Rabbani, Hz. Mehdi çıktığı zaman fıkıh alimlerinin kendisine düşman olacağını anlatmıştır. “Bu zat bizim dinimizi değiştiriyor” diyecekler.
Allah hayvanları şefkatimizi çok tahrik edecek şekilde yaratıyor. Hepsi çok güzel, hepsi çok sevimli. Bu, Allah'ın çok güzel bir nimeti.
Kuran'a sıkı sarılmak, Allah'ın hükümlerine Allah aşkıyla güçlü bir bağla sarılmak insanın ruhen ve bedenen güçlü olmasını sağlar.
Mümin ısrarla kendini basitlikten, adilikten korur. Basit insanların güldükleri şeyler çok kalitesizdir. Asil bir insan basitlikten uzak durur. Basitliğe basitlikle karşılık vermek Müslümana yakışmaz. Müslümanın her tavrının asil olması lazım.
İnsanın sürekli kendini geliştirmesi önemlidir. Mümin Kuran'la İslam'la kendini tezkiye edecek, basitliklerden, sıradanlıktan kurtulacak.
Arkadaşlarım Allah'ı çok seven Allah'tan korkan, sevgiyi merhameti bilen, görgülü, kaliteli insanlar. Bir çok insan arkadaşlığımızı kıskanıyor. Bizim arkadaşlığımızı kıskananlar kendi cehennem gibi dünyalarından öfkeyle bizi izliyorlar, biz kendi cennet gibi dünyamızda yaşıyoruz.
Deccaliyet her gün dünya çapında sevgisizlik telkini yapıyor. Biz de bunu her gün rahmani pozitif elektrikle ilmen yok ediyoruz. Deccaliyetin sevgisizlikle insanları felakete çeken çalışmasına karşı biz her gün sevgiden bahsederek felaketi durdurmaya çalışıyoruz.
Kainatın varlık amacı sevgidir. Sevgi olmadığında yaşam amacı ortadan kalkar, sevgi olmadığında felaket gelir.
İnsan başıboş bırakılmamıştır. Allah her an her insanın kalbine, vicdanına doğruyu vahyeder. Bu, insanlar için çok büyük nimettir. Samimiyet insanın Allah'ın vicdanına vahyettiğine uyması, o ilhamı duymazlıktan gelmemesidir.
İnsanın kendisini ilacın kurtaracağını sanması yanlıştır. İyileştiren Allah'tır, ilaç vesiledir.
Kalbim temiz diyen ama Allah'ın varlığını gördüğü halde Allah'a şükredip sevgi göstermeyen bir insan samimi davranmış olmaz.
Samimi olan tüm kullar kurtulur. Samimi olan Allah'ın varlığını tüm ihtişamıyla görür ve Allah'ın yaratma amacına göre yaşar.
Kuran'a tam uymak Kuran'ın ifadesiyle şifadır. Kuran'ı tam yaşayan ruhen de çok sağlıklı olur.
Darwinizmi, materyalizmi fikren yok etmek demek dünyadaki en büyük zaferi elde etmektir. O zaman tüm Türkiye karşıtları etkisiz hale gelir.
Lise yıllarına kadar dindar olan bir çok genç Darwinizm'i öğrendikten sonra dinden uzaklaşıp komünist ideolojiyi benimsiyor ve şiddeti, çatışmayı, terörü sözde meşru görmeye başlıyor. Buna karşı çözüm ancak gençlerin doğru eğitimiyle olur.
PKK/YPG'ye karşı en güzel en etkili mücadele beynini ilimle vurmak yani anti Darwinist anti materyalist eğitim yapmaktır. Terörün bitmesi için terörist yetişmesinin engellenmesi gerekir. Bataklığı kurutmak esas olandır. Terörist Darwinist, materyalist eğitimle yetişiyor. Eğer bu bataklığı kurutursak meseleyi temelden çözmüş oluruz.
Sevgisizliği milli bir sorun olarak ele alınıp, aciliyetle çözüm oluşturmak için gayret etmek lazım. Sevgi seferberliği ilan edelim.
Her evin önü çiçekli, bakımlı olmalı. Evler, kıyafetler ve hatta insanların hayatlarının tamamı sadece işlevsel oluyor. Tek amaç hayatta kalmak oluyor. Sanat, güzellik, estetik, kalite isteyen ve özleyen bir hayat olmadığında hayatın neşesi ve zevki de olmuyor.
Bir çok yerde güzellik taltif edilmiyor, hatta tam tersi ithamda bulunuyorlar. Bu da genç kızları bakımsızlığa ve özensizliğe yöneltiyor.
Çocuklara mutlaka pratik tıp bilgisi de verilmesi şart. Sadece tıp fakültesine giden değil eğitim alan herkes temel bilgileri öğrenmeli. Çocuklara mutlaka sanat eğitimi de verilmeli. Güzel insan, güzel mekan, güzel ortam nasıl oluşturulur bunlar okullarda öğretilmeli.
Eğitimin temeli görgülü insan olmaya teşvik olmalı. İmtihanlarla çocukları cendereye almak değil, zevkle öğrenmelerini sağlamak lazım. Çocuklara görgülü, kültürlü olmanın zevkini hissettirmek önemlidir. Kültürlü olduğunda hayatın her alanında başarılı olacağını göstermek gerek.
Çocukları sergilere, müzelere götürmek, her konuyu görsel yöntemler kullanarak anlatmak önemlidir. Tarih, coğrafya, her konu müzelerde anlatılabilir.
Tahta sıralar üzerinde, havasız sınıflarda değil filmler kullanarak, bahçede neşe içinde sohbet ederek düzenlenmiş bir eğitim sistemi olmalı. Çocuk okula gitmeyi eziyet olarak değil genel kültürünün, kalitesinin artacağını bildiği eğlence olarak görmeli. O zaman öğrendiğini unutmaz. Manayı unutturan bir eğitim sistemi olduğunda çocuklar derinlik alamıyor, sevgisizlik yayılıyor, felaket adım adım gelişiyor.
Allah'ı inkar eden Darwinist felsefenin devlet eliyle gençlere öğretilmesine son verilmesi gerek. Her yerde Allah'ın sanatı anlatılmalı.
Müminler Allah'ın sevgisini kaybetmekten, Allah'ı gücendirmekten korkarlar. Böylece Allah'a sevgilerini pekiştirir, daha yakın olurlar.
Allah korkusu, sevdiğini gücendirmekten korkmaktır. Allah bizim en sevdiğimiz. Allah korusun O'nu gücendirdiğimizde dehşetli acı yaşarız.
Olayları her zaman akılcı değerlendirmek gerekir. Bazen insanlar kalabalıkların etkisinde kalarak hareket ediyor. Tek başına asil olmak gerek.
Allah sevgisi ve Allah korkusuyla sevgisizlik ortadan kaldırılır. Allah'ı sevmeden insanların birbirlerini gerçekten sevmeleri mümkün değil.
Sevgisizlik milli bir felakettir. Devletin sevgisizliğin nasıl bir bela olduğunu görüp buna göre kültürel tedbir alması gerekiyor. Devletimiz sevgi seferberliği başlatsın. Herkesin birbirine sevgi, merhamet göstermesi gerekir. İnsanları, bitkileri, hayvanları sevmek önemli.
Elektronlar çekirdeğin etrafında binlerce km hızla dönüyorlar ve hiçbiri bir diğerine çarpmıyor. Atomda Allah'ın muhteşem sanatı var.
Atomlar yaklaşık 15 milyar yıldır var ve müthiş hızla hareket ediyorlar ama ne atomlar ne de alt parçacıklar birbirlerine hiç çarpmıyorlar.
Anneler Allah'ın en güzel tecellilerinden biridir. Anneyi sevmek Allah'ın tecellisini sevmektir. Anne her gün candan sevilir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Mayıs 2017> Daha Fazla

Tüm dünyayı uyutan, bencillikle sevgisizlikle mahveden karanlık yorgan Darwinizm'dir. Biz bu Darwinizmi kaldırıp dünyayı aydınlatacağız.
İnsanlara peşin şefkat ve sevgiyle yaklaşmak, peşin arkadaş olmak gerekir. İman tebliği sevgi ve merhametle yapılır.
Gerçek sağlıklı yaşamak Kuran'a uymakladır. Kuran şifadır. Kuran'a uyulduğunda üzülme, ümitsizlik tamamen ortadan kalkar, insan sağlık bulur.
Kadınlar dünyadaki en güzel varlıklardır. Allah'ın Cemal isminin en mükemmel tecellisidir kadınlar. Merhamet, sanat, incelik yönleri üstündür.
Kalite tüm dünyada insanların ruhuna hitap eden duygudur. Her insanın bilinçaltında kalite özlemi vardır.
Hastalık özel yaratılır. Sağlık sıhhat de hastalık da Allah'ın sanatıdır. Hastalık karşısında mümin tevekküllüdür. Hastalık insanın büyüklenme hırsını, şımarıklığını ve dünyaya kapılıp Allah'ı unutma tehlikesini ortadan kaldırır. Hastalık Allah'ın ledün sanatı içinde bir güzelliktir, cennete vesile olur.
Şeytan Darwinizm kanalıyla insanlarla adeta alay ediyor. Herşeyi tesadüfle açıklamak bilim değil, mantık çöküntüsüdür.
Bağnazlık İslam'ı içten çökertmek için şeytanın planladığı bir sistem. Derin düşünmeyi, yaratıcı gücü yok ediyor ve insanları uyuşturuyor. Bağnaz sistemin insanları boğmasına izin vermeyelim. Kuran'ın neşeli, özgür, sıcak, sevecen, güzel ruhuyla dünyayı cennete çevirelim.
Zevksizlik ürkütücü bir şeydir. Sanat ve Kalite Bakanlığı kurulup çok sıkı denetim getirilmeli ki zevksizliğe hiç müsaade edilmesin. Sanatı, güzelliği ortadan kaldırıp sadece temel ihtiyaçları karşılayıp yaşamak kültürü yerleşince dünya adeta cehenneme dönüyor.
Beğenilmeyi, güzel olmayı suç haline getirince insanların bir çoğu özenli olmaktan vazgeçiyor. O zaman da güzellikler ortadan kalkıyor.
Türkiye dünya sanatının merkezi olsun. Büyük sergiler açılsın, sanat yarışmaları olsun, resitaller düzenlensin. Sanatın kaybolması felakettir.
İstanbul'daki yapılaşma şehrin estetiğini tamamen ortadan kaldırıyor. Şehri dışarı doğru geliştirip merkezi ve boğazı yemyeşil yapmak gerekir.
Türkiye'nin yapması gereken şeylerden biri Darwinizm'i bilimsel olarak ortadan kaldırmak, ikincisi de ultramodern kaliteli bir ülke olmaktır.
Amerika ve Rusya'nın PKK'yı desteklemesine karşı en etkili cevap PKK'nın beyninin yani Darwinizm'in ortadan kaldırılması olacaktır.
Adil düzen Mehdiyet, İslam Birliği ve Kuran'a tam uyulmasıyla mümkün olur. Hurafeler olmadan Kuran'a uymak dünyayı cennete çevirir.
PKK'nın beyninin dağıtılması Darwinizmin çökertilmesiyle olur. Darwinizmin çökertilmesi dünyadaki tüm ateist sisteme ilmi tokat olur.
Kuran'da evrim var diyenlere kardeşlerimiz cinler, melekler, cennet köşkleri, cennet gılmanlarının nasıl yaratıldığını sorsunlar. Melekler, cinler, cennet nasıl evrimle yaratılmadıysa insanlar da evrimle yaratılmamıştır. Hz. İsa nasıl çamurdan kuş biçimde bir şey yapıyor bir anda canlı kuşa dönüşüyorsa, insan da Allah'ın ruh vermesiyle insan olmuştur. Evrim yoktur. Hz. Musa elindeki asayı attığında asa tam canlı yılana nasıl dönüşüyorsa insan da bir anda insan olarak yaratılıyor, aşama aşama değil.
Darwinizmi bilimsel delillerle yıkmış olmamız evrimcilerin ağırına gitti. Şimdi beyhude şekilde Kuran'la evrimi bağdaştırmaya çalışıyorlar.
Kuran ile evrimi bağdaştırmaya çalışanlar çok zorlama çok mantık dışı açıklamalar yapıyorlar. Kuran'da evrime dair hiçbir ayet yoktur. Zer aleminde tüm insanlar tüm uzuvlarıyla tam olarak yaratılmışlardır. Sonra dünyaya gönderiliyorlar. Evrimle aşama aşama yaratılış yoktur.
Papatyada Allah'ın ruhu var dediğimizde hepsinin Allah'ın emrinde olduğunu ifade ediyoruz. Allah'ın ruhu her yerdedir, tüm evreni kaplamıştır.
Menzil camiası temiz, sevgi dolu güzel insanlardan oluşur.
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu değerli bir insan. Muhalefet lideri olarak vatan, bayrak, devlet için samimiyetle gayret ediyor. Lider olmak zor bir görevdir.
Kadın kıyafetini örfe ve duruma göre kendi vicdanıyla ayarlar. Allah kendilerini korumaları gerektiğinde kadınların çarşaf giymesini söylemiştir.
İslam'ın şartı 5 demek doğru değildir. İslam'ın şartı Kuran'ın tüm ayetlerine tam olarak uymaktır.
Gereksiz şüphelerle Müslümanlar hakkında su-i zan etmek Allah korusun fitneye sebep olur. Müslüman hayır gözüyle sade düşünecek.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Mayıs 2017> Daha Fazla

Çocuklara 2-3 yaşlarından itibaren Allah sevgisini, cennetin varlığını anlatmak, imanın sevincini yaşamasını sağlamak gerekir.
Tabular, Allah'tan korkulduğunda Allah samimi sevildiğinde yıkılır. Kuran insanları sıkan tüm tabuları, putları yıkıp insanı özgürleştirir.
Nefsi için yaşayan samimi olamaz. Başkasının iyiliği için yaşayan samimidir.
Beğenmek beğenilmek insanları ilgilendirmiyor hale gelmişse insanların yaşama sevinci kalmamış demektir. Sanatın, güzelliğin teşviki önemlidir.
Özgürlük, sanat, kadın hakları yerleştiğinde dünya İslam'a ve Türkiye'ye yöneleceği için İngiliz derin devleti bu açılımı engellemek istiyor.
Sanat kalktığında sevgi de kalkıyor. Sevgi kalkınca güzellik ve merhamet de kalkıyor, yerine acımasız, bencil, kalitesiz bir hayat yayılıyor.
İmanı tebliğde güzellik, sanat ve kalite çok önemlidir. Hz. Süleyman'ın sarayının ihtişamı tebliğde çok olumlu etki yapıyordu.
Süs ve güzelliğin hepsi Allah'ın sanatıdır. Tüm çiçekler süslüdür ve göz alıcıdır. Kelebekler, kuşlar hepsi cazibelidir, göz alıcıdır.
Kadın haklarını Avrupa'dan daha ileriye taşıyan, sanatı, bilimi destekleyen bir Türkiye'yi kimse karşısına almaz.
Modernliğin, kalitenin, kadın özgürlüğünün sahibi Türkiye olmalı. Türkiye bu konuda örnek olursa herkes Türkiye ile dost olur. Türkiye'nin çektiği ana sıkıntının nedeni modernliğe, kadın özgürlüğüne değer verdiğini vurgulayamaması. Bu yapılırsa Türkiye karşıtlığı biter.
Kimse Türkiye'ye YPG/PKK ile ittifak etme aklı vermesin. Bu, İngiliz derin devletinin aklıdır. Türkiye böyle bir oyuna gelmez.
Kuran'da evrimle yaratılış yoktur. Kuran'da evrim var diyenler zer aleminden, Musa'nın asasının bir anda yılana dönüşmesinden hiç bahsetmiyorlar. Zer aleminde insanlar tüm uzuvlarıyla var, zer aleminde evrimle yaratılış yok. Cennet bahçeleri, gılmanlar, huriler evrimle yaratılmıyor.
Münafıklar hep aşağılanarak ve horlanarak yaşayan şeytani mahluklardır. Müminler ise daima güçlüdür.
Münafığın münafığı bulma yeteneği güçlüdür. Müslüman da münafığın bu yeteneğini İslam için kullanır.
Müslüman için münafığın varlığı gereklidir. Müslümanın güçlenmesine, doğru ve yanlış olanları ayırt etmesine vesile olur.
Türkiye de dahil bir çok ülkenin altın rezervi İngiltere'de duruyor. Savaş durumunda bu altınlara el konulması riskine karşı tedbir alınmalı.
İngiliz derin devletinin yaptığı en güçlü taktiklerden biri önce ekonomiye sızmak sonra da ekonomiyi içten çökertmektir. Osmanlı döneminde İngiliz derin devleti dost görünerek, Osmanlı'ya ticari ve askeri yardımda bulunacağını vaad ederek Osmanlı'yı çökertti.
İngiliz derin devletinin nasıl bir yapılanma olduğunu tüm aydınlarımız ve ilgili kurumlar biliyor. Bu bela yokmuş gibi davranmak akılcı değil.
PKK'nın Türkiye'nin güneyinde komünist devlet kurup İslam alemiyle bağımızı kesmek istediğini yıllardır anlatıp gerekli uyarıları yapıyoruz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Mayıs 2017> Daha Fazla

Sevgi için Allah'ı çok sevmek Allah'tan korkmak lazım. Ondan sonra sevginin kapısı açılır ve tutku derecesi gelişir.
Kuran tam yaşandığında din ve hayat çok güzel olur. Kuran insanların üzerindeki tüm zincirleri, baskıları kaldırır. Alabildiğine özgürlük olur.
Tayyip hocam cesur, sebatlı ve inatçıdır. Hamiyet-i İslamiyesi de güçlüdür. Hayatı çileyle geçmiş bir dava adamıdır. Bu yüzden kendisini seviyoruz. Tayyip Hocam vazifesini yapıncaya kadar kimse ona engel olamaz. İngiliz derin devletine karşı sürekli kendisini koruyup destekleyeceğiz.
Atatürk komünizmin her görüldüğü yerde fikren ezilmesi gerektiğini söylüyor. Bu yerine getirilmesi gereken çok önemli bir tespittir.
Kadınlar dünyanın ve cennetin en güzel süsüdür. Mümin kadın nasıl güzel, haysiyetli, nurlu, cazibeli olur tüm insanların görmesi önemlidir.
2023'lerde inşaAllah Türkiye İslam aleminin lideri konumuna gelecektir.
Türkiye ultramodern olsa, kaliteye, sanata, kadın haklarına en üst değeri verse Avrupa'daki Türkiye karşıtlığı ve PKK desteği sona erer.
Nisa Suresi'nin 75. ayetinde belirtildiği gibi Müslümanlar büyük bir sıkıntıyla karşılaştıklarında Allah'tan bir kurtarıcı, Mehdi istiyorlar.
Sevgisiz çok fazla insan var. Sevgisiz insanların peşin aldığı karşılık ruhlarının çirkinliğinin yüzlerine yansıması oluyor. Sevgisiz insanların öfke dolu sözleri sadece kendi canlarını yakıyor. Bu tiplerin uğraştığı Müslümanlar daha da dinçleşiyor ve güzelleşiyor.
Deccaliyetin oluşturduğu kadın düşmanlığı ve nefretini Mehdiyet ortadan kaldıracaktır. Mehdi devrinde kadınlar alabildiğine özgür olacak.
Deccaliyet kadınlar konusunda büyük bir oyun oynamış. Dünyanın en güzel nimeti olan kadınları nefret edilmesi gereken varlık olarak göstermiş.
Müslümanların çoğu Kuran'a tam uymadıkları için İslam alemi paramparça. Mezhep taassubu yüzünden akıl almaz çatışmalar yaşanıyor. Kuran'a tam uyulduğunda kavga sebebi olarak görülen her şey ortadan kalkar. Dünyaya büyük bir ferahlık ve huzur gelir.
Dünyanın güzel olmaması için sebep yok. İnsanlara mayın tarlaları, tel örgüler, sınırlar olması çok normal geliyor. Boş yere kavgalar var. Her dinin mensubu, her ırk çok güzel, herkes dostça birlikte yaşayabilecekken suni sebepler yüzünden birbirleriyle kavga ediyorlar.
Şu anda dünya genelinde ateist masonlarla Allah'a iman eden masonlar arasında çok güçlü bir ilmi mücadele devam ediyor.
Deccaliyet filmlerle, kitaplarla, fiili savaşlarla sürekli öfke, nefret eğitimi veriyor. Bu negatif elektriğe karşı pozitif elektrik gerekiyor. O yüzden ısrarla sevgiyi anlatmak önemlidir. Bir avuç insanın samimi anlatımı, samimi pozitif elektriği tüm dünyayı değiştirmeye yeter.
Bazı insanlar Kürt denildiğinde sanki bir hakaretmiş gibi algılıyor. Oysa Kürt demek delikanlı, fedakar, asil, yiğit, onurlu demektir. Çingene olmayı da bir tür aşağılama gibi görüyorlar. Bu da çok ahlaksızca. Çingene demek samimi, candan, tevazulu, neşeli demektir. Irkçılığın hastalıklı telkinleri yüzünden insanların kıymetini bilmiyorlar. Rus, Ermeni, Rum, Arap, Çingene, Kürt hepsi çok değerlidir.
Samimiyet ruhun ve aklın gıdasıdır. Allah samimi kullarının kurtulacağını bildirmiştir.
Samimiyet çok önemli bir konudur. Samimiyet bazen insana pahalıya mal olur, nefsine zor gelir ama samimiyette direnmek gerekir.
Hz. Hızır'ın olayları yönlendirmesi aklın ihtiyarı kalkacak şekilde olmaz. Sezdirmeden olaylarda görev alır.
Mehdi ve İsa Mesih'in hemen ardından çok hızlı bir bozulma başlayacak. Şu an doğan çocuklar hem Mehdi'yi hem bozulma dönemini göreceklerdir.
İmtihanın kusursuz ve nefis bir sistemi vardır. Ne olursa olsun aklın ihtiyarı alınmaz.
Mehdiyet dalgalı bir denizde yol alan muhkem bir gemi gibi ilerliyor ve durdurulamıyor. Mehdiyet dünyanın kaderinde var.
Tarihin evrimi diye bir şey yoktur. Hepimiz belirlenmiş bir kaderi izliyoruz. Tüm olaylar kader içerisinde yaratılmıştır.
"Yetiş ya Mehdi, yetiş ya İsa Mesih" diyoruz. İmam Mehdi ve Hz. İsa zuhur etmeden bölgedeki kan bitmez. Mehdi'nin zuhuru kıyametin alametidir, kıyamet çok yakın.
Birilerinin hoşuna gitsin diye hayvanları sevimli göstermeye çalışırken, eziyet verici işlemler yapanlara engel olunması gerekir.
Siyasete fiilen katılmayı hiçbir zaman düşünmüyorum. Üstadım Bediüzzaman da "siyasetten Allah'a sığınırım" demistir.
Partilerin içinde muhalif sesler olması demokrasinin sıhhatli olduğunu gösterir. Ama partilerin parçalanmasına milletimiz razı olmaz.
Atatürk her akşam Kuran okuyan, okutan bir insandı. İlahiyat Fakültelerini ve İmam Hatip Liselerini kuran da Atatürk'tür. Atatürk dindarlığa değil bağnazlığa karşıydı. Kuran Müslümanlığını savunuyordu ve mezhep taasubu yapmamıştı, bu tavrı çok güzeldi. Atatürk Mehdiyet mukaddimesidir. Mehdiyete çok güçlü bir zemin hazırlamıştır. Tüm Anadolu'ya Kuran dağıttı. Elmalılı tefsirini yaptırdı. Aklı başında Müslümanlığı yaydı.
Ahmet Sungur'a Allah gani gani rahmet etsin. Çok kıymetli, güzel ahlaklı, nezih bir insandı.
Tendürek Dağı'nda şehit olan delikanlılarımızı tebrik ediyoruz. Ne güzel cennet ehli oldular, aileleri için de çok büyük şeref. Onların makamlarına gıpta ediyoruz. Allah bizlere de bu güzel makamı nasip etsin. Allah şehitlerimizin ailelerine bereket, sağlık, hayırlı uzun ömür versin. Allah onları nuruyla sarsın.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 10 Mayıs 2017> Daha Fazla

Sayın Devlet Bahçeli'nin en güzel özelliklerinden biri tıpkı Başbuğ gibi gerçek bir devlet adamı olması ve çok güçlü devleti koruma refleksine sahip olmasıdır.
Allah Kuran'ın yeterli olduğunu söylüyor. Kuran'a tam uyduğumuzda hayat çok kolay, zevkli ve güzel olur. Dünya bayram yeri gibi olur.
İmam Mehdi çağlar üstü son derece moderndir. Tüm modern dünyanın özetidir. Tüm dünya sevgiyle kendisini kabul edecektir. Mehdi dünyayı cennete çevirme azminde olan, sevecen, sevgi dolu, Kuran'a çok sadık, Kuran'dan hiç taviz vermeyen bir insandır.
İnsanlar Mehdi'yi gördüklerinde muhtemelen normal karşılayacaklardır. Hz. İsa ise çok şaşırtıcıdır, annesi babası olmayacak, göğe alındığı kıyafetiyle gelecek. O kıyafeti sonra göreceğiz. Neşeli, çok mütevazı, sevecen, modern, dinç bir delikanlı olarak kendisini göreceğiz. İsa Mesih yeşile bakan gri gözlüdür, bakışları çok keskin ve derindir. Bir kere okuduğu kitabı ezbere bilir. İncil, Tevrat ve Kuran'ı bilecek.
Firavun da masondu. Hazreti Musa ona tebliğ yaptı. Nemrud da masondu. Hz. İbrahim ona İslam'ı anlattı. Mümin herkese tebliğ yapar.
Herkese şefkat gözüyle bakmak, kimseyi dışlamamak gerekir. Masonları da düşmanlaştırmak değil konuşup İslam'a yaklaştırmak önemlidir.
Kuran'da başörtüsü yoktur. Gerekli durumlarda, kadının kendisini koruması için çarşafla örtünmek vardır. Bunu vicdanıyla kadın ayarlar.
Kıyametin yakın olduğu doğru. Bediüzzaman Hazretlerinin verdiği 2120 tarihi de hadislere göre doğru ve diğer inançlarla da uyumlu.
Ramazan çok zevklidir. Müslümanlara neşe, heyecan veren bir güzelliktir. Ramazan ferahlık ve bereket ayıdır. Ruhların huzur bulduğu aydır. Allah Ramazan ayını müminlere nimet olarak yaratıyor.
Türkiye Irak'a tam sahip çıksa, kimsenin toprağında gözümüz olmadığını çok iyi vurgularsa, Irak tam bir dost ülke olur.
Tayyip Hocam eleştiriye açık bir insandır. Bir yanlış ya da hata olduğunda hemen düzeltir. Dürüst bir liderdir.
İngiliz derin devletinin Türkiye üzerinde muhasarası var. Gladio ve P2 Mason locası da eylemlerine devam ediyor. Çok bilinçli olmak gerekir. İngiliz derin devleti böyle bir baskı yapıyorken Tayyip Hocam'a çok iyi sahip çıkalım. Ondan başkası böyle bir baskıya dayanamaz. Tayyip Hocam'a desteği Ak Parti'ye destek olarak düşünmesinler. Partiler üstü bir mesele söz konusu.
Acımasız çok fazla insan var. İnsanların bir çoğu da neme lazımcı. Zulüm veya haksızlık gördükleri zaman seyirci kalıyorlar.
Küresel güç, üst akıl gibi müphem ifadeler değil de İngiliz derin devleti diyerek adını net ifade ederek konuları anlatmak gerekir.
Akdeniz'de mültecilerin ölüme terk edilmesi çok büyük bir zulümdür.
İslam'ı kendi içinde çökertip yok edebilmek için Müslümanların elinden sanatı, neşeyi, güzelliği almak istiyorlar. İslam'ın sunduğu özgürlüğü anlatınca insanların akın akın İslam'a gireceklerini bildikleri için Müslümanları zevksiz, bakımsız, sanatsız göstermeye çalışıyorlar.
İngiliz derin devletinin atakları devam ediyor. Bu yüzden milletçe Tayyip Hocam'ı ısrarla ve kararlılıkla korumamız önemlidir.
Tüm İslam aleminin Berat Kandili mübarek olsun, Allah tekrarlarını nasip etsin.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Mayıs 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devleti Ak Parti, CHP ve MHP'yi bölmeye aklını takmış durumda. Buna karşı milletçe tek yumruk olmamız önemlidir.
Bediüzzaman çok dürüst bir insandır. Risale-i Nur'a da o dürüstlük ve candanlık ruhu içinde bakmak gerekir.
Kuvvet ve onur Allah'ındır. Onuru Allah verir, Allah alır.
Ben hiçbir zaman Mehdilik iddasında bulunmadım ve ömrümün sonuna kadar da bulunmayacağım. Hoca, alim de değilim.
Türkiye ultramodern olursa, kadınlara özgürlük sağlanırsa, sanata, bilime gereken önemi verirse PKK'ya olan destek de tamamen ortadan kalkar.
Suriye'de zulme karışmamış kişilerle bir teknokrat hükümeti kurulsun ve Suriye bölünmeden artık bir çözüm oluşturulsun.
Bediüzzaman ile Atatürk iyi arkadaştılar. Aralarındaki konuyu ledün ilmiyle değerlendirmek gerekir. Atatürk, Bediüzzaman'ın değerini bilirdi. Atatürk sahabe dönemi İslamı'nı ve Kuran'ın yeterliliğini savunan, Osmanlı terbiyesiyle yetişmiş kaliteli bir delikanlıdır. İmam Hatip Liselerini, İlahiyat Fakültelerini kuran, on binlerce Kuran'ı Anadolu'ya dağıttıran, Elmalılı Tefsirini yayınlatan Atatürk'tür.
Başörtüsüne de dekolteye de saygının eşit olması gerekiyor. Her düşünceden insanı kucaklamak önemlidir.
Sayın Devlet Bahçeli’nin hitabeti çok güçlüdür, konuşmaları vatanseverlerin gönlünde ferahlığa vesile olur.
Bizim kapıyı açmamızla birlikte İngiliz derin devletine karşı ciddi bir bilinçlenme ve kültürel atak başladı.
MHP bir dava partisidir ve fikri her dönemde iktidarda olmuştur. MHP camiası makam derdinde değildir, dava derdindedir.
Hulusi Akar Paşa delikanlı yiğit bir insan. 15 Temmuz’da o da zor badirelerden geçti. Vicdansızca üzerine gitmek doğru olmaz.
Allah meyvenin içine insanın ihtiyacı olacak kadar mineral, vitamin, protein, yağ, şeker koymuş, bir tek bu bile iman etmek için yeterli.
İngiliz derin devleti Kuran Müslümanlığını en büyük tehlike olarak görüyor. Çünkü Kuran Müslümanlığı anlatıldığında tüm dünyanın kabul edeceğini biliyorlar.
İslam aleminin birleşmesi farz. İttihadı İslam Allah'ın emri. Namaz gibi oruç gibi farz. Biz de İttihadı İslam için gayret etmekle sorumluyuz.
CHP dindarlara sahip çıkma konusunda daha da cesur olsun. Bediüzzaman'a sahip çıkma konusunda güzel bir atak yapıp başlasınlar. CHP'nin önceliği temel ideolojisini değiştirip solun tam sağına geçmek, halkın her kesimini kucaklamak, sahabe dindarlığına sahip çıkmak olmalı.
CHP milletimizin tüm fertleri gibi kaliteli bir parti. Üst akıl yani İngiliz derin devletinin partiye kafayı taktığı görülüyor. Sayın Kılıçdaroğlu nezih ve aklı başında bir lider. Bazılarını kullanarak CHP’yi parçalamak istiyorlar. Parti Kılıçdaroğlu çevresinde birleşmeli.
İngiliz derin devleti CHP, Ak Parti, MHP tüm partileri bölmek için harekete geçmiş durumda. Milletçe bir ve bütün olmamız çok önemli.
İngiliz derin devletinin oyunlarını deşifre ettiğimiz için ve daha da belgelerle deşifre edeceğimizi bildikleri için müthiş panik oldular.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Mayıs 2017> Daha Fazla

İnsanın üzerinden sürekli teğet geçen dev göktaşları, ayağının altında kaynar magma var, çoğu insan bir kez dahi düşünmeden yaşıyor. Bir çok insan dünyaya neden geldiğinden habersiz, boş gözlerle etrafına bakarak yaşıyor. Bu insanları sadece o an yiyecekleri yemek ilgilendiriyor.
Dünyaya dikkatlice bakan bir rüya içinde yaşadığını anlar.
Müminin cazibesi imanından kaynaklanır. Bakımsız, özensiz kadınlara alıştıkları için güzel, iffetli, klas, bakımlı kadın görünce şaşırıyorlar.
Hurafelere dayalı İslam anlayışı kendi içinde bir çok çelişki içeriyor, ama bunu anlamazlıktan geliyorlar. Allah'ın emri olmayan hükümlerle İslam'ı neredeyse yok olma aşamasına getirdiler, insanları dinden uzaklaştırdılar. Bu oyunlarını biz bozduk.
Sözde alimlerin bir çoğu insanların imanına vesile olacak tek satır ilmi çalışma yapmıyor, deodorant helal mi gibi konularla uğraşıyorlar. İslam alemi bu kadar acı içindeyken hızma günah mı, saç ektirmek caiz mi, kertenkele öldürmek sevap mı gibi konularla uğraşmak vicdansızlıktır. İnsanların imanının güçlenmesi için iman hakikatlerinin ve Kuran mucizelerinin anlatılması gerekir, bunun yerine sürekli hurafe anlatıyorlar. İslam Birliği'nden, kardeşlikten, cennetin güzelliklerinden hiç bahsetmedikleri gibi Darwinizm'in geçersizliğini de anlatmıyorlar.
İnsanlar nasıl eğitimle dinden uzaklaşıyor ya da materyalist oluyorsa, karşı eğitimle de Kuran ahlakına yaklaşır, dindar olurlar.
Hasut, kin dolu tiplerin eylemleri Müslümanların cennetteki yerlerini ve makamlarını güçlendirir. Bu, müminler için muazzam bir nimettir.
Tayyip Hocam modern gençlerin de ortodoks dindar insanların da sevebileceği candan bir insan. Milletçe şahsını desteklemeye devam edeceğiz.
Tayyip Hocam modern delikanlıdır. Partiler üstü bir konu olarak düşünüp tüm milletimizin kendisini desteklemesi önemlidir.
Levon Panos Dabağyan çok muhterem, kıymetli bir insandı. Allah gani gani rahmet etsin. Ailesine ve sevdiklerine başsağlığı diliyoruz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Mayıs 2017> Daha Fazla

Modern anlamda İslam'ın yaşanabileceğini göstermek, İslam ahlakının dünyaya hakimiyetinin net delilidir. Bu yüzden bazıları panik oluyor. Mezhepler oluşturup birbirine düşman ederek zaten Müslümanları kendi içine çökertmiş durumdalar. Bir de bunun üzerine modernlikten uzak, içe kapalı, sanatı, bilimi, güzelliği olmayan bir İslam anlayışı geliştirerek Müslümanların elini ayağını tam bağlamak istiyorlar.
İslamiyetin kolay bir din olduğunun görülmesini istemiyorlar çünkü o zaman İslam'ın hızla dünyaya hakim olacağını biliyorlar.
İçki haramdır. İçki alenen zehirdir. Zehirlenmenin eğlendirici hiçbir yönü yoktur. Helal olsa dahi içilecek bir şey değildir.
Obama'nın Amerika'da yaptığı tahribat çok büyük. Bunun 100 gün içinde tamamen düzelmesi mümkün değil. Trump zaman içinde sonuç alacaktır.
Allah'ın Kuran'daki emri başörtüsü değil, çarşaftır. Gerekli durumlarda kadın çarşaf giyerek kendini korur. Kadın vicdanıyla bunu bilir.
Her yerde Allah'ın adının anılması, Allah'ı hatırlatmak önemlidir. Bir lokantaya gidersen menüye bakar “Allah ne çok nimet yaratıyor” dersin. İnsanların bir çoğu Allah'ın ismini nadir duyuyorlar. Bir cümle ile Allah'ı hatırlatmak insanlara hem ferahlık hem de cesaret verir.
Şii, Sünni, Vahabi hepsi Müslümandır. Hepsi aynı Allah'a iman ediyor aynı Kitaba uyuyor aynı Peygambere aşık. Şeytan nefret, kavga olsun istiyor.
Allah ahlaksız münafık erkekleri ve kadınları birbirlerine manevi bela olarak yaratıyor. Birbirlerinin adeta odunu olup canlarını yakıyorlar.
Allah münafıklara alaycılık, ağız bozukluğu, çirkinlik vermiştir. Bu alaycılık sadece münafığın kendi canını yakar, mümine ise şifaya vesile olur. Alaycı olanlar haset içinde oldukları için karanlık dünyada yaşarlar. Alay edilen ise hep daha güzelleşir. Bu Allah'ın gizli bir sanatıdır.
Gerçek masonluk aydın, fikre ve inanca saygılı, kadına ve sanata değer veren, Allah'a iman eden binlerce yıllık kökeni olan kadim bir yapıdır. Gerçek masonluk, küçük, masonluktan bağımsız kendi kendine örgütlenmiş, ateist, dinsiz, mason olduğunu iddia eden yapıları hiç kaale almaz.
Bir çok ülkede masonluğun dışında küçük küçük mason diye ortaya çıkan illegal yapılar da vardır. Bunların masonlukla doğrudan bağı yoktur. Ateist, menfaat için masonluğun içine sızmış insanları veya kendilerini mason gibi gösteren küçük yapıları önemli görmemek gerekir.
Masonluğun kökeni şaşırtıcı şekilde geçmişe dayanır. 12 bin yıl önceki kabartmalarda dahi masonluk sembolleri var. Bu çok ilginç bir durum.
Kuran'da başörtüsü değil, kadının gerekli gördüğü durumda kendisini korumak için geçici olarak çarşaf giymesi bildirilir. Başörtüsünü savunanların çoğu Kuran'da çarşaf geçtiğini görmezden gelip, çarşafı hiç gündeme getirmiyorlar. Bu samimi bir tutum değildir. Kuran'da olmayan hükümle insanları dinden uzaklaştırıyorlar. Kuran'da başörtüsü yoktur. Kadın gerekli durumda geçici olarak çarşaf giyer.
Masonluğun asıl konusu düşünce hürriyeti, herkesin fikrine saygı duymak, barış, kardeşlik, dostluktur. Ama tabi her mason bu kalitede değildir. İnsanlara hürmeti olmayan, kadınlara saygısı olmayan, sanata, kaliteye önem vermeyen cahil insanlar da masonlar içinde olabiliyor.
Türkiye, Rusya, İran kenetlenmiş güçlü bir blok olmalı. Ermenistan'a da sahip çıkalım, boş yere orada yalnız yaşamalarına seyirci kalmayalım. Azerbaycan da bizim canımız, Ermenistan ile arasındaki anlaşmazlığı kaldıralım. Bölgede güçlü bir dostluk birliği kuralım.
Ruslar da İranlılar gibi kanaatkar, güzel ahlaklı insanlardır. İngiliz derin devleti Rusya'yı da dışlıyor, biz sahiplenip dostça yaşayalım.
İran halkı nezihtir, efendidir ve delikanlıdır. İran temiz Müslüman bir ülkedir. Türkiye ile İran'ın arasını bozmak isteyenlere aldanılmamalı. Türkiye'de de İran'da da düşmanlığı körükleyen çevreler var. Bunlar İngiliz derin devletinin yönlendirmesinde olan kişiler. İngiliz derin devletinin körüklediği İran karşıtlığına verilecek en güzel cevap uç fikirlerden arınıp iki tarafın dostluğunu pekiştirmektir.
İngiliz derin devleti şu anda dünyanın başındaki en büyük bela. Konuyu geçiştirmeye çalışmak değil gerekli karşı ilmi mücadeleyi yapmak gerekli.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Mayıs 2017> Daha Fazla

Masonluk içindeki ateist masonların ve maddi çıkar için bu yapı içine girmeye çalışanların aslında masonlukla bir ilgisi yoktur. Şu an masonluğun içinde ateistliğin zayıfladığı ve etkisinin azalmaya başladığı dönemdeyiz.
Yeni dünya düzeni tamamen İslam ahlakının hakim olduğu düzen olacaktır. Bunun dışında bir sistemin hakim olması mümkün değil.
İntiharın karşılığı sonsuz cehennemdir. Kişi cinayet işlemiş konumunda olur. Allah insana asla dayanamayacağı imtihan vermez.
Kemal Kılıçdaroğlu dengeli, itidalli, değerli bir insan. CHP için de kıymetli biri, değerini iyi bilmeleri gerekir. Lidere sadakat önemlidir.
Göz görmez. Tüm gözler kördür. Göz sadece beyne elektriği iletir, beyinde gözü olmayan biri bu elektriği rengarenk görüntü olarak görüyor.
Kahtani hadislerde haber verilen anti Mehdiyet hareketidir. Kaht bela anlamındadır, insanlara bela getirir anlamı taşır. Kahtani kendi zıttını bilen bir harekettir. Mehdiyet karşıtı olduğu için Mehdiyet için çaba gösterenleri görür ve tanır.
CHP halkla iç içe olursa, solun en sağında yer alırsa, modern dindarlığı, Kuran Müslümanlığını savunursa başarılı bir parti olur.
Dindarlıkla modern hayat iç içedir. İnsanlara “modern hayat varsa din olmaz, din varsa modern hayat olmaz” diyorlardı. Biz bu yanlışı kaldırdık.
Türkiye, Rusya ve İran'ın Suriye'nin bütünlüğünü esas alan bir politikada birleşmesi çok güzel oldu.
Allah yolundaki ilmi mücadelemizde yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir. İngiliz derin devletini fikren yerle bir edeceğiz.
Tayyip Hocam Allah'ın izniyle doğru yolda olduğu için yolu hep açık oluyor ve Allah güzel hizmetlere vesile ediyor.
Ben her fikre açığım, içinde şiddet olmadıktan sonra, her düşünceden insanın inancına, düşüncesine saygı duyar, şefkatle yaklaşırım.
Trafiği mümkün olduğunca yerin altına almak gerekir. Yer altına geniş yollar yapılması güzel olur.
Kova sembolü on binlerce yıllık yazıtlarda, İncil'de ve Kuran'da Yusuf Suresinde geçer. Masonlukta da yer almaktadır. İçinde bulunduğumuz Kova çağında İslam ahlakının hakim olacağı bir çok kaynakta anlatılmaktadır.
İlham Aliyev dindar, aklı başında, Kuran Müslümanlığını savunan, şirke karşı olan değerli, müberra bir insandır.
Allah Kuran'da "cennette istediğiniz her şey var" diyor. Allah sınır koymamış, insan neyi isterse o cennette var olacak inşaAllah.
Hadislerde anlatılan cennet tasvirleri Peygamberimiz (sav)'e Cebrail vesilesiyle bildirilmiştir.
Türkiye ultra modern olduğunda Avrupa da Türkiye'yi severek kabullenecektir. Türkiye sahabe dönemi dindarlığı içinde çok modern olacak.
Ortodoks sistemin boğucu felsefesinin fikren ortadan kalkacağı, Türkiye'nin gittikçe modernleşeceği Kuran İslamı'nı yaşayacağı görülüyor.
Allah dünyayı özellikle eksik yaratmış, insanlar hep acz içinde, hastalıklar var. Ama Allah hepsinin ilacını da şifasını da yaratmış.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Mayıs 2017> Daha Fazla

Tebliğ yapmak, iyiliği emretmek, kötülükten sakındırmak tüm müminlere Allah'ın emridir.
Münafıklar korkaktır. Menfaat bulduklarında hemen o yöne döner, çıkar buldukları yere giderler.
Mehdiyet'in sevgi ruhu hakim olmadan Suriye'ye, Ortadoğu'ya ve dünyaya barışın gelmesi mümkün değildir.
Kova masonlukta da geçen, binlerce yıl önceki yazıtlarda ve duvar resimlerinde de yer alan önemli bir semboldür. Kova çağına işaret vardır. Kova çağında insanlığın kurtuluşunun olacağı geçmiş kavimlerden beri bilinen bir bilgi. Şu anda kova çağındayız.
Bozulmuş tüm eski dinlerde de Mehdi'den bahsedilir. Hindular da Budistler de Mehdi'nin bu yüzyılda geleceğine inanırlar.
Tevrat'ta anlatılan Moşiyah, Müslümanların beklediği Mehdi ile aynı kişidir. Tüm dinler Mehdi'nin gelişini müjdelemiştir.
İngiliz derin devleti züppe, çakal, münafık tipleri kullanarak kendisine geniş yancı çevresi oluşturuyor. Biz bunların hepsini deşifre ettik.
Tayyip Hocam İngiliz derin devletine karşı meydan okuyan yiğit bir liderdir.
Bizim İngiliz derin devletini deşifre etmemizden sonra bunların desteklediği münafıkane sistemi de halkımız ve aydınlarımı çok iyi anladı.
Koskoca bir kürenin üzerinde müthiş bir hızla yol alıyoruz, ayağımızın altı magma ama üstünde güven içinde yaşıyoruz. Allah'ın rahmeti büyük. Altta magma fokur fokur kaynıyor, üzerimizden dev göktaşları geçiyor, burada insanlar düğün hazırlığı, ticaret, okul ile uğraşıyor. Böyle mükemmel bir düzeni Allah amaçsız olarak yarattı demek çok büyük vicdansızlık olur.
CHP'nin solun en sağında olması gerekir. CHP modern İslam anlayışını savunursa başarılı olabilir. Bir lider için partiyi derli toplu sağlıklı tutması en hayati konudur. Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu yöndeki gayretleri kıymetli ve önemlidir.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Mayıs 2017> Daha Fazla

Peygamberimiz çok çarpıcı güzellikteydi ve çok heybetliydi. Aynı zamanda çok şakacıydı, çok neşeliydi.
Mağazalardaki satış personellerine saygısızlık yapmak çok çirkin bir ahlaktır. Verdikleri emeği takdir eden bir üslup kullanılması lazım.
Anadolu'nun çok sıcak bir felsefesi var, o felsefeyi o ruhu bilmeyen Anadolu'nun müziğinden, güzelliğinden zevk alamaz.
Gelenekçi ortodoks kardeşlerimizin çoğu Kuran'ın yeterli olduğunu duyduklarında çok şaşırıyorlar. Vesveseye kapılmadan Kuran'a sarılsınlar. Kuran'ın yeterliliğini özlü anlatmak lazım. Allah'ın Kitabı eksiksizdir. Allah'ın Kitabının eksik olduğunu söylemek günahtır diye anlatılmalı.
Bağnaz zihniyete sahip olanların bir çoğu samimi olarak inançlarının doğru olduğuna inanıyorlar. Kızmadan, sabırla doğruyu anlatmak lazım.
Gazilerimize de şehitlerimize de gece gündüz imreniyoruz. Annelerini babalarını tebrik ediyoruz. Hepsini alnından öpüyoruz. Şehit ailesi olmak çok büyük sevaptır. Onları çok iyi korumak gerekir. "Anne bir oğlun vardı şu an tüm mahalle senin oğlun" diyeceksin, her işlerine koşacaksın. O anneye ömür boyu hizmet etsen vatanı, bayrağı, devleti için canını veren o güzel insanın hakkını ödeyemezsin.
Mehdi çok sıkıntı ve zorluklardan geçecektir. İnsanların çoğu bu zorlukları bilmez, anlamaz.
Dünyadaki her şey gelip geçecek. Asıl olan ahiretteki bedenimizdir, ahiretteki güzelliğimizdir.
Tayyip Hocam'ı İslam Birliği ülküsüne gösterdiği sadakat sebebiyle milletçe hep destekleyeceğiz inşaAllah.
Devlet Bahçeli tıpkı Sayın Başbuğ gibi çok değerli bir şahsiyettir.
Tayyip Hocam'ın şahsına tüm milletimizin destek olması lazım. Bu Ak Parti'yi destekleme konusu değildir, vatan evladını koruma meselesidir.
Genç kızların hayat dolu olması, güzelliklerine özen göstermesi bir güzelliktir. Her yerde özgürlük olması gerektiğine inanıyorum.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Mayıs 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devletinin uyuyan hücreleri ve ikinci planda hazır tuttuğu yüksek nitelikli münafıkları var. Ama boşuna uğraşıyorlar.
İngiliz derin devleti İslam dini yerine Rumiliğin hakim olmasını istiyor. Bu Rumilik anlayışında İslam ve Kuran yok.
İngiliz derin devleti gelenekçi bağnaz sistemi tüm gücüyle destekliyor, çünkü bu sistemin İslam'ı içten çökerteceğini biliyorlar. Hurafe dolu bir İslam anlayışı oluşturduklarında herkes İslam'dan uzak duruyor, amaçlarına çok kolay ulaşıyorlar. Bu oyunu biz bozuyoruz.
Bizim Rumilik eleştirimiz Anadolu Mevleviliğine değil İngiliz derin devletinin özel organize ettiği dinsizlik için kullandığı felsefeyedir.
Kime kalleşlik yapılıyor, ihanet ediliyorsa Allah o ihanet edilen insanı daha güçlü hale getirir. İhaneti yapan ise çöker.
Rusya ve Türkiye ittifakı İngiliz derin devletine karşı güçlü bir set olacaktır. Amerika, İran ve Çin'i de yanlarına alsınlar.
Rusya ile Türkiye'nin arasını açmak için müthiş uğraştılar. Pravda ve diğer yerlerdeki yazılarla bu oyunlarını bozduk, dostluğu tesis ettik. Putin, uçak vurulması meselesindeki oyunu gördü. Tayyip Hocam'ın dürüstlüğüne de şahit oldu. Şimdi bu iki lider ittifak edecek inşaAllah.
Tayyip Hocam modern delikanlıdır. Çarşaflı olana da dekolte olana da söz söyletmez, herkesin hakkını korur.
Sadece Allah için yaşayan, her şeyi Allah için yapan insan şirke düşmez inşaAllah.
Tüm Peygamberler çağının en modern insanıydı. Modernliği çirkin karşılamak mantık dışıdır.
Muhafazakar kesimin büyük kısmı gerçekten Kuran'ın yeterli olduğunu bilmiyor. Onlara şefkatle doğruyu anlatmaya devam edeceğiz.
Tayyip Hocam'a olan sevgimizin temeli İslam'a olan güzel hizmetleri, Müslümanlara sahip çıkması ve İslam Birliği için gayret etmesidir.
Allah gözü sadece bir sebep olarak yaratmış. Gözden beyne ulaşan elektrik de çok zayıf. Görüntüyü doğrudan ruh görüyor.
İngiliz derin devletinin yönlendirdiği kişilerin etkin olması tüm Türkiye'nin ve İslam aleminin hedef olması demektir. Milletçe buna izin vermeyiz.
Tayyip Hocam sahabe dönemi modern İslamı savunan, Kuran talebesi olan samimi bir delikanlı. Kimse Tayyip Hocam'ı yalnız sanmasın.
Tayyip Hocam güzel bir davanın gönül eridir. Bu dava için çok büyük emek verdi, bu emeğin üzerine yerleşmek isteyeni millet kabul etmez.
Müzik ve sanat aşkla, sevgiyle yapıldığında çok güzel oluyor. Resmi, soğuk, kuralcı bir tavır olduğunda ruhta etki oluşturmuyor.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Mayıs 2017> Daha Fazla

Küfürde kadın da erkek de hem ahlaken hem fiziksel olarak pistir. Adeta birbirlerine bela olarak yaratılmışlardır ve pisliğe mahkum yaşarlar.
Allah tüm evrende muhteşem bir sanatla mükemmel detaylar yaratmış. Bu sanatı takdir etmemek çok ağır bir vicdansızlıktır.
Küfür ayrı bir boyutta yaşayan özel yaratılmış varlıklar. Onların sözünden, tavrından etkilenmek olmaz. Akılcı yaklaşıp hiç etkilenmemek gerek.
Dünyada nimetlerin ölümlü olduğunu bilmek insanları rahatsız ediyor çünkü insanın fıtratında ahireti, sonsuzluğu istemek var. Ölümün olması insanların dikkatini Allah'a ve ahirete yöneltmelerine vesile oluyor. Bu yüzden özel olarak yaratılıyor.
Küfür ayrı boyutta ayrı frekansta yaratılıyor. Müminin onların halinden etkilenip bir an şüpheye kapılması çok çok vicdansızlık olur.
Sevginin hazzını veren Allah'tır. Allah sevgiyi vermese en güzel en sevimli varlık bile insanlara çok ürkütücü gelir.
Sevdiğin kişiyi de sevme duygusunu da yaratan Allah’tır. Allah sevgi duygusunu alsa insan hiçbir şey yapamaz. O yüzden gerçek sevgi Allah'a olmalı.
Allah tüm dikkatin Kendisi'nde olmasını istiyor. Evleri, televizyonları, bilgisayarları, tüm dostlarımızı yaratan Allah. Asıl sevgi Allah'a dır.
Bediüzzaman da Mehdi'nin siyasetten feragat edeceğini anlatmıştır. Mehdi siyasetin felsefesini besleyecektir ama fiili siyasette olmayacaktır.
Mehdi de Mehdi'nin talebeleri de mana erleridir. Mehdi dünyayı manen besleyen damardır, dünyanın manevi kalbidir.
Mehdiyet siyasete karışmaz. Mehdiyet akıl, mana, dostluk, kardeşlik ruhudur. Mehdi'nin siyasi iktidar konusu yoktur.
Felsefi zemini olmayan bir iktidar güçlü kalamaz. Türkiye'de solun felsefi zeminini fikren çökerttiğimiz için sağ hep başarılı oluyor.
Türkiye ve İran tertemiz ülkelerdir. Dost ve kardeş olmamaları için hiçbir geçerli sebep yoktur. Zorlamalarla Türkiye ve İran'ın arasını bozmaya çalışıyorlar ama Hükümet bu oyunu bozuyor biz de destek oluyoruz.
İran ve Türkiye'nin arasını bozmaya çalışanlara Tehran Times'daki makalelerimizle gereken cevabı verip, oyunlarını bozuyoruz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Mayıs 2017> Daha Fazla

Küfür ahlakındaki vicdansızlık onlara o kadar büyük acı çektiriyor ki adeta cehennem ateşine düşmüş gibi yaşıyorlar. Bu yüzden böyle öfkeliler. Kendileri sevgiyi, güzelliği, dostluğu, samimiyeti yaşayamadıkları için iman edenlerin temiz, nurlu, kaliteli yaşamı onların içine dert oluyor.
Bazı kadınların çirkin ahlakı bir çok insanın sürünerek yaşamasına neden oluyor. Çirkin ahlaklı kadınların kavgacı, fitneci tutumu insanları çok bezdiriyor, ya kadınlardan tamamen nefret ediyorlar ya da o kötü hayata razı oluyorlar. Birbirine hakaret, kavga, pislik içinde ömürleri geçiyor. Allah'tan uzak olunca Allah beladan belaya sürüklüyor.
Tayyip Hocam aklı başında, modern, delikanlı bir insandır. Gereksiz yere üzerine bu kadar geliyor ve yanlış tanıtmaya çalışıyorlar.
Biz komünizmin sosyal adalet düşüncesine karşı değiliz; dinsiz, acımasız, kan döken karanlık ruhuna karşıyız.
Komünist arkadaşların barış ve sosyal adalet idealleri güzel ancak bu adalet gönüllü kardeşlik bağı içinde olur, dayatmayla olmaz.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Nisan 2017> Daha Fazla

Neden Suriye'de çocuklar ölsün, neden insanlar birbirini kırıp geçirsin? Dünyanın her yeri bomboş, geniş geniş birlikte rahat yaşayalım. Her yere parklar, bahçeler, hastaneler, okullar, güzellikler inşa edelim. Bunu söylediğimizde "Olur mu ki?" diyorlar. Barış çok kolay, olur.
Bediüzzaman da Kuran ayetlerine dayanarak İsa Mesih'in bedeniyle ve ruhuyla bir zat olarak geleceğini anlatmıştır. Hadislerin ve büyük İslam alimlerinin izahlarına göre şu an Mehdi ve İsa Mesih'in gelmesi için son yüzyıl. Bu yüzyılda hepsini göreceğiz.
İsa Mesih'in en önemli özelliği çok derin imanlı olmasıdır. Aklıyla düşünerek tahkiki imanı kazanmıştır.
Allah Kuran'da İsa Mesih'in ölmediğini ve öldürülmediğini açıkça bildirmiştir. İsa Mesih'i ahir zamanda yeniden göreceğiz inşaAllah.
İslam dünyasında zulüm her yeri sarmış durumda, her yerde oluk oluk kan akıyor. Bazı hocalar akıl almaz lüzumsuz konulardan bahsediyorlar. Sakin sakin “mezardaki otları yolmak caiz mi, nişan bozulursa takılar ne olacak” gibi konulardan bahsediyorlar. Bir tanesi “İslam Birliği acildir” demiyor.
Kuran'da hiçbir peygamber için "O kıyamet alametidir" denmiyor. Sadece İsa Mesih için bu ifade kullanılıyor. Hz.. İsa yeniden dünyaya gelecek.
Önde gelen ülkelerin liderleri bir araya gelse “gelin savaşa para harcayacağımıza iyiliğe, güzelliğe harcayalım” deseler hemen kabul edilir. Uçaklar, savaş gemileri, bombalar, füzeler imal ediliyor. Savaşa müthiş emek veriyorlar. Bu büyük çılgınlık. Dostça yaşamak, barışı sağlamak çok kolaydır.
Tek buğday başağı olgunlaşana kadar müthiş emek veriyor, tek tek topraktan suyu, vitamini, minerali alıyor. Zerresinin israf edilmemesi gerek. Sırf mevcut israf durdurulsa tüm dünya doyar, açlık diye bir konu kalmaz.
Hayvanların haklarının çok iyi korunması gerekir. Kendisini koruma imkanı olmayan hayvana zulmedene caydırıcı ceza verilmesi önemli.
Türkiye'nin canlı, dinamik, atak bir ruha ihtiyacı var. Bunun için azim sahibi liderler kıymetlidir. Durgun, içine kapalı yapı Türkiye'ye olmaz.
Biz bir kişiyi eleştirdiğimiz zaman o kişinin hatalarının düzelmesi için eleştiririz, kimsenin ezilmesini istemeyiz.
Sebze meyvelerin nakliyesi sırasında israf olmaması için gereken tedbirlerin alınması önemlidir. İsrafa karşı çok titiz olunmalı.
Savaş için akıl almaz emek veriyorlar. Oysa bir araya gelip “niçin savaşıyoruz, gelin birlikte kardeşçe yaşayalım” demek çok kolay. En doğal şey barıştır. Barış bazı insanlara lüks gibi geliyor. Kavga olmasın, insan öldürmeyin diyoruz, buna bazıları şaşırıyorlar.
Bilim adamları örümceğin yaptığı ipi yapamıyor. Fosil kayıtlarında 380 milyon yıllık örümcek fosili var. Örümcek 380 milyon yıldır bu ilme sahip.
Müslüman zaman mühendisi olacak. Zamanı çok iyi kullanacak. Allah'tan hemen şu an dünyanın barışa dönmesini istememiz lazım.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Nisan 2017> Daha Fazla

Müslümana saldırı olduğunda daha güçlenir, ömrü artar, dinçleşir. Hz. Musa da münafıkların saldırısıyla daha da güçlenmiş ve uzun yaşamıştır.
Hadislere göre Hz. Mehdi (as) kömür gibi olmuş kalpleri sevgiyle elmaslaştıracaktır.
Allah müminleri doğrudan küfürle muhatap etmez, küfür aynı mekanda da olsa müminlerden ayrı bir boyutta adeta kendi cehenneminde yaşar. Münafıklar da müminlerin içinde yaşarlar ama mutlaka küfür boyutuna kayarlar, fakat iman edenlere zarar veremezler.
İman edenlerin hayatında derinlik, kültür, görgü, yüksek vicdan, bereket, bolluk, temizlik kısacası her türlü nimet üstünlüğü vardır.
Küfrün hayatında sürekli sıkıntı, bela, acı, kalp sıkıntısı, akıl noksanlığı, muhakeme bozukluğu, kir, kokuşmuşluk ve dengesizlik hakimdir.
Müminler, Allah'ın korumasındadırlar çünkü üstlerine Allah'ın ruhu iner, onlar başka bir boyuttadır, inkarcılar da ayrı bir boyuttadırlar. Müminlere Allah özel bereket verir, sağlık, güzellik, sıhhat verir, işleri rast gider, zenginlik verilir, yolları açılır. Allah inananların hayatlarını özel idame eder, her türlü güzellikle doldurur.
Bitkilerde muhteşem bir akıl var, tüm özelliklerini kendilerinden sonraki nesillerine de aktarıyorlar, bu muazzam bir ilim gerektirir.
Bütün dünyanın bilim adamları bir araya gelip bir bitkinin yaptığını gerçekleştiremiyorlar. Canlılar Allah'ın muhteşem yaratmasının delili. Portakalın, kirazın, elmanın tesadüfen oluştuğunu iddia edenler, bunun hesabını ahirette veremeyecekler.
Kutsal sandık yakında bulunacak ve Kuran'da bahsedilen Hz. Musa'nın asası, tabletler, Hz. Süleyman'ın yüzüğü gibi emanetler görülecek.
Müslümanların başsız kalması büyük bir tehlikedir, Müslümanların şu anda bir lideri olsa böylesine kıyımlar yaşanmazdı.
Hz. Musa (as) çok heybetliydi, çok fazla kuvvetliydi. Bu yüzden de münafıklar ondan çekiniyorlar, yanında ahlaksızlık yapamıyorlardı. Hz. Musa (as) çok yamandı, güçlü bir liderdi.
Kuran'da muhteşem bir anlatım var, hiçbir edebi eserde böyle bir üslup yok, benzerinin yapılması mümkün değil.
Peygamberimiz (sav) çok güçlüydü, muhteşem yakışıklıydı, burnu çok güzeldi, biçimli bir ağzı ve güzel dişleri vardı. Peygamber Efendimiz (sav) çok temizdi, dişleri pırıl pırıldı.
Okullarda çocuklara fosiller gösterilse, sergiler yapılsa çocuklar Darwinizmin geçersizliğini anlamış olurlar. Darwinistler paleontolojik bulguların gösterilmesini istemiyorlar, Darwinizmi geçersiz kılacağı için fosilleri depolarda gizliyorlar.
Bağnazlık deccalin bir koludur, diğer kolu ise Darwinist-materyalist sistemdir. Biz anlatımlarımızla bu iki belanın önüne set çektik. Bizim anlatımlarımızdan sonra Darwinistlerin tesadüf inancı güç kaybetti.
Şeytan Darwinizm kanalıyla insanlıkla adeta alay ediyor. Darwinizm şeytanın dini gibidir, insanları adeta esir etmiştir.
Paleontoloji bir bilimdir, Darwinizm ise pagan bir safsatadır. Fizik, kimya, jeoloji bilimdir, Darwinizm ise hurafedir, putperest bir dindir.
Terör kınamakla bitmez, teröre çözüm insanı kendince hayvan olarak gören Darwinizmi ilimle irfanla bitirmekle olur.
Tesadüf bilim değildir. Böcekler, meyveler, insan, mitokondri, hücre zarı tesadüfen oldu demek insan aklıyla alay etmektir, en kötü hurafedir. Bilgisizlik Darwinizmin silahıdır. Darwinizm bilgiye dayanamaz, yenik düşer.
Bazıları Darwinizmin Allah'ı inkar eden bir felsefe olduğunu fark edemiyorlar. İlimle irfanla, tüm anlatımlarımızla Darwinizmi yerle bir ediyoruz, bazılarının bundan haberi yok, hayata kapalılar, gerçekleri görmüyorlar. Darwinizmi tehlike olarak görmeyenlerin üslupları da ortak, ilkel ve yanlış mantıklarla konuya yaklaşıp, bir bela olduğunu anlamıyorlar.
Allah cennette görünüm olarak güzel bir insan suretinde müminlere tecelli edecektir.
Cehennem bizim tahayyül edebileceğimiz bir yer değildir, gerçek yüzü içine girildiğinde anlaşılır. Cehennemdeki bütün dehşete rağmen, bazıları cehennemde bile kötü ahlaklarını devam ettirip, tartışıyor, kavga ediyorlar, bu çok hayret verici.
Dünyadaki en güzel beste cennette bir hiç hükmündedir.
Cennette hiç bilmediğimiz güzellikte renkler, hiç bilmediğimiz muhteşemlikte sesler vardır.
Peygamberimiz (sav) cennette “akla hayale gelmeyen nimetler olduğunu” bildirmiştir.
Cennette her şey istediği zaman dans eder. Dünyadaki dans ile bu dansın benzerliği yoktur, cennetteki danslar en mükemmeldir, büyüleyicidir.
Cennette müziğin en gelişmişi, en muhteşemi vardır. Cennet müziğini dünyada dinleme imkanı olsa kimse dünyadaki müziği dinlemek istemez.
Cennette her şey sevgi içindir, Allah'a şükretmemiz içindir, cennettekileri de Allah’ı sevdiğimiz için severiz.
Cennette bilinç keskinliği vardır, görüş keskindir, dünya ise bir rüya alemi gibidir.
Cennet dünyaya çok benzer fakat her şey daha düzgündür, dünyadaki negatif unsurlar cennette yoktur.
Bütün mahlukat cennette en güzel ve en akıllı şekliyle vardır. Cennetin kelebekleri, karıncaları her şeyi akıllıdır.
Cennet tamamen canlıdır, her şey şuurludur. Allah’ın aklıyla donanmıştır. Cennet her yönüyle gelenlere mutluluk verir.
Cennette hep güzel sözler vardır, sıkılma olmaz cennette.
Akla gelen her türlü hayvan cennette vardır, cennette hepsi insanın istediği gibi seveceği şekilde yaratılırlar.
Çocuklar dünyanın neşesidir, her yerde karşımıza çıkarlar, cennette de her yerde çocuklar olacaktır, cennetin de neşesi olacaklardır.
Cennetteki huriler kusursuz güzellikte daima temiz, güzel, hoş hanımlardır.
Allah insanı "en güzel surette yarattığını" bildirmiştir ama insan dünyada kusurludur, insan cennette her yönden kusursuz olacaktır.
Hastalıklar Allah'a yakınlaşmaya vesile oldukları için nimettirler.
Müslüman hastalıkları Allah'a yaklaşmaya, dünyadan geçmeye, sonsuz hayatını kazanmaya vesile olarak görür.

 Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Nisan 2017> Daha Fazla

Türkiye'nin menfaati Suriye'nin devlet ve toprak bütünlüğünün korunması yönündedir.
Suriye'de devlet yıkılmadan hükümet değişikliği yapılarak yeni bir sisteme geçilmeli ve Suriye'nin birliği mutlaka korunmalı.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top